Jump to content

[B5 AFN] Samodzielna regeneracja pompy wspomagania


cingular
 Share

Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu mam problem ze wspomaganiem,tzn ciężko działa kiera jak się rozgrzeje, przy max skręcie słychać buczenie , wg wszelkich forumowych wskazówek po prostu pompa się kończy. Kilka tygodni temu przy okazji wymiany napinacza paska wielorowkowego i sprzęgiełka altka zauważyłem że na pompie wspomagania jest dość znaczny luz co utwierdziło mnie w przekonaniu że pompa zwyczajnie pada. Zastanawiam się czy da się samemu zregenerować pompę i czy dużo jest z tym zachodu przy założeniu że mój znajomy ma dostęp do wielu maszyn związanych z obróbką metali???? :mysli:

Link to comment
Share on other sites

dzięki kolego, zapewne pomocny będzie ten materiał,przydały by się jeszcze uwagi kogoś z forum kto coś takiego już robił, nie chce wyrzucać czasu i pieniędzy w błoto. :kox:

Link to comment
Share on other sites

no cóż jak na razie staram się zebrać jak najwięcej materiałów dotyczących samodzielnej regeneracji, co z tego wyjdzie jeszcze nie wiem ale na pewno sam spróbuję jak tylko znajdę trochę zbędnego czasu.

Link to comment
Share on other sites

Ja to nie dawno przerabiałem ogólnie to taka sama pompa jak od golfa tylko w innej oprawie. Moja stara pompa wyła jak pies. kupiłem pompę od 80 B3 za bagatela 50 zł i z 2 pomp zrobiłem jedną :kox: Co do regeneracji jak na vwgolf jest sęs to robić gdy pompa lekko niedomaga, bo jak zacznie wyć to jej nikt nie pomoże. Po prostu wyrabiają się bieżnia i łopatki, a to tylko wymiana pompy. Szlifowanie tych części na papierze to tylko z mikrometrem bo trzeba wiedzieć co i ile trzeba szlifować.

Link to comment
Share on other sites

w takim razie macie może namiary na kogoś kto sprzedaje nowe pompy w przystępnych cenach??? bo mi w sklepie zaproponowali za ok 600 zł z tym że starą muszę oddać

Link to comment
Share on other sites

patrząc na komentarze gościa od którego kupił tą pompę nie wydaje mi się żeby to był dobry zakup :no:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...