Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Zaczepy dywaników w 1997 roku


woj-o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zdecydowałem się odkupic dywaniki w A4.

Chce wsadzić takei ze stoperami.

Udałem się do ASO na hasło 97 roki i zaczepy zamówili komplecik.

Po odbiorze okazało się że to nie takei jak trzeba (wyglądały jak grzybki - chyba to były te nowsze).

Na podstawie VIN zamówili właściwe:

- wygląda to tak na podłodze

52dbd1b18966cc48med.jpg

lub jeżeli by nie działało:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52dbd1b18966cc48.html

I tu moje pytanie:

Wydaje mi się że do tego patentu powinna być jeszczed druga część jakaś - blokująca dywanik od góry.

W ASO twierdzą że nic takeigo nie moga znaleść.

Owszem nic nie ma dla tego "grzybkowego typu",

ale jeżeli ktoś ma takie jak na zdjęciu stopery to czy mógłby mi wyjaśnić czy do tego

coś jeszcze dodatkowo przychodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 97r. i mam chyba grzybki. Dywaniki siedzą nieruchomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na grzybkach to tak to wyglądało, są wysokie i blokują dywaniki.

Ale przy takich to wg mnie chyba cos jeszcze powinny być.

Jeżeli ktoś ma ten typ (nie wiem czy to jest ten nowszy czy starszy ;) ) to prosiłbym o opis lub fotkę ew. tej dodatkowej częsci (może jej numer żeby Panu w serwisie zaserwować że jednak jest ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie. I też mam kłopot ze znalezieniem dywaników ze stoperami tego typu.

Jeśli chodzi o "górę", to potrzebna jest taka ala "śruba". Z góry główka z nacięciem do przekręcenia, a na dole dwie wypustki po bokach które wejdą w nacięcie, które widać na zdjęciu. Po przekręceniu "śruby" o 90 stopni, wypustki spowodują zablokowanie dywanika.

Niestety nie mogę zrobić teraz zdjęcia, bo jestem poza domem, ale jeśli do poniedziałku nikt go nie zrobi, to postaram się je dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Treznor o to mi właśnie chodziło. Tak myślałem że coś tam ma być ale gość w ASO jakiś mało kumaty z tego wychodzi.

Jeżeli będziesz miał chwilkę to zdjatko wstawić możesz albo numerek części jak jest na tym napisany.

Dywaniki chce z allegro wyrwać - wystarczy że dziury będą miały ;)

Te grzybkowe wersje średnice mają podobną więc to przeszkadzać nie powinno.

Własnie mi przeszło przez myśl - bo miałem w ręku te grzybkowe i nie wiem czy dobrze zrobiłem wymieniając je na te wersję - wyminiłbym wszystkie i by było po sprawie (tyle że grzybki łatwo pourywać chyba )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest dokładnie to.

Może ktoś mi jeszcze powie gdzie można je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to chodziło - dzięki - zaraz dzwonię do ASO i bede ich męczył.

Problem jest w tym że w ETCE tego nie ma na rysunku - jest taki sam jak do tych grzybkowych wersji dlatego potrzeba kumatego gościa - zgrywam zdjęcia na tel jak nie przez telefon to naocznie pokaże i zobaczymy co będzie...

W ostateczności pozmieniam wszystko na grzybki... bo te są ;)

Update:

byłem w ASO, po pokazaniu zdjęcia owych zapinek udało sie je dostać.

Są w kompletach tylko 4 sztuki czyli na pół auta :(. Na razie więcej nie biorę kosztuje taki komplet 30PLN.

To jest komplet do aut które w ogóle stoperów nie mają, więc są też te doły (wkręca się je w dywanik w przeciwieństwie do originałów które są trzymane metalową sprzączką.

Górna zapinka składa się z 3 osobnych częsci (dwie które "opasają" dywanik i sam ten element który się przekręca) . Jutro ja będe miał chwilke to wrzucę zdjęcia i nr kat tego kompletu. Musze sprawdzić bo coś na pierwszy rzut oka nie mogłem sie tych 4 sztuk każdego elementu doliczyć, ale mało czasu miałem na oglądanie tego jak dotąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to chodziło - dzięki - zaraz dzwonię do ASO i bede ich męczył.

Problem jest w tym że w ETCE tego nie ma na rysunku - jest taki sam jak do tych grzybkowych wersji dlatego potrzeba kumatego gościa - zgrywam zdjęcia na tel jak nie przez telefon to naocznie pokaże i zobaczymy co będzie...

W ostateczności pozmieniam wszystko na grzybki... bo te są ;)

Update:

byłem w ASO, po pokazaniu zdjęcia owych zapinek udało sie je dostać.

Są w kompletach tylko 4 sztuki czyli na pół auta :(. Na razie więcej nie biorę kosztuje taki komplet 30PLN.

To jest komplet do aut które w ogóle stoperów nie mają, więc są też te doły (wkręca się je w dywanik w przeciwieństwie do originałów które są trzymane metalową sprzączką.

Górna zapinka składa się z 3 osobnych częsci (dwie które "opasają" dywanik i sam ten element który się przekręca) . Jutro ja będe miał chwilke to wrzucę zdjęcia i nr kat tego kompletu. Musze sprawdzić bo coś na pierwszy rzut oka nie mogłem sie tych 4 sztuk każdego elementu doliczyć, ale mało czasu miałem na oglądanie tego jak dotąd.

troche odświeże temat.

mam dokladnie ten sam problem, zakupiłem dzisiaj dywaniki i z przodu maja tylko takie dziury do wycięcia (z wykładziny powinien bolec wystawać) a z tyłu w dywanikach dostałem ze stoperami , gdzie nic nie mam w wykładzinie :/

ktoś ma numer katalogowy tego kompletu tych stoperów co są wyżej zdjęcia?

i pyatanie czy dostane w aso dywaniki zeby mialy takie wejscia na te stopery ?? czy raczej marne sznase i lepiej zamowic z wersji np po liftingu, gdzie miały normlanie stopery takie okrągłe i sobie pozamieniac na te własnie takie wkręcane (o ile uda mi się zakupić ten komplet co tu ktoś napisał wyzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moze ktos podac numer katalogowy tych zaczepow?

Jesli ktos kupowal to ile dokladnie zaczepow znajduje sie w komplecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temat jeszcze aktualny, to proszę:

- 8D0 061 493 A

- w kpl. są cztery zaczepy (na dwa dywaniki)

- w ASO 38 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...