Jump to content

[B5 ADR] Moje Audi A4 ma problemy z odpalaniem na gorącym silniku co może być przyczyną.


Grzegorz-G117
 Share

Recommended Posts

Na zimnym odpala bez problemów. Gdy jadę na benzynie i na gorącym odpala bez problemów. Ale gdy jadę na gazie i go zgaszę. Mam problem z ponownym uruchomieniem obroty falują, jak trochę pochodzi na benz. wraca wszystko do normy. I gdy przełączam z gazu na benzynę w czasie jazdy tak samo silnik przygasa.. Nie wiem jaka jest tego przyczyna.? Może ktoś doradzi. Wcześniej było wszystko ok. Czy to jest coś z ustawieniami gazu.? A może jakieś błędy. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mam podobnie, na gorącym muszę krecić zanim zapali-bardzo duże prawdopodobieństwo, że to nsiszczelny reduktor zalewa/puszcza gaz do kolektora ssącego wężykiem podciśnienia-u mnie tak jest na sekwencji. Jadę nidługo do zakladu i bedę chciał, żeby mi wymienili reduktor-w końcu mam jeszcze gwarancję :)

Link to comment
Share on other sites

u mnie byl taki sam przypadek- to reduktor przepuszczał :( wymienili i jest jepiej ale czasami sie zdarzy ze dluzej zakreci.

Link to comment
Share on other sites

To jakaś zwykła instalacja ,nie sekwencja, już z taką kupiłem , montowany był 2005. Jaka nazwa? nie wiem Układ sterujący STAG-100. Nie strzela jak do tej pory sprawuje się dobrze . Tylko właśnie ten problem z odpalaniem ostatnio. Jedna ze starszych instalacji.

Link to comment
Share on other sites

Skoro masz zwykła instalacje to podjedź do gazowników zeby wyczyscili i sprawdzili szczelnisc zaworów odcinajacych dopływ gazu do parownika, u Ciebie jest objaw zabogatej mieszanki na rozgrzanym silniku poprzez przedostawanie sie LPG przy rozruchu na PB. Dodatkowo po tej operacji niech ustawia Ci dobrze mieszanke.

Link to comment
Share on other sites

silnik sie zalewa, junkers do regulacji

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...