Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Zatrzasnięte kluczyki na odpalonym silniku?!


seegi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz korbki z tyłu to spróbuj jakoś otworzyć szybe...

szybe dałoby rade odkręcić,ale co mu z tego przyjdzie,jak dalej auta od środka nie otworzy :naughty::wink4: chyba,że ma kanape składana-to sie dostanie do bagażnika,jeśli nie-to pupa zbita,dalej trzeba walczyć z zamkiem :wink4:

racja, założyłem z góry że to Avant.

mój błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolgan napisał mi o jakimś kablu od centralnego zamka, który w połączeniu z masą otwiera zamki. tylko nie wie czy to jest orginalne. niby w nadkolu. ale którym? gdzie mozna to znaleść? jak on wyględa? wie ktoś może coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ja też nieraz mam panikę w oczach jak wychodzę z odpalonego auta np. otworzyć garaż i zamykam swoje drzwi - ale na szczęście nie zdarzyło mi się, żeby się drzwi zaryglowały.....chyba musiał ci się jakiś błąd wkraść w elektronikę. Co innego jak podchodzisz do samochodu, otwierasz, ale nie wsiadasz bo coś ci się np. przypomniało i musisz wrócić, to wtedy drzwi same się zamykają, ale to raczej logiczne rozwiązanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega zrobił jeszcze co innego. Otworzył bagażnik z przycisku (wtedy jednorazowo tylko otwiera się zamek bagażnika), położył kluczyki do środka i zamknął klape... To jest jeden z niewielu sposobów w naszych Audi żeby zatrzasnąć kluczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega zrobił jeszcze co innego. Otworzył bagażnik z przycisku (wtedy jednorazowo tylko otwiera się zamek bagażnika), położył kluczyki do środka i zamknął klape... To jest jeden z niewielu sposobów w naszych Audi żeby zatrzasnąć kluczyk

a B6 to taki cwaniak,że od środka nie otworzysz...musiałby stacyjke przekręcić,wiec pozostaje odkręcenie szyby i wykręcenie stacyjki-to troche czasochłonna robota,wymagająca odpowiedniej wiedzy rozbiórki kolumny kierownicy :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. W b7 jest tak samo. Tzw. podwójne ryglowanie. W Avancie jest łatwiej ponieważ przez tył można się dostaćdo bagażnika. Czyli nie każde B6, B7 sedan ma składaną kanape?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie każde B6, B7 sedan ma składaną kanape?

niestety nie,nie wiem,czy składana była jako opcja,czy szły od jakiegoś roku-ale chyba ,jako opcja-pozostaje moja wersja,lub dobry spec od otwierania zamków-są tacy,ale płaci sie im dobre pieniądze,w koncu potrafia otworzyć większość aut :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja. mam pytanie. przewiercenie zamka w bagażniku by coś dało? da się go tak otworzyć? ostateczność to zamek, albo stłuc szybę.

pewnie i da,byłeś pytać jakiegoś ślusarza-pewnie zrobi to bez niepotrzebnych zniszczen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja. mam pytanie. przewiercenie zamka w bagażniku by coś dało? da się go tak otworzyć? ostateczność to zamek, albo stłuc szybę.

pewnie i da,byłeś pytać jakiegoś ślusarza-pewnie zrobi to bez niepotrzebnych zniszczen

Miałem kiedyś taki przypadek w swoim aucie - i tu domjenick - chyba przeceniasz możliwości ślusarzy z rynku co do otwarcia zamka bez zniszczeń. Takie możliwości mają ale tylko w swoich reklamówkach. W moim przypadku / a rzecz działa się w Warszawaie!!/ na czterech zapytanych "topowych" fachowców żaden się nie podjął roboty: drzwi pasażera nie można było otworzyć z zewnątrz i od wewnątrz. No cóż, siadłem se, pomyślałem se i sam je otworzyłem - bez fachowców. Jak już będziemy w środku auta, to opowiem co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fly07-to napisz chłopakowi na PW,co ma zrobić,bo teraz zimno i pewnie z buta mu sie nie chce chodzić... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja kiedys kawałkiem druta długosci ok 30 cm zagialem koncowke okolo 2 cm, grubosci ok 3mm otwozylem a4 wlozylem go miedzy szybe a uszczelke i po 10 minutach zabawy rygielki sie powysowaly ale to bylo w b5 w b6 raczej nie wykonalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja kiedys kawałkiem druta długosci ok 30 cm zagialem koncowke okolo 2 cm, grubosci ok 3mm otwozylem a4 wlozylem go miedzy szybe a uszczelke i po 10 minutach zabawy rygielki sie powysowaly ale to bylo w b5 w b6 raczej nie wykonalne..

jak wiesz,ze niewykonalne-to po co napisałeś? :wink4: w B6 od bembenka,do zamka "idzie" coś jakby spirala,zakończona płaskim wypustem,który wchodzi w gniazdo-lepiej by bylo bembenek rozwiercić i tą spirale przekręcić i drzwi -tak,jak z kluczyka sie otworzą,potem alarm bedzie wyć,jak nie przekręcisz stacyjki,więc po dostaniu sie do środka-trzebaby kolumne rozkręcić i wyjąć stacyjkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. to znowu ja :). kluczyki juz mam w garści. tylko nastąpił nowy problem. po wyciągnięciu kluczyków pilot działał. ale gdy wsadziłem kluczyk do stacyjki coś zaczęło piszczeć i zegary wariować. przekręciłem go tylko na zapłon. nie odpalałem. teraz pilot nie dzieła. komputer się rozkodował? kluczyk się rozkodował? jak to zrobić? proszę o pomoc. ps. samochód stał na tym mrozie 3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze siemian . Poza tym sprawdź połączenia solenoidu immo przy stacyjce. Wcześniej jednak sprawdź vagiem błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...