Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] kopcenie/dymienie z wydechu podczas hamowania silnikiem


murzyn1313

Rekomendowane odpowiedzi

witam.nabylem 2 dni temu a4 z silniczkiem 2.8v6 ack. i problem polega na tym ze auto kopci.jest to kopcenie powstale ze spalania oleju,gdyz czuc smrod palonego oleju i jest niebieskie zabarwienie. kopcenie jednakze powstaje tylko gdy jadac zdejme noge z gazu,powiedzmy hamuje silnikiem, i za chwile dodam gazu to buchnie z tylu jak z komina batorego. jesli jednostajnie trzymam noge na gazie,nie hamujac silnikiem,nic takiego sie nie pojawia. to samo jak dam mu z piz....-nie kopci.czy ktos z was mial taki problem?co to moze byc? podejzewam ezektor badz odme ale nie jestem pewien.z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WYDAJE CI SIE ZE JESLI TO BY BYLY USZCZELNIACZE TO KOPCIL BY WCIAZ?A TU KOPCI PRZY ZEJSCIU TYLKO, JAK BY ZACIAGAL QWA DO CYLINDROW OLEJ.SAM NIE WIEM

objaw uszczelniaczy :cool1:

pisz bez caps locka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki.dzieki za pierwsza porade.czekamy na inne zlote mysli.

co do uszczelniaczy- rozumiem ze nie da sie ich wymienic bez sciagania glowek?[br]Dopisany: 29 Listopad 2009, 21:55_________________________________________________jutro-jesli oczywiscie pogoda da (a z ta qwa jest ostatnio ciezko tu w oxfordzie) :kox: to porozbieram odme i popatrze co tam w trawie piszczy. zuwazylem ze prawa glowica jest troche pozalewana, w okolicy wlewu oleju.czyzby wywalalo korkiem? ale znowu jak odkrece korek i odpale to nie ma zadnego wielkeigo dymienia,lekko sie delikatny dymek unosi i nic wiecej. wiec nie dmucha za bardzo.qwa sam juz nie wiem. za duzy metlik w glowie :slina:- jedni ze uszczelniacze,inni ze pierscien badz tlok, inni ze odma i ezektor. :wallbash: dodam ze auto nie bylo uzywane przez rok.ale chyba to akurat nie powinno miec znaczenia.hmmm. najazd 197tys km. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem za uszczelniaczami.

mam identyczny problem - tylko garków troczę więcej.

Jak rano odpalisz to puści dyma?[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 23:20_________________________________________________pewnie robi tak:

[br]Dopisany: 02 Grudzień 2009, 00:05_________________________________________________i tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.no dzis skan zrobiony vagiem-wynik- bledy w przeplywce i czujniku lambda.(z tad pewnie falowanie obrotow) :kwasny:

co do kopcenia-to jest tak jak mowisz-rano dymek,potem cisza,moze jakis tam delikatny.i dopiero w czasie hamowania silnikiem jest buch z komina,za chwile znow ok. pisalem z pewnym louisem z forum a6- mowi ze ma to samo,i ze to na 99% uszczelniacze i prowadnice.mowi ze jezdzi z tym juz 2 lata i tylko dolewa oliwy. nie chce ladowac w remont. :blink:

wiec chyba ja bede tez musial jezdzic z tym. dzis zakupilem stabilizator oleju lukasa-mam nadzieje ze troche to pomoze.czekam na beczke. dam znac jak beda efekty po zaaplikowaniu stabilizatora. :evil:[br]Dopisany: 02 Grudzień 2009, 22:10_________________________________________________witam wszystkich :cool1: dzis zalalem lukas oil stabilisator - i wydaje sie ze po przejechaniu parenastu km autko jakby mniej kopci, ale wciaz kopci. :kox: zobacyzmy jak bedzie dalej. za tydz wyjazd na pl - 1800km.chyba bede musial jednak beczulke na pake zaladowac na wszelki wypadek :angry: juz sie czlowiek odzwyczail od dolewek. :rolleyes: pozostale 2 auta lataja super,choc przebiegi tez niemale. no coz-jak to mowia- widzialy galy co braly. :wallbash: pomysle czy go zostawie czy nie. jak by co to jest na sell- drogo nie chce-6500zl i jest wasz.moge podeslac foto na maila.oprócz kopcenia jest w 100%sprawny. :!: pozdrawiam :sesese:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpowiednim sprzętem i właściwą osobą uszczelniacze w twoim aucie można wymienić za mniej niż 1000 pln z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze+simery na wałki bez ściągania głowic.

Właśnie dla tego potrzebny jest sprzęt bo inaczej trzeba zdjąć głowice żeby zawory nie wpadły do komory.

Ja pytałem to mi wyszło przy zdejmowaniu głowic 3000 :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa bankowo uszczelniacze mialem podobny problem tylko ze ja mialem nowe uszczelniacze ktore szlak trafil po 2tys km...i objaw byl taki ze jak sie rano zapalilo to lekko zakopcil jak sie silnik zagrzal to na swiatlach jak stanolem i chwile stalem to jak ruszalem to lekko zakopcil...

Bankowo uszczalniacze...W ksiazce SAM NAPRAWIAM jest opisane jak wymienic uszczelniacze bez zdejmowania glowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sam to bym się w to nie bawił.

zbyt dużo bydła można sobie narobić ale tak jak mowimy z boniem - na bank uszczelniacze a wszelkie dodatki do oleju pomagają ale na puszczające pierścienie ( na uszczelniacze nie pomogą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mu nie będzie ale nie wiele pomoże.

niestety samo się nie naprawi a jak tak będziesz jeździł to kat długo nie pociągnie nie wspominając już że kopcenie audi nie przystoi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: :hi: kat juz jest wypruty raczej bo ma dzwiek jak by byla strumienica. nie zamierzam jezdzic takim autem-wiochy to nie lubie robic hehe. :cool1: nie wiem tylko czy sobie je zostawie czy do zyda- i dla tego zastanawiam sie nad remontem. zobacze co bedzie. w pon trasa na poland- 1800km. :gwizdanie: zobaczymy jak sie sprawdzi. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry mechanik i sprawa załatwiona- 400 pln za robotę.

uszczelniacze 2 pln /szt

uszczelki pod dekle 60 pln/ szt

simery na wałki- 50 pln/ szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...