Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Trzykrotny dźwięk ostrzegawczy bez kontrolek


Bvartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu podczas jazdy z licznika wydobywa się trzykrotny dźwięk ostrzegawczy. Nie towarzysza jemu żadne kontrolki. Zauważyłem, ze z reguły pojawia się on w momentach gdy jade powoli po dziurach albo wertepach, nie kojarzę, zeby pojawił się podczas normalnej jazdy. Stan wszystkich płynów jest ok, za wyjątkiem płynu od wspomagania, jest go ponad stan jednak nie moge tego zmienić gdyż korek jest tak zakręcony jak słoik ogórków na zimę :) jednak myślę, ze to nie jest powodem, gdyż problem z dźwiękiem ostrzegawczym pojawił się od niedawna. Płyn chłodniczy, olej, filtr powietrza i oleju wymienione 3 tyś temu. VAG milczy - brak błędów, test licznika przebiega prawidłowo, wszystkie kontrolki sprawne. Problem pojawia się coraz częściej.

Przepytałem szukajke ale nie znalazłem w niej odpowiedzi na moje pytanie...

pOOOOzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzykrotny dźwięk ostrzegawczy świadczy o za słabym akumulatorze, a jeśli mówisz że dzieje się to podczas jazdy to sprawdź napięcie ładowania alternatora i stan paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom płynu hamulcowego.

Stan wszystkich płynów jest ok, za wyjątkiem płynu od wspomagania, jest go ponad stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego taty w TDI jest podobnie,po przekreceniu stacyjki uaktywnia sie 3-krotne pikniecie. MA pełnego FIS-a jednak nie mozna sie połaczyc z licznikami tzn raz mi sie udało po wykasowniu błedów brak mozliwosci połaczenia. Akumulator napewno dobry do dobrze kreci i odpala bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiązanie problemu.

Jak pisałem wszystkie płyny w normie jednak płyn hamulcowy był bliżej dolnej granicy niż górnej. Dolałem do połowy i problem z brzęczkiem rozwiązany.

Poooozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...