Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ASN] WYPADANIE ZAPLONOW cylindry 4,5,6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Powitac wszystkich! :hi:;)

Mam problem z wypadaniem zaplonow na 4,5,6 cylindrze...

Auto stopniowo tracilo moc w ciagu ostatniego tygodnia.

Cewki po chorej stronie silnika wszystkie nowe. Swiece wszystkie nowe dedykowane do tego silnika. Filtr powietrza nowy

Auto na wolnych chodzi normalnie kazde ostrzejsze dodanie gazu powoduje spalanie stukowe + cholerna kontrolke check engine :(:shocked:

trudno jechac gdy auto szarpie i ma problem z osiagnieciem swojej mocy :(

Slabo sie wkreca nawet na postuju powyzej 5 tys rpm

Rozrzad wymieniony przy 110 tys km auto ma teraz 157 tys. Regularnie serwisowane w dobrym zaprzyjazninym warsztacie.

Wymienione wiekszosc wezykow od podcisnienia ktore wygladaly "niepewnie" niestety nie pomoglo :(

Co sprawdzic ? Zuzycie oleju w normie... W ciagu 15 tys km nie musialem nic dolewac.

Przypominam ,ze VAG pokazuje blad "wykryto wypadanie zaplonow" ( np. roznica cisnien bla bla )

- spalanie stukowe cylinder 4

- spalanie stukowe cylinder 5

- spalanie stukowe cylinder 6

Paliwo zalane 98 + srodek do czyszczenia wtryskow nie pomoglo.

Podcisnienia sprawdzalem z www.vagcat.com i wszystko powinno byc ok. HELP!!!

Za godzine bede mial pomiar czujnikiem kompresji. Co sprawdzic ? Pomocy!!

pozdrawiam caly a4 klub :)

Lukasz

edit: kompresja sprawdzona - wyniki na chorej stronie 12, 11,5 ,11,5

strona silnika ktora dziala prawidlowo 12 , 11 , 11

pomocy :(

Opublikowano

Może sam czujnik spalania stukowego szwankuje lub jest luźny?? Warto porównać wskazania sondy (także wartości wyuczone) dla jednej i drugiej strony.

Opublikowano
  • Autor

Czujnik spalania stukowego chyba ok , nie wysskakuja zadne nieprawidlowosci na VAG'u. Gdzie znajduje sie czujnik stukowego w V'ce ? Jak go sprawdzic ? Czy jest możliwosc ,ze uszczelka pod głowicą padłą ? Chora strona silnika ma lekko okopcone swiece podczas gdy przeciwna ma ładnie dopalone świece z lekkim bialym nalotem. Stad podejrzenie uszczelki. Koledzy doradzcie co jeszcze sprawdzic... Bo jak mi nerwy puszczą to ściagam głowice!

pozdrawiam

Łukasz

Opublikowano

Bo jak mi nerwy puszczą to ściagam głowice!

Po co? Mało prawdopodobne. Sonda po "chorej" stronie pracuje prawidłowo?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

dzis zostala wykryta nieszczelnosc pod kolektorem dolotowym... ufff.... czesci z ASO ignaszak pare wezykow, uszczelka pod kol.ssacy itd... 515 zl :) Zobaczymy Co bedzie ale wszystko wskazuje ,ze powinno byc ok :)

pozdrawiam

Lukasz

Montaz czesci w Poniedzialek-wtorek

EDIT: Czesci zamontowane.. pomimo uszczelnienia dolotu. Nowych cewek. Auto nadal nie chodzi :)

Jutro Bedzie sprawdzany rozrzad.

Kto wie jak srpawdzic poprawnosc montazu rozrzadu ??

[br]Dopisany: 03 Grudzień 2009, 19:46_________________________________________________Witam! Jesli mial by ktos podobny problem do mojego.....

Wczoraj doszlismy z mechanikiem co bylo przyczyna ciaglego wyswiatlania "check engine"

Wypadanie zaplonow bylo spowodowane....

stopionym pierwszym katalizatorem na chorej stronie cylindorow,2 katalizator zostal zapchany przez smieci ktore powstaly podczas topienia pierwszego kata i tak auto nie moglo wydmuchnac spalin :]

Aktualnie czekam za katami , cale zamieszanie bylo spowodowane nieszczelnoscia pod kolektorem dolotowym szkody jakei powstaly to :

- 2 cewki uszkodzone

- swiece zaplonowe do wymiany

- uszczelka pod kolektorem dolotowymx2

- wezyki podcisnieniowe

- stopione 2 katy

W poniedzialek srebrny grzmot wraca na ulice :)

pozdrawiam

Lukasz

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

hej

a ty u siebie masz 4 sony (przed i za katem) czy tylko 2 sony (przed katem)??

Napisz czy wymiana katalizatorów pomogła, skąd kupiłeś i jaki koszt takiej przeróbki.

Ja u siebie planuję wycięcie katów tylko nie wiem czy poradzę sobie z odczytami 2 sondy za katalizatorem

pzdr i daj znak

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.