Jump to content
IGNORED

[B5 AVG] problem z turbinką

nuki73
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,jestem posiadaczem audi a4 1900tdi z roku 1999 od miesiąca i już mam problem, padła mi turbina ,wymieniłem ją na zregenerowaną/1100zł/ i po odpaleniu szok silnik gdy wszedł na obroty /załączyła się turbina/nie chciał z nich zejść zaczął bardzo kopcić i pomimo wyłączenia zapłonu silnik nie gasnął,zdusiłem go na biegu i teraz jest problem co dalej?Jeżeli go teraz odpalam to 2 tys obr.wszystko jest ok,ale boję sie go przegazować żeby czegoś nie uszkodzć .RATUJCIE :embarrassed:

normalne ze jak ci padnie turbo to olej pojdzie tez w dolot, zmien mechanika, przy wymianie turba należy wyczyścić caly dolot włącznie z intercoolerem i wszystkie rury od dolotu, a potem normalnie go zapal i powinien chodzić

no nie wygląda to za ciekawie... olej to już nie tylko w dolot zdaje się poszedł, ta regenerowana turbina ciekawie może wyglądać - należy wyjąć i przejrzeć ja (masz na nią jakąs gwarancję ?)

zmieniłem temat - zwróć uwagę jak powinien wyglądać

zmien mechanika ...

w zadnym wypadku nie odpalaj motoru ...

witam i od razu dziękuję wszystkim za bardzo pomocne rady,tak jak poradził dark79 zmieniłem mechanika i jest już wszystko jasne cały dolot i wszystkie rury były w oleju,czyszczenie zajeło mechanikowi 3godz wymienił wszystkie możliwe filtry,wymienił olej na mobila 10/40,umył silnik,\stwierdził że samozapłon był wynikiem spalania oleju \ za wszystko skasował 4oozł,aktualnie audi smiga aż miło.W piątek czeka mnie jeszcze wymiana rozrządu może znowu ktoś mi doradzi jakiej firmy wybrać i czy wymienić równierz pompę.

ja pierdykam, chłopie miałeś niesamowite szczęście :afro:

Co z turbiną ?