Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Metaliczny dźwięk


mycha852

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

zauważyłem ostatnio, że po uruchomieniu silnika spod maski wydobywa się metaliczny dźwięk (tak jakby dwa kawałki metalu pukały o siebie). nie wiem dokładnie skąd ten niepokojący dźwięk dochodzi. proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

zauważyłem ostatnio, że po uruchomieniu silnika spod maski wydobywa się metaliczny dźwięk (tak jakby dwa kawałki metalu pukały o siebie). nie wiem dokładnie skąd ten niepokojący dźwięk dochodzi. proszę o pomoc.

nie mamy kryształowej kuli i nie wróżymy z fusów.Musisz sam zlokalizowac co i jak :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc. po otworzeniu maski słychać metaliczny dźwięk ale za chiny ludowe nie mogę zjokalizować jego źródła. czy może to być związane z miską olejową - ostanio zaryłem trochę przodem i miska się lekko wgniotła i rozczelniła (olej leci). czy ona może wydawać taki dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dp sprawdzenia popychacze hydrauliczne, u mnie metaliczny dźwięk wydawała jeszcze pompa wtryskowa (zawór n108), ale nie był on tak mocno słyszalny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piatek byłem u mechanika - okazało się, że padł napinacz paska wielorowkowego (w ogóle nie pracował) i to on wydawał taki dźwięk. koszty:

1. napinacz+rolka firmy skf - 400 zł (można na tym przejechać 100-150 tyś.)

2. pasek Gates - 50 zł (na poprzednim pasku zrobiem tylko 7 tyś. ale przez ten napinacz wyglądał jakby był po 30-40 tyś dlatego też musiałem wymienić)

3. robocizna - 150 zł

SUMA: 600 zł !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...