Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] NIespodziewane padnięcie climatronika


mysiak23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety wczoraj podczas jazdy autkiem i probie wlaczenia climatronika okazalo sie, ze nie dziala. Samochod wczesniej byl jezdzony 4-5 dni temu. Wowczas klima dziala ok. Niezaleznie czy przy nizszych czy wyzszych temperaturach otoczenia/pracy.

Sam nawiew dziala, chlodny czy cieply (po rogrzaniu), ale po wcisnieciu "sniezynki" i przytrzymaniu jej zapala sie znaczek na wyswietlaczu, gdy ja puszcam znaczek gasnie :(.

Czy jest mozliwosc abym sam sprawdzil co sie stalo? Nie mam VAGa, na wyswietlaczu nic sie nie pokazuje nowego...

Nie wiem kiedy klima byla nabijana, bo samochod posiadam ~1,5 roku.

Jest jeszcze taka sprawa, ze podczas parkowania lekko przytarlem podwoziem w kraweznik (sam nie wiem jakim cudem), ale to bylo raczej przytarci plastikowej oslony, wiec watpie zeby to moglo miec jakikolwiek wplyw na obecny stan rzeczy.

Bede bardzo wdzieczy o porade. Co zrobic, gdzie sie udac (wwa).

Z góry dziekuje i pozdrawiam!

EDIT:

przeczytalem w tym temacie kilka postow: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_jak_to_jest_z_klimatyzacja_w_zimie-t3267.0.html;

jezeli temp na zewnatrz byla ~2*C to prawda ze klima sie nie wlaczy? W w/w temacie jest napisane ze w samochodach do 99 rocznika musi byc temp zewnetrzna 5*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny problem, przy temp około 3-5 stopni po właczeniu spręzarki czuc ze sie załacza wraz z wentylatorem ale problem pojawia sie później bo spręzarka sie rozłacza mimo świecacej sie śniezynki ale wentylator nadal działa, wyłaczenie śniezynki nic nie daje wentylator działa cały czas, dopiero wyłaczenie silnika i ponowne odpalenie powoduje wyłaczenie wentylatora, w klimatroniku nie ma żadnych błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka sprawa, ze podczas parkowania lekko przytarlem podwoziem w kraweznik (sam nie wiem jakim cudem), ale to bylo raczej przytarci plastikowej oslony, wiec watpie zeby to moglo miec jakikolwiek wplyw na obecny stan rzeczy.

A tuż podpodłogą idą aluminiowe przewody klimy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz jestem poza domem, wiec nie mialem jak odpalic samochodu przy sprzyjajacej temperaturze.

Jak tylko bede mogl, sprawdze co i jak. Jedyne co moge teraz dodac, to ze przytarcie bylo za lewym przednim kolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przewody przechodzą po prawej :naughty: Jeśli by to były przewody to Vag by pokazał niskie ciśnienie w układzie.

A jak włączysz odszranianie szyby to koniczynka świeci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie swieci. Nie pamietam jak bylo w zeszlym roku, czy sie zapalala czy nie :rolleyes:.

Skoro o to zapytales, to domyslam sie, ze powinna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest odpowiednia temp i po właczeniu nawiewu ma przednia szybę ( nad przyciskiem auto ) powinna się załaczyć klima ( wtedy mamy o wiele szybsze odszronienie przedniej szyby) jak jest ujemna temp to leci tylko sam nawiew :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wszystko by sie zgadzalo :), dzieki za odpowiedz.

Nie pozostaje nic innego, jak czekac do wiosny :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czasem będą jakies cieplejsze dni to przegoń trochę spręzarkę poprzez właczenie klimy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze kilka dni temu przy temp zew ok. 2-3 stopnie klimatyzacja sie wlaczala. ze wzgledu na to ze nie dziala mi ogrzewanie podjechalem do znajomego zrobic testy VAGiem (takim za 200zl do lapka) no i przy testach klimatyzacji sie wykrzaczal program. po odlaczeniu VAGa proba uruchomienia climy (temp. zew. od -1 do 0 stopni) juz sie nie udala sie.

Poki co musze sie zajac ogrzewaniem ale poczekam na cieplejsze dni zeby sprawdzic to jeszcze.

_________________________________________________

Ogrzewanie zrobione - wystarczylo plukanie nagrzewnicy!! :D natomiast pozostal problem z temperatura cieczy chlodzacej ktora wskazuje max 65stopni :/

na kanale 1c wyskakuje blad 4.3 :/ poki co ciesze sie ogrzewaniem a tym tematem zajme sie jak bedzie troche czasu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...