Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z hamulcem ręcznym, help


Agrzesiek4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od kilku dni następujący problem. Wsiadłem raz do samochodu, spuscilem reczny i pojechalem, jak stanalem i chcialem zaciagnac hamulec reczny zauwazylem ze ma on duzy luz, łapie wysoko, i wysoko trzeba go zaciągać, gdzie chwile wczesniej było wszystko ok. Dodatkowo, jak zaciągnę reczny i auto chwile na nim postoi na górce, poźniej nie chce odpuscic do końca cewe tylne koło. Po chwili jazdy czuć smrud z klocków i duży opór podczas jazdy, poprostu lewy chamulec nie odpuszcza, dopiero po jakimś czasie jak wystygnie. W czym tkwi problem? zapieczone? źle coś założone? zapowietrzone? jak zabrać się za to we własnym garażu? czego spróbować? poradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega napisał zacisk sie blokuje, to jest bolaczka Audi począwszy od 80. Ja u siebie mam 2 zaciski załatwione w tym jeden na cacy ale na dniach biore sie za regeneracje, w A80 dało sie rade to i w A4 tez :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli na poczatku wszystko bylo dobrze a pozniej jak zaciagniesz i chcesz drugi raz i mowisz ze jest luz to tak jak wojtekce pisze reczny nie cofa :/ także albo w lince jakis maras albo w zacisku ale zacisk raczej nie bo łapało by tez podczas normalnego hamowania, sprawdź czy linka swobodnie sie porusza i czy nigdzie nie łapie potem obczaj zacisk.

a i uwazaj jak CI tak łapnie kolo bo mi raz w zimie zamarzły szczeki w VW t4 i jechałem tez tak jak Ty bo wiedziałem ze w koncu puszczą, zaczeło śmierdzieć i kurzyc troszke z koła ale przecież jak złapało to normalne i jechałem dalej w pewnym momencie przed zakretem chciałem zwolnić i zredukować i hamuje a tu pedał do samej podłogi i nic!!! podpąpowałem kilka razy i hamulec wrócił podejrzewam ze zagrzał się płyn i hamulec się zgubił także uwazaj :decayed: tyle przestrogi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn hamulec reczny hamuje, tylko tyle ze w pewnym momencie zrobil sie luz na recznym i teraz jest tak caly czas. no i wlasnie dodatkowo to ze lewy hamulec sie zacina i trze o tarcze podczas jazdy, a jak ostygnie to puszcza.

jak zabrac sie za czyszczenie zaciskow? co dokladnie wyczyscic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz zacisk i przeczysc jazma w których chodza klocki pewnie bedzie tam mnóstwo syfu z klocków do tego jakies blotko rdza i potem tak sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...