Treść opublikowana przez Agrzesiek4
-
[B5 AVG] Dziwny problem z N75
Mam podobny problem z silnikiem AVG. U mnie na 4 lub 5 biego powyżej 2400 obr/min wpada wtryb awaryjny, na kompie wywala błąd: 17965 Ciśnienie doładowania - przekroczona granica regulacji brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY Teraz chodzi mi o sztange z gruszki do turbiny, jak złapie ją kluczem chcąc rozruszać to chodzi góra-dół w granicy 2cm ale troche jakby skrzypi. Jak ściągnę przewód z gruszki na zapalonym silniku sztanga opada, jak założe idze w góre ale zaledwie jakieś poł centymetra, czy to moze byc problem z N75?
-
[ALL TDI] termostat ben/diesel
Mam pytanko, czy termostat z silnika 1.8 będzie taki sam jak z silnika 1.9 TDI AVG np. ???
-
TDI czyszczenie kierownic VTG
mam pytanko, czy w silniku AVG turbina tez tak wyglada? bo chce sie za to zabrac i nie wiem czego mam sie spodziewac
-
[ALL] Brak łączności z autem (VAG)
podłączę się do tematu, ja mam taki problem ze w manadzeze urzadzen nie mam takiej zakładki Porty COM i nie mam jak tego zmienic. o co kaman?
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Witam kolegów. Mam pytanko. Jechałem dzisiaj do Krakowa i po drodze między Rzeszowem a Tarnowem widziałem duuużo komisów. Możecie któryś polecić? Jakieś uczciwe?
-
[ALL B5] Wymiana wahacza (BANAN)
Ja najpierw wybiłem wahacz od strony koła, przekręciłem go i śruba wyszła bez opuszczania ławy
-
[B5 ADR] Patent na uszczelkę pod pokrywę zaworów
Witam, wiem że było kilka tematów na temat uszczelki pod klawiaturę, ale mam takie pytanie, bo są różne opinie na temat tych uszczelek, założył ktoś z was tę pokrywę bez ori uszczelki? Np na samym silikonie odpornym na temp. albo coś w tym stylu?
-
[ALL B5] Problem z otwarciem bagażnika(sedan)-naprawione
jeśli ktoś miałby podobny problem to napisze o moim przypadku. Przy minusowych temperaturach tez nie otwierał mi się tylko bagażnik. Okazało się, że ten przewód gumowy ktory idzie w rynience z prawej strony był delikatnie naderwany, zbierała się tam woda lub para, podczas mrozu zamarzała i nie przepuszczała powietrza aby otworzyć zamek. Wymieniłem ten 10cm przewód i już nie ma problemu.
-
[ALL B5] Wymiana ori syreny w a4 b5
jak kodowaniem?
-
[ALL B5] Wymiana ori syreny w a4 b5
Witam, znalazłem na forum gdzie znajduje się ori klakson, który jest jednocześnie syreną ori alarmu w b5 sedan. Chciałbym ten klakson wymienić na jakąś syrenkę aby były inne dzwięki i żeby nie było tego dziwnego "pik" przy zamykaniu. Czy wystarczy wyjąć ori klakson i włożyć jakąś syrenę, czy trzeba coś kombinować? Praktykował już ktoś może coś takiego?
-
[B5 ADR] Prawdopodobnie uszczelka pod głowicą, pod pokrywą zaworów lub pompa wody.
termostat? czyli co zablokował sie w trybie małego obiegu i go przegrzewało tak?
-
[ALL] Dioda alarmu na boczku, obok dzyndzla otwierania drzwi :)
dziekuffa
-
[ALL] Dioda alarmu na boczku, obok dzyndzla otwierania drzwi :)
Witam, w A4 B6 na boczku kierowcy znajduje sie dioda od alarmu, ma ktoś może ten element do sprzedania? Albo może ktoś wie gdzie mozna coś takiego kupic? Podobne jest w passatach i golfach
-
[ALL] Śmieszna wycena PZU
miałem pare razy do czynienia z PZU, np za ryse na zderzaku którą zrobił mi klient pod sklepem i której nie musiałem nawet malować dostałem 500 zł. Ale z tego co wiem kiedyś jak miałem stłuczkę jeszcze puntem I to PZU mi fajnie wyliczyło szkody, byłem zadowolony, ale proponowali mi też coś takiego, że albo kasa, albo oddaje samochód do wskazanego przez nich fachowca (mają umowy z warsztatami) i odbieram za kilka dni samochód odrestaurowany. Ja z tego nie skorzystałem ale kumpel jak oddawał właśnie w ten sposób lagune to był zachwycony.
-
[B5 AEB] Wyciecie kata i co by jeszcze ?
panowie jak już wytnę tłumik środkowy to gdzie kupić taką rurkę przelotową? są jakieś na rynku?
-
[B5 ADP] Problem z odpalaniem (wymienione wszystko)
Sprawa się rozwiązała. Kumpel czytał w necie przez dwie noce i doszedł co sie dzieje. Problemem był filtr węgla aktywnego, a dokładniej ten mały cykacz który znajduje się nad obudową filtra powietrza. Okazało się, że wystarczy go wyciągnąć, spryskać kilka razy wd40 i przedmuchać sprężarką. Samochód odpala teraz w każdych warunkach i już nie ma problemu.
-
[B5 ADR] Jazda bez sondy lambda, czy można?
Witam, poprawcie mnie jeśli było już takie pytanie... Otóż podejrzewam że moja sonda jest już padoch bo jak sie silnik delikatnie nagrzeje to zaczyna mi przy zmianie biegów obroty do góry podnosić, czy jak odepnę sondę to mogę tak jeździć? Dodam że nie mam katalizatora tylko przelotkę. Jak to może wpłynąć na mój silnik? Dzięki za odpowiedzi
-
[B5 ADR] Sprawdzenie odmy / jak sprawdzić odmę
- Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
dziekuuufaaa o to wlasnie mi chodzilo- Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Koledzy mam prośbę, potrzebuję namiar na mechaników z okolic chyba Łańcuta, którzy zajmują sie Audi, podobno szpece od wszystkiego. Było kiedyś o tym na forum ale nie mogę znalezdz. Dajcie adres i nr tel do nich tu albo do mnie ma PW. Dzięki- [B5 ADP] Problem z odpalaniem (wymienione wszystko)
właśnie chodzi o to ze wszystko co wymieniłeś w poscie zostało wymienione na nowe. Kumpel władował kupe kasy i nadal zonk. Ktoś wczesniej pytał o kluczyk (ori nie ori) odpala zawsze tym samym kluczykiem. Myślę, że własnie gdziesz moze być woda w układzie i zamarza na niskich temp po długim postoju. Albo gdzieś się zbiera wilgoć i zamarza. Na vag-u błędów nie ma.- [B5 ADP] Nie odpala po długim postoju
Witam, kolega ma podobny problem, po postoju nocnym przy minusowych temp silnik nie chce zaskoczyc, wszytko kreci ale nie odpala. jak probuje go odpalic za pare godzin znowu to odpali mimo tego ze nadal jest niska temperatura. ma wymienione wszystko od swiec do akumulatora, czujnik temp tez wymienil, pompa sprawna. I o co to chodzi?- [B5 ADP] Problem z odpalaniem (wymienione wszystko)
no ale właśnie sęk w tym, że silnik w ogóle nie zapala. A moze byc tak ze gdzies pompa dostaje wilgoci, przymarza i pompa wtedy nie podaje paliwa? Bo jak sie zrobi cieplej to odpali na dyg.- [B5 ADP] Problem z odpalaniem (wymienione wszystko)
Witam, jak w temacie, kumpel ma 1.6 ADP z 96r PB + LPG. Problem ma z odpalaniem samochodu. Mianowicie czasami odpali jak jest -15C a czasem nie chce zapalic jak jest np 0C. Wymienił akumulator, czujnik temp. świece, przewody, cewki jakiś pazur coś tam jeszcze związane z zapłonem i problem dalej od czasu do czasu się pojawia. Pompa paliwa też była sprawdzana i jest dobra. Silnik kręci i jakby już łapał ale nie chce złapać. Więc o co kaman? co jeszcze sprawdzić i gdzie szukać przyczyny? Na VAG-u tylko słaby sygnał immo z kluczyka, ale kontrolka gaśnie zawsze.- [ALL B6] Pozytywy i negatywy A4 b6 z silnikiem diesla
kumpel ma a4 b6 z 6 biegowa skrzynia, ogolnie jest zadowolony, ale ostatnio cos mu sie w czasie jazdy z turbina stalo i jechal jakby mial ze 90 KM. Poza tym mowi ze w kombi w srodku trzeszczy, tzn z tyłu w bagazniku te plastiki. A jak jest z zawieszeniem? to jest identyczne jak w b5 czy zostało coś zmienione? ile kosztuje zestaw lepszych wahaczy do modelu b6? I jeszcze mam pytanie o rozrząd, mianowicie podobno do jednego silnika kosztuje ok 400 zł a do drugiego ok 1000zł? Jak to jest z rozrządem? - Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE