Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Reflektory soczewkowe słabo świecą


slomek22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z reflektorami soczewkowymi. Dokładnie to taki, że beznadziejnie świecą światła mijania. Wstawiłem jakiś czas temu żarówki Philipsa z jakiejś wyższej serii i nie za bardzo pomogły. Czy to jest przypadłość tego typu świateł, czy powinienem szukać przyczyny w moim egzemplarzu? Czy jest jakaś możliwość oczyszczenia świateł tego typu?

Pozdrawiam,

Jędrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory kupiłeś używane? Jeździsz na nich już jakiś czas ...

patrz na profil kolegi :naughty: ja bym powiedział że auto to kupił używane a reflektory były w nim od nowości :kox:

szukaj tak jak Ive pisze :good: jak dobrze pamiętam to kolega SebMiś (w b5) i LukaszR (w b6) czyścili soczewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie krótką nieobecność i dziękuję za zainteresowanie tematem. Reflektory mam te same od zakupu, ale dokonałem go rok temu a auto z 2000... reflektory miały czas się zmęczyć :). Moja wiedza o reflektorach kończy się na poprzednim aucie, czyli Mercedesie 190, gdzie miałem okazję potłuc oba reflektory i wymienić własnoręcznie, ale soczewki w A4 jawią mi się jako tajemniczy przybysze z przyszłości motoryzacji :)

Zgodnie z sugestią poszukam na forum info o czyszczeniu.

W sumie to mam jeszcze jedno pytanie. Jak zaglądam do internetu to tam jest zatrzęsienie lamp do A4. Nowe, piękne kilka modeli nawet mi się podoba. Zwykle w cenie kilkuset zlotych z metką Made in China. Czy ktoś próbował? Jakie efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in China. Czy ktoś próbował? Jakie efekty?

tez bylo czesto poruszane-jak bedzisz szukac,poszukaj i o tym,bo to temat rzeka-jedni chwalą,innym sie ie podobaja... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Panowie przetrząsnąłem forum odnośnie regeneracji odbłyśnika i prawdę mówiąc nie wiele tego jest. Napisane jest tylko ze zużywa się z czasem i że to jest standard w lampach soczewkowych. Napisane jest również ze należy zwrócić się do specjalistycznego zakładu który regeneruje odbłyśniki(koszt w granicach 100-pare PLN za sztukę).

To jak na prawdę jest z tą regeneracja? Na czym polega taka regeneracja i czy można to zrobić samemu...

Z góry dziękuje za pomoc...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat u siebie gdzie nie dawały światła na drogę prawie wcale .

Najpierw rozebrałem lampę i wyczyściełem elementy ( nie zaglądając do odbłyśników soczewki).

Efekt był jedynie wizualny zewnętrznie.

Światła "świeciły" beznadziejnie.

Rozebrałem lampę i po rozebraniu byłem w szoku jak wyglądały odbłyśniki :

Na jednej praktycznie nie było już wcale śladu odbłyśnika, drugi był matowy i wypalony .

Odbłyśniki wysłałem do regeneracji http://www.regeneracja-hc.com/ - bardzo kompetentny i słowny gość.

Koszt regeneracji 80zł od szt plus koszty przesyłki.

Jeżeli wysyłasz całą lampę koszty są inne (gość ci powie jakie)

Troszkę roboty jest z rozebraniem lampy i dostaniu sie do odbłyśnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

Kooledzy tak czytam posty odnośnie słabo świecących lamp poliftowych i ten temat dotyczy rowniez moich swiateł gdyz akurat w moim przypadku posiadam ori Valeo xenon i w srode odbieram lampy z naprawy. Słabo świeciły w nocy i zdecydowalem sie oddac je do regeneracji . Maja byc po wymianie soczewek na nowe jak i regenaracji odbłyśnika czyli "płukaniu lustra". Zobacze po naprawie co i jak i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

Kooledzy tak czytam posty odnośnie słabo świecących lamp poliftowych i ten temat dotyczy rowniez moich swiateł gdyz akurat w moim przypadku posiadam ori Valeo xenon i w srode odbieram lampy z naprawy. Słabo świeciły w nocy i zdecydowalem sie oddac je do regeneracji . Maja byc po wymianie soczewek na nowe jak i regenaracji odbłyśnika czyli "płukaniu lustra". Zobacze po naprawie co i jak i dam znac.

Dzięki za info, czekam na wrażenia. Jeśli będzie działać to proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma.

miałem już 5 audików-wszystkie z soczewkani i wszystkie słabo świeciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedz mi Skydiver....po zabiegu regeneracji widzisz duza roznice w swieceniu na droge? Jestes zadowolony?

Hej :hi:

Jeżeli chodzi o różnice to jak dla mnie jest niesamowita !!! :shocked::slina:

Tak jak pisałem wcześniej najpierw zrobiłem czyszczenie z płukaniem efekt wizualny się pojawił lecz światło na drodze NIE. :disgust:

To co widzimy za szkłem (plastikiem) to odbłyśnik który dotyczy świateł długich i migaczy.

Jezeli chodzi o światło z soczewki to odbłyśnik jest za soczewka i widać jego stan dopiero po wyciągnieciu go.

Mój jeden (orginalna lampa od nowości) w stanie tragicznym prawie nie było śladów odbłyśnika :kwasny:

Druga lampa kupiona w dobrym stanie lecz odbłyśnik wypalony i matowy .

Po regenreacji jestem w szoku jeżeli chodzi o efekt. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda,że zdjęć żadnych nie zrobiłeś,tez byśmy widzieli... :wink4:

Fotki znalazłem odbłyśników przed regeneracja (fotki i tak nie oddają tego bo lampa odbija)

Jak by ktoś chiał wyślę na maila bo nie wiem jak tu dołączyć fotkę z kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...