Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z przyspieszeniem


David

Rekomendowane odpowiedzi

sytaucja wyglada tak ze jak jade na 4 biegu lub 5 i mam 2 tys obrotow i daje gaz do dechy to jest takie jakby wrazenie poslizgu,nie wiem jak to fachowo opisac ale patrzac na obrotomierz to jak dam gazu to stoi a po chwili wyskakuje do ok 2,7 tys , jutro postaram sie nagrac film i wrzucic tutaj,jezeli ktos domysla sie o co chodzi niech da znac zebym sie szykowal,dodam ze na 1,2 czy 3 tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak 5 bieg przy tych 2,000rpm full gaz i obroty wzrastaja a predkosc nie . ?? jesli tak to sprzeglo sie slizga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mi to też wygląda na ślizgajace sprzegło, chyba czeka Cię jego wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie obroty wzrastaja a predkosc nie :kwasny:

bede na swieta w polsce to pojade do pewnego serwisu i sie upewnie a jakie moga byc koszta i gdzie szukac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety objawy wskazuja na sprzeglo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ewentualnie taki zestaw jest dobry??

http://allegro.pl/item850559810_kpl_sprzeglo_audi_a4_a6_vw_passat_1_9tdi_116_130.html

Mysle jezeli mam zmieniac sprzeglo to na dobre firmowe pod chipa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to moze miec cos wspolnego z poduszkami pod silnikiem? bo mam do wymiany ale mialem to robic jak bede w polsce...

dzisiaj wzialem cyfrowke i chcialem nagrac film w dobrej jakosci bo z komorki lipa i jak jechalem na 4 dalem gaz do dechy przy 2 tys obr to nie bylo tego poslizgu,auto przyspieszalo normalnie...a moze byc jeszcze taki objaw ze to sprzeglo-jak ruszam na parkingu to jak chce jechac na samym sprzegle to tak slabo rusza,jakis czas temu parkowalem AVF-em 1.9 2002r i tam na sprzegle duzo lepiej auto ruszalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj zrobic taki test, zaciag reczny i probuj ruszyc(moze troszke wiecej gazu) jak sprzeglo jest padniete to powinno sie slizgac. tylko nie szalej zeby go nie skonczyc/spalic i zzeby kola dwumasowego nie wykonczyc ;). sprzeglo sachs jest bodajrze na pierwszy montaz wsadzane, wiec jak nabardziej wlasciwy wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się czy dwumasówki od razu nie zrobić... będzie po kłopocie na 200tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie sprawa ma do jezdzenia z duzymi predkosciami?? ja teraz jestem w Danii,na swieta jade do Polski,czy moge np jechac 160 km/h tak jak zawsze jade czy lepiej nie? i czy mam ostroznie przyspieszac przy wiekszych predkosciach?

pomysle nad tym dwumasem bo autem planuje jezdzic jeszcze ok 3-4 lata wiec mialbym spokoj z tym.czy dwumas z tej aukcji jest ok

http://allegro.pl/item845194517_kolo_dwumasowe_audi_a4_a6_superb_passat_1_9_tdi.html

dzisiaj dzwonie do mojego sprawdzonego mechanika i sie umawiam na dzien przed wigilia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nic sie nie powinno stac tylko delikatnie przyspieszaj zebys dojechal heheh ;). powodzenia i milej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ewentualnie taki zestaw jest dobry??

http://allegro.pl/item850559810_kpl_sprzeglo_audi_a4_a6_vw_passat_1_9tdi_116_130.html

Mysle jezeli mam zmieniac sprzeglo to na dobre firmowe pod chipa :mysli:

jezeli planujesz chipowac auto to wymieniaj odrazu dwumas bo jezeli sprzeglo juz nie wyrabia to dwumas tez pewnie ledwo zipie, a i po co pozniej placic dwa razy za wymiane jak mozna to zrobic za jednym zamachem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady :good: jestem ustawiony z mechanikiem na 23 grudnia,takze zobaczymy co mi powie,jezeli bedzie to sprzeglo to odrazu dwumas tez bede wymienial,trudno taki prezent na swieta mi auto sprawi :kwasny:

ps moj ojciec twierdzi ze to moze byc cos od sprzegla tzn ze moze jest zle naciagniete czy cos takiego

no i jestem po wizycie w serwisie....diagnoza sprzeglo :kwasny: mechanik twierdzi ze 2 mas Luk-a to pochodza z regenereacji i ze on poleca mi Sachsa,czesci Luka sa troche tansze,np sprzeglo Luk 450/kpl Sachs 820/kpl,jesli chodzi o 2 masy to ceny sa praktyczenie takie same,powiedzial mi ze przy okazji moze mi wymienic olej w skrzyni biegow :mysli: dobry pomysl? co Panowie wiecie o czesciach Luk/Sachs a i jaki olej do skrzyni biegow? motul :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...