Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Wentylator klimatyzacji nie działa??


alienstarmc

Rekomendowane odpowiedzi

w ukladzie powinno być 650 g czynnika i jest wszytko ok. a jak właczaszklime to i wentylator od klimy musi pracować bo schaładza chłodnice . a jak nie to wszytko sie gotouje i jest zajebiaszcze cisninie jak nie chodzi wentylator od klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ukladzie powinno być 650 g czynnika i jest wszytko ok. a jak właczaszklime to i wentylator od klimy musi pracować bo schaładza chłodnice . a jak nie to wszytko sie gotouje i jest zajebiaszcze cisninie jak nie chodzi wentylator od klimy.

Prawidłowo.

Ja miałem podobny problem. Mój błąd który pokazał panel klimatronica to 22.3 czyli zbyt wysokie ciśnienie w układzie. Pojechałem do fachowca od klimy. Sprawdził instalacje i okazało się że nie ma w ogóle czynnika :mysli:. Kurcze myślę sobie o co kaman skąd ten błąd skoro nie ma ciśnienia w ogóle. Sprawdził szczelność instalacji i była ok. Załadowaliśmy czynnik ,u mnie 700g i klima ożyła. Facet miał podłączona maszynkę nadal i monitorował ciśnienie w układzie. Klima schłodziła termometr przy kratce nawiewu do 4 stopni i już się cieszyłem ze wsio gra , nic nie piszczy , rzęzi a układ był czyściutki ( filierek przy zaworku). Ale pan wyprowadzil mnie z euforii bo powiedzial aby poczekać na właczenie sie wentylatora.. No i czekamy.... czekamy , ciśnienie w układzie wzrosło dość mocno i przekaźnik wysokiego ciśnienia wyłączył spręzarke generujac bląd 22.3. Sprawdziliśmy na krótko wentylator klimy a on nic. Stukal w niego bo mysleliśmy że sie szczotki zawiesiły w silniczku , a on drgnal przez moment i umarł. A teraz czekam na nowy wentylator i mysle ze klimusia będzie śmigac jak ta lala.

Czy wentylator powinien sie właczyć natychmiast jak włącze sprężarke? Czy dopiero kiedy wzrośnie temperatura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączasz tylko klime i ma razem z nią cały czas chodzić wentylator . jak włączasz klime to odrazu ma właczyć sie wentylator i cały czas pracuje poki nie wyłaczysz klimy[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2011, 22:55_________________________________________________a jak nie chodzi wentylator to ci sie to wszystko sie gotuje jakkby i nie chłodzi wogle jest zajebiaszcze cisnienie i temp i pozamiatane. wiatrak chodzi i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...