Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Wentylator klimatyzacji nie działa??


alienstarmc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie kiedy powinien załączyć się wentylator klimatyzacji i przy jakiej temperaturze ? bo mam wrażenie że nie działa i czy jak jest śnieżynka przy temperaturze to powinien działać ??? :mysli:

Pozdrawiam

on działa tylko jak klima idzie lub awaryjnie :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przy chłodzeniu i pewnie przy odpowiedniej temp. zewnętrznej ?

tylko przy chłodzeniu lub awaryjnie w razie awari wisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki za odpowiedz.. a i jeszcze pytanko bo też zauważyłem wcześniej a zasadniczo usłyszałem ze piszczy mi wentylator o którym mowa czy to może być łożysko i czy można je wymienić czy kupić nowy??

Pozdrawiam

kupuj cały nowy nie są droge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jak wciskam śnieżynkę i przytrzymuję (przy niskich temperaturach kiedy klima się nie włącza) też to powinno się odczuć spadek obrotów (cyknięcie przekaźnika)? Mam ustawiony tryb auto i dzisiaj na chwilę włączyła mi się klima (zapaliła się śnieżynka), wyłączałem i włączałem ją kilkakrotnie i nic nie było słychać (tak jakby reagował tylko wyświetlacz). Później znowu chyba się ochłodziło i śnieżynka nie zaskakiwała. Wyskakuje tylko jeden błąd ale nie jest on związany ze sprężarką (klapa odmrażania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widze ze nie jestem sam u mnie jest podonie mimo ze śniezynka sie swieci klima ani drgnie, po zgaszeniu i uruchomieniu silnika klima zaskakuje ale po kilku minutach sie sama wyłacz, słych pstrykniecie przekaznika mimo ze śniezynka sie wciaz pali. Przy temp około 0 zachowuje sie normlanie czyli brak sniezynki oraz przy temp ponad 10 tez jest OK. W klimatroniku 0 błedów zobaczymy jak przyjdzie wiosna czy zacznie normlanie reagowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął rok, a problem nadal jest. Śnieżynka się pali, a klima w ogóle nie startuje (już nawet przy 20 stopniach) wentylator stoi (lewy - stojąc przodem do auta). Po delikatnym naciśnięciu zaworka słychać syk, więc gaz jest. Czy niedziałający wentylator może być przyczyną, czy jest tylko skutkiem innej awarii? Ostatnio tylko raz była sytuacja, że słyszałem startującą klimę, ale zaraz się wyłączała - i tak kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz i spr. ile masz czynnika w klimie, możliwe ze jest za mało.... :gwizdanie:

gdy sprężarka się włącza to widać to po obrotach bo delikatnie opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test elementów wykonawczych na VAGu wypadł pozytywnie - słychać przekaźnik przy włączaniu sprzęgiełka, oba wiatraki działają. Wydaje mi się, że gdyby nie było gazu, to śnieżynka nie powinna się świecić. Na dniach pojadę dobić czynnik, bo 2 lata minęły i zobaczymy, czy to jednak było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie było nic czynnika i sniezyna się załączyła, jeżeli ci obroty delikatnie nei odpadna to znaczy że sprężarka nie jest uruchomiona.... Mialem dziurawy przewód, wymieniłem, nabiłem klime i do tej pory działa jak należy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że sprężarka się nie włącza, a śnieżynka się świeci. Gdyby nie było czynnika, to chyba śnieżynka nie powinna pozwolić się włączyć. W zeszłym roku problem dotyczył tylko pewnego zakresu temperatur (3-12 stopni), powyżej działała jak należy, to mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że sprężarka się nie włącza, a śnieżynka się świeci. Gdyby nie było czynnika, to chyba śnieżynka nie powinna pozwolić się włączyć. W zeszłym roku problem dotyczył tylko pewnego zakresu temperatur (3-12 stopni), powyżej działała jak należy, to mnie zastanawia.

spręzynka się nie właczy ci tylko gdy jest poniżej 5 stopni. nie mając czynnika tez sie właczy. z tego co piszesz masz za mało czynnika w układzie i nie ma takiego ciśnienia jak trzeba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spręzynka

Chodziło Ci o sprężarkę czy śnieżynkę?;)

na klimatroniku nie włączy ci sie gdy masz mniej niż 5 stopni na zewnątrz. A tak gdy jest pow 5 stopni to srężynka ci się włączy mimo tego że nie masz czynnika w klimie. Sorki moze gdzies namieszałem ale tak to jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rzeczywiście po napełnieniu układu klima ruszyła :) Gość mówił, że jest szczelna i że dobił trochę ponad 400g czynnika...trochę dużo, zwłaszcza, że była uzupełniana 2 lata temu. Pojeździmy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rzeczywiście po napełnieniu układu klima ruszyła :) Gość mówił, że jest szczelna i że dobił trochę ponad 400g czynnika...trochę dużo, zwłaszcza, że była uzupełniana 2 lata temu. Pojeździmy, zobaczymy...

Tak jak mówiłem że jest za mało czynnika w układzie :good: nie było ciśnienia i klima nie startowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...