Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Złe spalanie na drugim cylindrze


bodzio_83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jakiś czas temu wymieniałem głowice w swoim audiku i od tego czasu auto jest słabe i drży przy okolo 80 km/h ,dziś byłem w stacji diagnostycznej co się okazało autko ma złe spalanie na drugim cylindrze w granicach 1,8 - 2,4 dla porównania 3 pozostałe mają od 0,5 do 0,9. Słyszałem może to być spowodowane tym iż zawór podwiesza się w głowicy, bądź jest uszkodzony pierścień na tłoku, sprawę uszczelki raczej wykluczam bo poziom płynu chłodzącego i oleju jest stały. czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aż trudno uwierzyć,byłeś w "stacji diagnostycznej" podłączyli Ci autko pod kompa i mimo iż są złe parametry na 2 cylindrze nie pofatygowali się żeby zmierzyć ciśnienie na cylindrach przy użyciu manometru.Myślę że to w znacznym stopniu przybliży pełną diagnozę(albo wykluczy zawory).

Podjedź do mechanika i dokonajcie pomiaru ciśnienia na wszystkich cylindrach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aż trudno uwierzyć,byłeś w "stacji diagnostycznej" podłączyli Ci autko pod kompa i mimo iż są złe parametry na 2 cylindrze nie pofatygowali się żeby zmierzyć ciśnienie na cylindrach przy użyciu manometru.Myślę że to w znacznym stopniu przybliży pełną diagnozę(albo wykluczy zawory).

Podjedź do mechanika i dokonajcie pomiaru ciśnienia na wszystkich cylindrach.

Pozdrawiam

ale to sie robi na zimny silnik, wykręcanie świec również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, okazało się że zawory były zbyt głęboko wciśnięte i podwieszały się zakupiłem drugą głowicę, oddałem do regeneracji u specjalisty i teraz moje autko chodzi jak zegareczek. Aha co do poprzedniej głowicy to była lipnie zrobiona nie polecam sklepu :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...