Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Prośba o analizę logów AFB 2.5 TDi 150 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

prośba o analizę logów AFB 2.5 TDi 150 KM, prośba do kogoś kto się zna i powie mi czy wszystko OK czy tez nie OK :) pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc poniżej wklejam logi

po kolei logi 003, 004, 007 i 011 :wink:

głownie chodzi o 004 mianowicie kat wtrysku, czasami na mrozie mam ciężko zapalić tzn auto kreci 3 sekundy pyr kreci pyr kreci pyr pyr pyr i chodzi, wymieniłem tylko 2 świece ponoć mechanik sprawdzał i 4 pozostałe są OK ale dla pewności chyba je tez wymienię

http://www.kalisz.mm.pl/~tarq/logi/LOG-01-003-xxx-xxx.CSV

http://www.kalisz.mm.pl/~tarq/logi/LOG-01-004-xxx-xxx.CSV

http://www.kalisz.mm.pl/~tarq/logi/LOG-01-007-xxx-xxx.csv

http://www.kalisz.mm.pl/~tarq/logi/LOG-01-011-xxx-xxx.csv

Opublikowano
  • Autor

mam cofnięty kat wtrysku tyle wiem, wiem tez ze mogę go sam przeregulowac i tak tez jutro zrobię, cala reszta wydaje sie być OKI :good:

Opublikowano

Na podstawie tych logów, ktore zamiesciles nie mozna ocenic prawidlowosci nastawów kąta wtrysku...

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

a mi się wydaje ze można bo tam gdzie powinno być 100.2 w ostatniej rubryce 004 mam 50~ :)

Opublikowano

raczej nie powinno być, zrób BS to będzie wtedy wiadomo czy jest OK

Opublikowano
  • Autor

dzisiaj zrobię BS :)

Opublikowano

a mi się wydaje ze można bo tam gdzie powinno być 100.2 w ostatniej rubryce 004 mam 50~ :)

Skoro wiesz lepiej to po co ten wątek ? :)

Opublikowano

Kat wtrysku dobry... miesci sie w granicach tolerancji.

EGR - OK

Opublikowano

Moim zdaniem kąt wtrysku nie jest dobry - opierając się o granice wyznaczone w ELSIe w zdecydowanej większości AFBków i AKNów powoduje skutek bardzo utrudnionego rozruchu (na zimno). Poza tym - ograniczając takimi nastawami zakres pracy przestawiacza kąta wtrysku - można spowodować nagromadzenie się nieusuwalnego brudu prowadzącego wprost do zatarcia się tłoka przestawiacza w obudowie pompy wtryskowej.

EGR rzeczywiście może być ... .

Opublikowano
  • Autor

wiec jak radzicie, kombinować coś z tym katem, na zimnym to mam tak ze kręcę od razu ly ty ty pyr ale nie zaskakuje, wiec cofam kluczyk, jeszcze raz podgrzewam i ły ty ty PYR PYR CHODZI startuje za 2 razem w 99% bez specjalnego chehłania... jak grzebać to jaki wynik starać się uzyskać w sensie zmiany w logu BS ze bym wiedział względem czego regulować? i jakie logi jeszcze zrobić aby posprawdzać pozostałe podzespoły jak turbo czy inne sprawy ? 11 i 07 ?

Opublikowano

Mozesz ustawic 1-2* ATDC na Late przy nagrzanym silniku odczytywane w 004 Basic Settings.

Jak i jakie grupy zrobic znajdziesz tutaj

http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html

Opublikowano
  • Autor

Mozesz ustawic 1-2* ATDC na Late przy nagrzanym silniku odczytywane w 004 Basic Settings.

teraz rozumiem mam 3.8-4* ATDC na LATE przy 90stopniach ? co jest w normie ( a jaka jest norma podawana przez AUDI?) ale można zrobić co by było idealnie, rozumiem ze kołem będę ruszać zgodnie z ruchem wskazówek zegara dosłownie o minimetry ?

sorki ze się tak dopytuje ale jestem w tym świeży i zaczynam to dopiero ogarniac miałem dość długą przerwę z vagami na rzecz BMW lecz wróciłem do AUDI :)

dzięki za wszelką pomoc :)

Opublikowano

Wzrocowy kąt wtrysku to 2* ATDC na LATE... przy temperaturze plynu > 86*

Rzuc okiem tutaj:

http://meszrum.neostrada.pl/2.5TDI.pdf

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.