Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Akumlatory Varta - jak odczytać datę produckji


pecia1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktoś w Was wie jak rozszyfrować kod nabijany na obudowę akumulatora Varty?? chodzi mi konkretnie o datę produkcji mam taki kod: HGB1911930303 może ktoś wie która cyfra to data produkcji. Na tym akumulatorze nie ma nic prócz wiadomości na temat prądu rozruchu pojemności i jakiś nr który się zaczyna na 8E0.... ale to jest oznaczenie że jest to A4 (tyle się dowiedziałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał bardzo duży problem z uzyskaniem informacji o dacie produkcji Varty. Sam próbowałem się tego dowiedzieć i nawet dzwoniłem do przedstawicieli Varty na Polskę i też nie potrafili mi odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnego problemu z data i jej odczytaniem[br]Dopisany: 21 Grudzień 2009, 17:33_________________________________________________czwarta cyfra kodu oznacza rok produkcji

zielona kropka na aku oznacza pierwszy kwartał

fioletowa oznacza drugi kwartał roku

akumulatory od produkcji z fabryki Varta do polskich sklepów trafiaja dopiero po ok. 6 miesiecy dlatego, ze rozładunek prosto z fabryki jest w Czechach a w fabryce leza spokojnie 3 miesiace

akumulator nie powinien od produkcji lezec na sklepowych pólkach dłuzej niz 18 miesiecy

zazwyczaj jest sprzedawany do 12 miesiecy

akumulator w stanie spoczynku powinien mieć 14.6-14.7V

moja Varta miała 14.78V

takie dostałem informacje od ludzi którzy sprzedaja akumulatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...