Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 TDI AHU] ZAchowanie się Kanału 011BS


woj-o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie o zachowanie się VAG'a przy logowaniu kanału 11 w trybie Basic settings.

Zgodnie z opisen z Audiklub'u:

ECU zwiększy obroty [w różnych zakresach - w zależności od typu silnika]. należy zwrócić uwagę na regularność ciśnień w poz. 3 oraz na poz. 4 - czyli działanie N75.

zasadą jest, że w chwili przełączenia się w tryb OFF N75 osiąga wartość 0.0%, a ciśnienie w poz. 2 spada i utrzymuje się na stałym poziomie.

w trybie ON: N75 osiąga wartość 100%, ciśnienie w poz. 2 wzrasta i utrzymuje stałą wartość.

powinno się coś dziać. Ale u mnie ani obroty nie rosną ani żadnych efektów na ciśnieniu nie ma - nic ciałe to samo.

Przy badaniu EGR'a w kanale 003 basic settings jest to co trzeba otiwera EGR'a , zamyka.

Skład się zmienia - co prawda EGR ciut chyba się niedomyka (pewni stąd moje niedoładowanie niekiedy ale na jednej ze śrub do EGR ukręciłem imbusa ;) a ona ciągle nieodkręcona )

I pytanie czy w AHU i 1Z kanał 011BS powiniene różnież się zachowywać jak w opisie (który jest dla AFN), czy to że nic się nie dzieje jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łatwiej byłoby wrzucić logi :)

ogólnie ciśnienie zmienia się w bardzo niewielnim zakresie, a obroty podnosi sterownik do przeprowadzenia testu BS, co by furka nie zgasła, albo nie telepało za mocno silnikiem i podczas całego testu są raczej stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi wrzucę w poniedziałek - nie mam jak ich z lapa przegrać :(.

Ale u mnie ani przed ani trakcie testu (na jego okoliczność) ECU nie odnosi obrotów wcale. Ciągle jest jak na jałowych 861 i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opis jest dla innego silnika, w AHU nie zwiększy obrotów.

Ale lepiej byłoby jakbyś wrzucił logi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I pytanie czy w AHU i 1Z kanał 011BS powiniene różnież się zachowywać jak w opisie (który jest dla AFN), czy to że nic się nie dzieje jest normalne?

bedzie sie zachowywac zupełnie inaczej .... turbulum w AFN jest sterowane podcisnieniem natomiast w 1Z/AHU nadcisnieniem .... według mnie twoje zachowanie 011BS jest jak najbardziej normalne .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie moge logi wrzucić z tych dwóch kanałów.

Wygląda to tak:

1) Kanał 003 BS

88e910f520f302bb.png

2) Kanał 004 BS

01b1c0bd56081afc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR działa, kąt także się zmienia, ale nie wiem czy zakres OK, jak koledzy wiedzą jaki powinien być w tej motorowni to na pewno napiszą :)

a gdzie 011BS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGD jest prawie ok - chyba niekiedy nie do końca zamyka.

Co do 011BS to jest problem - nie ma loga :( - musiałem lapa albo zamknąć za szybko albo wyboju nie lubił;) bo po prostu pliku brak.

Muszę zalogować raz jeszcze.

W międzyczasie N75 wymieniłem (spore niedoładowania były)

Choć to ciągle może być niedomknęty EGR no ale chyba brak 400bar to już za dużo jak na EGR ;)

Zobaczymy co będzie teraz.

[br]Dopisany: 29 Maj 2007, 17:41 _________________________________________________No porobiłem logi 11BS wreszcie (mam prolbem z dostępem do lapa nieco ;) ).

Oto one:

7f89d83460381793med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...