Jump to content
IGNORED

Luzy na łożysku koła przedniego (stukanie)


gadi
 Share

Recommended Posts

Ostatnio coraz głośniej zaczelo mi coś stukać w przednim lewym kole. Myślałem ze to może być zacisk, albo klocki. Stukanie było słyszalne przy jezdzie już po bardzoto małych wybojach, a podczas hamowania nic nie było słychać. Po odkręceniu koła okazało się że mam luz (szarpiąc za tarcze hamulcową ) prawdopodobnie jest to luz na łożysku. Czy można dokręcić śrubę (tą na duży imbus) aby zniwelować luz ?

Link to comment
Share on other sites

Chciałem tylko zobaczyć czy po dokręceniu tej śruby stukanie ucichnie . Może to jest coś innego, tylko ze podczas nawet lekkiego dotknięcia hamulca stukanie cichnie. A na zacisku nie ma luzu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli łożyska od dawna (od ostaniej wymiany) nie ruszane i pojawił się luz to należy je wymienić. Jeśli coś było robione i rozkręcane spróbuj z wyczuciem dokręcić. KOntrluj sprawę jak będzie hałasować to nie czekaj i wymień.

Link to comment
Share on other sites

Byłem dziś u kolegi na warsztacie i okazało się że zle sprawdzałem. Trzeba sprawdzać na założonym koleto, a nie po zdjęciu szarpiąc za tarcze. Łożysko jest ok i prawdopodobnie stukają klocki. Klocki nie są jeszcze tak bardzo starte aby je wymieniać (chyba że trzeba)

Co można zrobić aby to stukanie znikneło ?

Link to comment
Share on other sites

Możliwe że jażmo było zbyt namiętnie czyszczone papierem ściernym na prowadzeniach klocka i teraz ma z za duży luz. Spróbuj jeszcze posmarować smarem (pastą) miedzianym.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...