Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luzy na łożysku koła przedniego (stukanie)


gadi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coraz głośniej zaczelo mi coś stukać w przednim lewym kole. Myślałem ze to może być zacisk, albo klocki. Stukanie było słyszalne przy jezdzie już po bardzoto małych wybojach, a podczas hamowania nic nie było słychać. Po odkręceniu koła okazało się że mam luz (szarpiąc za tarcze hamulcową ) prawdopodobnie jest to luz na łożysku. Czy można dokręcić śrubę (tą na duży imbus) aby zniwelować luz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dokręcaj tylko wymiem łożyska koniecznie parami. Kiedyś miałem Carine E i koleś dociągnął mi śróbą łożysko. Powyżej 100km/h i przy hamowaniu tak trzęsło kierownicą,że bałem się jeździć. Łożyska nie są drogie wiec wymieniaj.Takie dociągnięcie jeśli wogóle w Twoim przypadku pomoże to na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zobaczyć czy po dokręceniu tej śruby stukanie ucichnie . Może to jest coś innego, tylko ze podczas nawet lekkiego dotknięcia hamulca stukanie cichnie. A na zacisku nie ma luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łożyska od dawna (od ostaniej wymiany) nie ruszane i pojawił się luz to należy je wymienić. Jeśli coś było robione i rozkręcane spróbuj z wyczuciem dokręcić. KOntrluj sprawę jak będzie hałasować to nie czekaj i wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u kolegi na warsztacie i okazało się że zle sprawdzałem. Trzeba sprawdzać na założonym koleto, a nie po zdjęciu szarpiąc za tarcze. Łożysko jest ok i prawdopodobnie stukają klocki. Klocki nie są jeszcze tak bardzo starte aby je wymieniać (chyba że trzeba)

Co można zrobić aby to stukanie znikneło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jażmo było zbyt namiętnie czyszczone papierem ściernym na prowadzeniach klocka i teraz ma z za duży luz. Spróbuj jeszcze posmarować smarem (pastą) miedzianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...