Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Centralka, elektryczne szyby i oświtlenie. Pilne bo nie zamyka.


darooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nagle w moim samochodzie przestały działać 3 rzeczy: elektrycznie sterowane szyby, oświetlenie kabiny przy otwarciu drzwi (z przycisku te pojedyncze się palą) oraz co jest najbardziej potrzebne to zamek centralny. Z 4 miesiące temu kupiłem radiową centralkę do mojej centralki - standardowy zestaw scyzoryk pewnie taki jak wszyscy mają. Ale wracając do centralki nie mogę zamknąć samochodu nawet z kluczyka! Święta już mamy a ja gdziekolwiek bym nie pojechał nie mogę zamknąć samochodu. A teraz najśmieszniejsze - wszytskie bezpieczniki OK. Prędzej miałem takie 2 akcje ale po 1-2 dni przechodziło samo bo zawsze bezpieczniki ok. Nie wiem czy pływ na to miało założenie radiowej centralki bo zrobiłem to chwile po kupnie samochodu więc nie wiem jak było prędzej.

Proszę o jakieś rady. Jakiś przekaźnik jest wspólny dla tych wszystkich 3 rzeczy? Albo jak teraz awaryjnie zamknąć/otworzyć samochód?

Stało się to od tak, po pracy wsiadłem wszystko działało, dojechałem do domu i te 3 rzeczy już nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim steruje pompka centralnego zamka, tam bym szukał problemu, zobacz może ją zalało, albo coś tam padło, u mnie wystarczyło tylko zimne luty jeszcze raz przelecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc naczytałem się, że czasem ten silniczek a bardziej "wiatrak" lubi się psuć lub są zimne luty na płytce więc wymontowałem, rozebrałem i według mnie z silniczkiem wszystko ok dla pewności foty, nic wytarte nie jest, ładnie lekko chodzi, zimnych lutów nie ma, pierw myślałem, że wszystko będzie zalane bo pianka od dołu strasznie mokra była ale uszczelki idealnie się zachowały i w środku dziewiczy stan. Piankę wysuszyłem, ładnie skręciłem i nie pozostało mi nic innego jak zamontować i szukać dalej. Zamontowałem i DZIAŁA, nie wiem jak i dlaczego ale światełko się pali, centralka działa jest fajnie tylko zobaczymy na jak długo. A jak ją demontowałem wtyczki bankowo były dobrze i mocno zatrzaśnięte.

Dla potomnych foto:

http://img41.imageshack.us/img41/1173/20091224114415.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/981/20091224114355.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/8836/20091224114458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś musiało się zaciąć.... ale miałem takie dwa przypadki u kumpli ze rozebranie i złożenie spowrotem pomogło na rok - dwa... i nie mam pojęcia co to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid0

Dzięki za zainteresowanie problem. Mam nadzieje, że akcja się nie powtórzy :)

Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal tą pinkę /gąbkę . To siedlisko wilgoci, która destrukcyjnie wpływa na elementy grafitowe w pompce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł się po prostu zawiesić procesor w pompce. Najpierw w takich sytuacjach należy wyjąć bezpiecznik lub odpiąć na chwilę akumulator;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po coś tą piankę fabryka stworzyła :)

Bezpieczniki wyciągałem chyba z 10 sztuk (szyby, oświetlenie, sterownie itd.) i nadal nie działało więc rozłączenie aku chyba tez by nie pomogło...

W Poniedziałek wolne to się ładnie dokopię w tym nadkolu dlaczego tam było mokro, pewnie jakieś otwory odwadniające i spróbuje coś zaradzić bo w dzień awarii - wigilia czasu nie było patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...