Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Układ wspomagania wyje podczas skręcania zapalenie kontrolki ABS i ESP


SerRoberto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas jazdy zauważyłem w swojej A4 jakieś dziwne wycie podczas skręcania. Po chwili na konsoli wyświetlacza zapaliła mi się dioda ABS i ESP.

Po zjechaniu na stację i wyłączeniu samochodu i ponownym włączeniu diody znikły ale nie na długo....

Sprawdzałem zbiornik z płynem do wspomagania ale tam wszystko było ok.

Podjechałem do mechanika a on stwierdził że prawdopodobnie będzie pompa do wymiany lub jakiś zaworek.

Sytuacja jest o tyle dziwna iż dziś byłem na przejażdżce i wszystko ustało....

Jak jest wasza opinia na ten temat ???

Jeśli to pompa czy możecie mi powiedzieć jaką pompę najlepiej kupić ???

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC

>>> ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW FORUM<<<

Czy ktoś z was ma jakiś pomysł ???

[br]Dopisany: 24 Grudzień 2009, 15:58_________________________________________________Dziś po przejażdżce "wycie" przy skręcaniu nie objawiało się, niepokoi mnie to iż dalej nie znam konkretnej przyczyny :( a na jutro jestem umówiony z mechanikiem na wymianę pompy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG nie wykazał żadnych błędów :-(

Dziś wymieniłem u mechanika pompę z wspomagania i wszystko by było OK lecz temat powrócił gdy samochód się rozgrzał (znów wycie przy pracy kierownicy - skręcanie).

Zawitałem znów u swojego mechanika i powiedział że innej przyczyny nie widzi jak tylko problem z pompą.

Poradził mi abym pojeździł samochodem do poniedziałku w celu popracowania pompy a następnie odstawił mu samochód a on dokona wymiany pompy na nową a obecną będzie reklamował w hurtowni.

Macie jakiś pomysł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolego sprzęgiełko alternatora? To jest takie piskliwe buczenie? Opisz ten dzwięk. Podczas postoju też to słychać? Tylko zastanawia mnie ESP i ABS... Ja miałem taką historię może misiąc temu. Piskliwy, metaliczny dzwięk podczas skręcania. Głównie na postoju było to mocno słychać. Wymieniłem sprzęgiełko i jak ręką odjął a koszt zdecydowanie mniejszy niż popma wspomagania. :cool1: I jeszcze pytanie dotyczące pompy. Czy to była nowa popma czy używana? Bo jak nowa to musiałbyś mieć cholernego pecha żeby nowa była felerna - choć nie można tego wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można to porówna do buczenia (ale niezbyt piskliwego). Te śmieszne buczenie występuje przy skręcaniu i gdy jedziemy powoli samochodem tak do 15tyś obrotów.

Pompa była kupiona nowa nie żadna po reperacji więc według mnie też powinna być ok.

W poniedziałek podsunę mechanikowi sprawdzenia sprzęgiełka alternatora nie zaszkodzi sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez pisal ze sprawdzil :cool1:

tu masz link do tego kola

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_wymiana_kola_alternatora_valeo-t97928.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że koszt sprzęgiełka INA to kwota ok. 115pln... P.S. Zakupy u TOM77. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tez u siebie takie buczenie/wycie myslalem ze pompa od wspomagania, wymianilem wczoraj ale dalej lipa, stawiam teraz bardziej na wiskoze i moze tu nalezy szukac przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście jakość nie powala ale z tego co ja pamiętam to miałem mniej więcej taki odgłos. Przy silniejszym skręcie nasila się to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie nasila się cały czas jest takie same buczenie.....[br]Dopisany: 01 Styczeń 2010, 09:43_________________________________________________Czyszczenie zbiornika z płynem do wspomagania pomogło. Według informacji co otrzymałem od mechanika na sitku znajdował się osad który blokował dozowanie prawidłowej ilości płynu. SAMOCHODZIK NAPRAWIONY :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super,że problem rozwiązany,najgorsze co może być to szukanie przyczyny...

No i jest nowe spostrzeżenie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...