Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BKE] Wymiana oryginalnych głośników i wstawienie czegoś mocniejszego-co polecacie?


iwan900

Rekomendowane odpowiedzi

tekst o tabliczce wskazuje ze kolega szuka czegoś co robi hałas a nie gra, wiec trzeba doradzić coś co zrobi wewnątrz rzeźnie ;)

konkretniejsze systemy audio zawierają tez wygłuszenie tylnej klapy żeby nic nie drżało i bzyczało również z tyłu, a potęge sub`a można usłyszeć i poczuć jak ładnie masuje plecy nie masując przy okazji blachy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rade sięgnijcie do gostka o ksywce rysiuu :) Troche w tej branży siedzi i wie co pisze. Sam się u Niego zaopatrywałem w sprzęt i pytałem o rade:) Na pierwszej stronce tego tematu coś sie udzielał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zszokowany cenami :D:D:D:D poprostu śmiech na sali ja miałem kompletne nagłośnienie hertza i wydałem na nie koło 1000 zł z robocizną no dobra miałem 2 głośniki i skrzynie i wzmacniacz i radio jvc i grało pierwsza klasa wszystko chodziło pięknie ładnie i czysto...

P.S. mam pytanie jakie jest standardowe nagłośnie w audi A4 avant B6 bo ktoś mówił mi że chyba BOSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja u siebie a b5 tez chcę coś mocniejszego i wymieniam głośniki kwestia i ile chcesz wydać, ale żeby było trochę basu kup mały wzmacniacz jakiegoś jbl GT5-A402 bardzo dobra firma i głośnik nie większy niz 165mm a po to taki maly wzmacniacz bo tylko taki wejdzie w boczek estetyka , po co bagażnik zawalać i głośnik do 165mm bo tyle jest miejsca żeby zastąpić takim oryginalny głośnik z sub.który tez jest w boczku i ja mam tak właśnie zaplanowane, lada dzień będę działać będzie grało i będzie pusty bagażnik wiec zaoszczędzamy na miejscu dowiedz się więcej jak to jest w twoim b5 bo jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja u siebie a b5 tez chcę coś mocniejszego i wymieniam głośniki kwestia i ile chcesz wydać, ale żeby było trochę basu kup mały wzmacniacz jakiegoś jbl GT5-A402 bardzo dobra firma i głośnik nie większy niz 165mm a po to taki maly wzmacniacz bo tylko taki wejdzie w boczek estetyka , po co bagażnik zawalać i głośnik do 165mm bo tyle jest miejsca żeby zastąpić takim oryginalny głośnik z sub.który tez jest w boczku i ja mam tak właśnie zaplanowane, lada dzień będę działać będzie grało i będzie pusty bagażnik wiec zaoszczędzamy na miejscu dowiedz się więcej jak to jest w twoim b5 bo jest to bardzo dobre rozwiązanie.

to ja bym oryginału nie ruszał bo wątpie ze to zagra lepiej.. na pewno głośniej :D słyszałeś już może taką kombinacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja u siebie a b5 tez chcę coś mocniejszego i wymieniam głośniki kwestia i ile chcesz wydać, ale żeby było trochę basu kup mały wzmacniacz jakiegoś jbl GT5-A402 bardzo dobra firma i głośnik nie większy niz 165mm a po to taki maly wzmacniacz bo tylko taki wejdzie w boczek estetyka , po co bagażnik zawalać i głośnik do 165mm bo tyle jest miejsca żeby zastąpić takim oryginalny głośnik z sub.który tez jest w boczku i ja mam tak właśnie zaplanowane, lada dzień będę działać będzie grało i będzie pusty bagażnik wiec zaoszczędzamy na miejscu dowiedz się więcej jak to jest w twoim b5 bo jest to bardzo dobre rozwiązanie.

to ja bym oryginału nie ruszał bo wątpie ze to zagra lepiej.. na pewno głośniej :D słyszałeś już może taką kombinacje?

tak i jest tak jakbyś głośnik ciśnieniowy wsadził i jest rewelacja jak i tak chcesz wsadzić inne audio niz standart to wyzuć tego pierdzika co jest w sub bose. i wrzuć jakiś dobry 165mm basowy głośnik i będziesz zadowolony napewno poprzednio miałem w bagażniku jbl grand touring 1000w monoblock i sub jbl 1500w była masakra a gdyy zrobic jak mowie tyle ze w mniejszej wersji to wcale nie gra gorzej, ale jesli ma to robic pan mieciu w garażu to lepjej nie ruszać to musi zrobić ktos kto duzo kombinował z car audio.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli wkladac 16 glosniki w drzwi to ja tez bym zostawil oryginał bo grają naprawde bardzo czysto i przyjemnie dla ucha i też wątpie by w cenie dla normalnego człowieka dało się znaleźć coś lepszego

tu chodzi o wkładanie głośnika ale w oryginalny sub w boczku bagażnika ;)

szczerze powiedziawszy to nie widzi mi się zrobienie suba na głośniku 165 ale najważniejsze żeby każdy był zadowolony z tego co ma ;) tak czy siak polecam lekturę Polskiego FAQ o car audio na wcześniejszej stronie.

tak i jest tak jakbyś głośnik ciśnieniowy wsadził i jest rewelacja jak i tak chcesz wsadzić inne audio niz standart to wyzuć tego pierdzika co jest w sub bose. i wrzuć jakiś dobry 165mm basowy głośnik i będziesz zadowolony napewno poprzednio miałem w bagażniku jbl grand touring 1000w monoblock i sub jbl 1500w była masakra a gdyy zrobic jak mowie tyle ze w mniejszej wersji to wcale nie gra gorzej, ale jesli ma to robic pan mieciu w garażu to lepjej nie ruszać to musi zrobić ktos kto duzo kombinował z car audio.pozdrawiam

1000W wzmak i sub 1500W... to już jest nie tak jak powinno, wzmacniacz powinien mieć więcej albo tyle samo mocy co głośnik żeby mógł go odpowiednio kontrolować.. to niedostatek mocy zniszczy głośnik szybciej niż nadmiar. Co do tych wartości mocy to na pewno nie jest to moc RMS a na dobrą sprawę tylko ten parametr powinien interesować zwykłego człowieka szukającego audio, jest jeszcze skuteczność ale to już się nie zagłębiajmy. RMS to moc jaką głośnik jest w stanie przyjąć przez długi czas, czyli podczas używania. I tu już pojawiają się niestety nie aż tak oszałamiające wartości jak przy mocy szczytowej (która podaje coś co tak naprawdę jest nie do odtworzenia w normalnych warunkach), Dla przykładu wzmaczniacz w radiu samochodowym takim zwykłym czy to sony czy philips czy cokolwiek ma 18-20W RMS... mało co nie? a niektórzy mają pod nie podpięte 4 głośniki z czego 2 jajka i robią duży hałas :D pomyślcie sobie w takim razie jak gra 70W w RMS z jakiegoś dobrego wzmacniacza na już lepszym głośniku i wygłuszeniu drzwi... jeśli chodzi o niskie tony to miło robi się przy 150-200W RMS oczywiście dużo zależy od przetwornika w i wzmacniacza bo nawet te 200W w wzmacniaczu kiepskiej firmy będzie gorsze niż 150W w dobrej marce CA.. oczywiście co wybrać i z czym połączyć to już sprawa indywidualna w której dobrze by było skorzystać z pomocy kogoś od CA, na naszym forum mamy kolege "rysiuu" który z tego co widziałem ma ciekawe rzeczy na allegro na sprzedaż i może nam pomóc niepobłądzić ;)

oczywiście moja wypowiedź zawiera wiele uproszczeń wynikających też z mojej nie idealnej znajomości tematu, ale gdy 2 lata temu sam szukałem klocków do audio żeby kupić coś co gra a nie robi rzeź sąsiadom albo konkuruje z DJ pod remizą, czytałem dużo na różnych forach i wam też to polecam ;)

oczywiście jeśli chodzi nam tylko o drżenie szyb i mega hałas to wystarczy uderzyć do media albo saturna... do wyboru do koloru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza można by się pod tym podpisać :hi:

Niestety spora rzesza ludzi tkwi w przekonaniu: "im więcej tym lepiej".

Z doświadczenia wiem, iż ludziska rzadko słuchają się tych, którzy trochę branży ugryźli, bo nie podrzuca im się gotowych rozwiązań, tylko "zmusza" do poświecenia odrobiny czasu na podstawowe zgłębienie wiedzy np. przeczytanie FAQ Bartka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...