Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprzęgiełko alternatora, problem F-225653.8


gadi

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu padł mi napinacz paska alternatora który wymieniałem rok temu (podróbka) i poszarpało mi pasek. Zmieniłem na nowy firmy RUVILLE, ale podczas wymiany sprawdziłem że sprzęgiełko alternatora obracając ręcznie zatrzymuje się natychmiast (chyba padło) Po założeniu paska i uruchomieniu silnika napinacz cały czas mocno drży. Postanowiłem poszukać nowego sprzęgiełka, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego.

AUDI A4 1,9 TDI 110 KM AFN z 1996 roku, alternator BOSCH 0125515003 (audi 028903028) NC-14V 70-120A

Sprzęgiełko F-225653.8

Wszędzie są sprzęgiełka do tego modelu, ale o innych numerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w dziale sprzedaj klubowicz ma do sprzedania nimy z roczniak 2001 ale wydaje mi sie ze powinno podejsc popytaj sie bo ci gwarancji niedaje.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_kolo_pasowe_alternatora_tdi-t108734.0.html

mam taki sam silnik jak ty i te kolo mam u siebie zalatwil mi kolega i praktycznie tez mowil ze podejdzie do boscha z roku 2000 wziolem je i zapasilo wszystko dziala a tez wymienilem gdy mi pasek poszarpalo

ja niemialem problemu ze znalezieniem.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada też niedawno wymieniałem sprzęgiełko idz do sklepu w którym się zaopatrujesz podaj numer VIN i mają ci po numerze dobrać sprzęgiełko są dwa rodzaje jedno kosztuje 140 zł drugie 250 zł oczywiście tylko INA może być w innym opakowaniu ja akurat miałem to droższe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.com/files/326287135/sprzegielkaalt.pdf.html

tu masz katalog sprzegiełek alternatora

tylko pomyliłes numer Boscha, powinien być 0123515003

ten numer audi jest dobry

wiec numer INA masz 535 0004 10

mam taki sam alternator i jakies 2 tygodnie temu dowiadywałem sie u sprzedawców z allegro jaki jest koszt tego sprzęgiełka... 245zł najtaniej + wysyłka

ale popytaj u siebie w okolicach tam gdzie renegerują alternatory i rozruszniki. u mnie w takim sklepie koszt 250zł[br]Dopisany: 26 Grudzień 2009, 23:00_________________________________________________

Ciekawe czy będzie pasowało, bo na tej aukcji podane są alternatory ale o innych numerach

http://www.allegro.pl/item841498392_kolo_pasowe_z_wolnobiegiem_alternator_a_audi_vw.html

one niby tak samo wyglądają, ale różnią się wymiarami i są to niewielkie różnice, w tamtym katalogu jest wszystko opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pomyliłem numer alternatora, powinien być 0123515003[br]Dopisany: 27 Grudzień 2009, 05:15_________________________________________________Znalazłem taki sklep

Podają że takie sprzęgiełko będzie pasowało

http://rozrusznik.eu/kolo-sprzeglowe-230083fw-p-723.html[br]Dopisany: 27 Grudzień 2009, 21:00_________________________________________________Jak wymienić sprzęgiełko alternatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_nierownomierne_cwierkanie_silnika_po_porannym_odpaleniu-t103190.0.html;msg1194144;topicseen;highlight,sprz%C4%99gie%C5%82ko+alternatora#msg1194144

tu masz trochę w tym temacie jednym słowem bez specjalnego klucza się nie obędzie lub klucz pnęumatyczny tak jak pisałem w tym temacie ja musiałem zespawać swoje sprzęgiełko bo za cholerę klucz pnęumatyczny nie mógł poluzować śruby aha jak dasz alternator do elektryka to za 30 zł ci je odkręci i przykręci nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego GADI masz jakis swoj znajomy warsztat,kolege.

Wyciagaj altka najwarzniejszy ten wlasnie kluczyk do odkrecenia a tak to pujdzie lekko .....

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t91638.0.html;highlight=klucz+do+alternatora

Tu masz link jak kolega kluk=bowy pzreprowadzil operacje altka,ciebie interesuje wymiana sprzegielka a u niego na stronce jest fotka tego klucza jak nie bedziesz mial jak go zalatwic to se kup na allegro lub popytaj u siebie w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ma kupować klucz za 70 zł czy więcej jak elektryk za wymianie bierze 30 zł tylko trzeba alternator przynieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne!

Ale ja wolalem sobie to sam zrobic! Klucz do altka kupi za 35zl.!!!

I satyswakcja ze samemu se nawet drobna rzecz zrobi.......ale to ja.Chyba ze kolega sie niechce brudzic. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna ale jak kluczem nie pujdzie to :gwizdanie:

jedynie pneumat a tu juz trzeba delikfenta na stół :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po robocie

Alternator udało się wyciągnąć bez odkręcania wiatraka. Z lewej strony w mocowaniu alternatora jest takie wycięcie i nie trzeba całkiem wyciągać śruby, tylko trzeba okręcić i poszarpać na wszystkie strony alternator i wtedy wyjdzie. Stare sprzęgiełko na alternatorze wkręciłem w imadło i kluczem z torxem udało się odkręcić. Przykręciłem natomiast tym specjalnym kluczem i kontrowałem torxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jakiś prosty sposób dający 100% pewność, żeby sprawdzić czy sprzęgiełko się wysrało ?

Mam objawy takie że na zimnym pasek mi świergoli, jak pada deszcz a auto stoi to po odpaleniu nie mam ładowania do puki nie dodam gazu, trochę mi szarpie napinaczem, ale jeszcze bez tragedii.

Pasek nowy po jakichś 6000 km, contitecha, wygląda ok, nie podcięty.

Pytam bo u mnie jest niestety najdroższe sprzęgiełko które kosztuje jakieś 250 zł i jeżeli to ono, to raczej będę wstawiał nowy altek (350 na allegro).

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas gaszenia silnika trzeba zobaczyć czy wirnik alternatora zatrzyma się obrazu, czy wykona jeszcze jakieś 0,5 obrotu względem zatrzymanego paska i sprzęgiełka. Najlepiej jak robią to 2 osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...