Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Radio CD firmowe jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie zakupiłem A4 Avant 2.4v6 B5 2001r. :good:

Chcę kupić do niego firmowe radio CD i nie mogę dojść tołku (przewaliłem net :wallbash:) jakie i czy będę potrzebował tego adaptera CAN BUS bo niby mam CANa u siebie, ale nikt nie może mi tego potwierdzić nawet w ASO chłop stwierdził, że to elektryk musiałby zobaczyć.

1. Jak mogę to zweryfikować, czy mam tego CAN BUSa?

2. mam dwa głośniki w drzwiach przód i po jednym w drzwiach tył i podobno też może być problem z graniem tyłu. prawda czy fałsz?

mam kieszeń płaską jak pod zwykłe radio - 22cm szerokości

3.jakiego radia szukać i które będzie lepsze i dlaczego? (czym wogle się różnią?)

- CD AUDI CONCERT II

- CD AUDI CONCERT

dzięki za podpowiedź

Pozdro All :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zacznę od tego że to nie ten dział i mod pewnie zaraz to wywali ale i tak napiszę.

Can powinieneś mieć jeśli masz pełny fis, licznik z zegarkiem cyfrowym VDO12 bo can do radia wychodzi z licznika.

Możesz to sprawdzić vagiem, wejść w kanal 62(o ile dobrze pamiętam) i sprawdzić czy są tam jakies wartości powyżęj zera - jak to zrobić znajdziesz w dziale nawigacja, car audio.

Głośniki i ich konfigurację robimy vagiem, w każdym radiu concert możesz ustawic do dowolną konfiguracjię głośników w twoim samochodzie jeśli jest fabryczna.

Concert - kaseciak

concert II - CD

Szukaj Concert II z A6 bo tylko takie pasuje idealnie wymiarami do twojego auta.

Reszty szukaj tu http://www.a4-klub.pl/smf/nawigacja_car_audio_i_cbradio-b9.0/ znajdziesz wszystkie opowiedzi było tego sporo sam pisałem parę razy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt zonk jak nic, nie wiem jak nie mogłem znaleźć tego działu :wallbash:

powinienem mieć jak mam pełen FIS

a jak mam 1/2 FIS??? (bo taki właśnie mam)

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t94850.0.html;highlight=zegary+b5 zegarki mam jak w tym ogłoszeniu

czyli przyjęło się nazwa Concert II na CD bo na nalepkach na radiach widuje samo Concert

dzięki za podpowiedź :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tak concert II mówimy na ten z cd bo był concert na kasety.

Takie zegary też mogą mieć can Jeśli to model VDO 12 a nie Jagger ale żeby miec pewność najlepiej sprawdzic vagiem kanał o którym pisalem.

1/2 Fis jak u ciebie ma tę zaletę że jak nie masz can w zegarach to po podłączeniu adaptera can -bus będzie wszystko działać, bo przy pełnym fisie to by cię wkurzał brak informacji z radia na komputerze.

Nawet jeśli masz can to będziesz musiał pociągnąć dwa kable z licznika do radia i zrobić adaptację vagiem bo w B5 nie było radia które by to wykorzystywało więc nie ciągneli.

Poczytaj post Alvaro RSNE od A do Z - tam są wszystkie potrzebne informacjejak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na forum to aby mieć informację na zegarach to muszę mieć dwa dodatkowe przewody te w zielonej kostce i adaptację Vagiem

Do tego musi być adapter can bus? czy powinno hulać bez

chodzi mi o to że jak nie mam cana to nie będzie też informacji z radia na zegarach

niebieska -zmieniarka

zielona - do zegarów na pin 19 i 20

żółtą - ?? co tam jest podpięte?

radio0032ah5.jpg

fotka z wątku

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_podlaczenie_can_z_zegarow_do_radia-t22520.0.html

pozdro All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 1/2 fisa to nie będziesz miał info z radia na wyświetlaczu między zegarami, niezależnie czy z CAN adapterem czy bez niego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co pisze Grzesiek234 będzie działało

---------------------------------------------------------------

1/2 Fis jak u ciebie ma tę zaletę że jak nie masz can w zegarach to po podłączeniu adaptera can -bus będzie wszystko działać, bo przy pełnym fisie to by cię wkurzał brak informacji z radia na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co pisze Grzesiek234 będzie działało

gdzie? :blink:[br]Dopisany: 27 Styczeń 2010, 19:58_________________________________________________

Według tego co pisze Grzesiek234 będzie działało

---------------------------------------------------------------

1/2 Fis jak u ciebie ma tę zaletę że jak nie masz can w zegarach to po podłączeniu adaptera can -bus będzie wszystko działać, bo przy pełnym fisie to by cię wkurzał brak informacji z radia na komputerze.

zapewne chodziło mu o to że ciągnąc CAN z zegarów radio będzie działało jak należy (nie będzie się wyłączało co godzinę, będzie logika zapłonu, podświetlenie)

w zegarach z 1/2fisa nie ma możliwości wyświetlania info z radia, po prostu nie ma na to miejsca :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem radio z A3 troszkę rezanka i wsio fajnie pasi

podciągnąłem 2 przewody do zegarów i zobaczyłem napis na zegarach Jagger :embarrassed: czyli mogę zapomnieć o canie

ale mam inny zonk radio nie pamięta pinu po przekręceniu kluczyka na nowo trzeba wpisać. zwykłe radio grało cały czas nie gasło po wyłączenia zapłonu.

i raz odpala się jako BOSE (i cisza) a raz normalnie (gra)

bez adaptera chyba się nie obejdzie ale zastanawia mnie to wyłączanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień kodowanie z bose na zwykłe, skoro masz cisze (nie masz bose)

kod 00207 (vagiem to wbijasz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag mi nie potrzebny

miałem plus po stacyjce a bose też źle podpięte, już się nie odpala jako bose.

wątek do skasowania, według mnie nie wnosi nic do forum

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo radio albo ma kodowanie bose albo nie niezależnie od plusów czy innych okoliczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo radio albo ma kodowanie bose albo nie niezależnie od plusów czy innych okoliczności

tak ale w instalacji B5 na pierwszym pinie jest sygnał prędkości GALA, a w nowszych radiach (takich jak Concert CD) na tym pinie jest sygnał BOSE. Podłączając nowsze radio w B5 trzeba odłączyć ten przewód bo radio będzie czasem wariowało (czytaj: czasami będzie się włączało w konfiguracji bose, czasami normalnie).

założyłem radio z A3 troszkę rezanka i wsio fajnie pasi

podciągnąłem 2 przewody do zegarów i zobaczyłem napis na zegarach Jagger :embarrassed: czyli mogę zapomnieć o canie

możesz zapomnieć o CANie i o wyświetlaniu stacji radiowych między zegarami :cool1: <-ale cieszę się że sam do tego doszedłeś :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz cały czas miałem cichą nadzieję że zadziała :gwizdanie:

to po co te kodowanie :mysli: jak załatwia się ustawianie podaniem zasilania na pin bose

jeszcze jedno mnie zastanawia czy jak mam plus ze stacyjki nie da się go jakoś wykorzystać i wpiąć pod te kany napięcie zmniejszyć do 2.5V może da się jakoś logikę zapłonu zakombinować muszę poszukać na elektrodzie.pl. też mam cichą nadzieję :decayed:

ale tak naprawdę przyzwyczaiłem się do wyłączania radia we wcześniejszym aucie wiec nie ma biedy

podświetlenie też już stuningowałem i fajnie świeci :good:

tylko zmieniarki Blaupunkt mi nie widzi, też może mam coś na kablach zamotane :wallbash:

wniosek kupić Concerta II jak nie pasi to troszkę rezania, podpiąć i śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co te kodowanie jak załatwia się ustawianie podaniem zasilania na pin bose, żeby nie było wariacji że raz jest bose a raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co te kodowanie :mysli: jak załatwia się ustawianie podaniem zasilania na pin bose

w radiach z B5 bose włączane jest właśnie kodowaniem, w nowszych natomiast bose uaktywnia się podaniem sygnału na pierwszy pin złącza ISO (ale to tylko moje domysły).

jeszcze jedno mnie zastanawia czy jak mam plus ze stacyjki nie da się go jakoś wykorzystać i wpiąć pod te kany napięcie zmniejszyć do 2.5V może da się jakoś logikę zapłonu zakombinować muszę poszukać na elektrodzie.pl. też mam cichą nadzieję :decayed:

nie da rady :cool1:

magistrala CAN jest cyfrową szyną danych o napięciu właśnie 2,5V (z tego co pamiętam), podłączając tak jak mówisz napięcie ze stacyjki zmniejszone do 2,5V nic nie osiągniemy bo wciąż będzie to sygnał analogowy, a potrzebny nam jest cyfrowy o ściśle określonym kształcie i częstotliwości. Od tego właśnie są wszystkie CAN-adaptery, to one przerabiają sygnały analogowe (takie jak napięcie po stacyjce, światła, prędkość itd) na sygnały cyfrowe (o różnej częstotliwości?) które sterują funkcjami radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być to

w starszych radiach nie ma pina bose w kostkach, wiec tam potrzebne kodowanie, w nowszych to olali

a z tym can tak myślałem, że to takie cfane bo dwoma przewodami za dużo informacji idzie, kfestia czy niema gdzieś indziej cana do wyciągnięcia z auta

pozdro All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...