Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nawigacja Audi NAvigation Plus RNS-D brak podświetlenia


and76sz

Rekomendowane odpowiedzi

RNS-D jest z A6 bo jest potraktowany pilnikiem po bokach,

Szczerze to ci nie powiem jak to zrobiłem, bo jak w końcu udało mi się wyrwać navi z kokpitu za pomocą dwóch kluczy tylko, jak to wyciągnołem wszystko to dostałem małego szoku jak zobaczyłem tą plątaninę przewodów.

Robił to jakiś partacz, poprawiłem wszystkie połączenia, zrobiłem wszędzie nową izolację, pospinałem opaskami.

Błąd polegał na tym iż ktoś kto to łączył pomylił kostki, ponieważ jedna z nich tzn. ta dolna od navi z zasilaniem głównym była wpięta w navi, a powinna być podpięta do innej kostki która tak jakby jest tylko przedłużeniem innej kostki która właśnie powinna być wpięta do navi, a leżała wcześniej sobie luzem nigdzie nie podpięta. Pod tą kostkę podłączony jest wyłącznik GALA. Can high i low pociągnięty jest z osobna przewodami z licznika.

tak to wygląda schematu nie dam rady zrobić bo to jest istny kosmos zrobionych tam połączeń, trochę partanina ale działa.

Dodatkowo wyprułem jeszcze jakieś pudełko od telefonu które i tak nie używam bo go nie mam, miałem samą podstawkę i nie wiem od jakiego pochodzi telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and76sz

Znalazłem w wiązce przycisk niech mi ktoś przypomni do czego on służy, czy to ma związek z Gala-ą?

Wyprowadziłem go sobie na razie do schowka.

TV-Free wyłączasz nim GALĘ (ale tą która jest w kości ISO zasilającej) i tv czy dvd hula (navi dalej działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak wsio mi działa to pomyślałem sobie o takim rozwiązaniu:

podsyłam link do aukcji z alledrogo co myślicie o tym sprzęcie i o takim rozwiązaniu

http://www.allegro.pl/item898854869_sklep_dvd_tuner_tv_sterowanie_z_ukrycia_aux_i_pod.html

do tego doszło by jeszcze to:

http://www.allegro.pl/item893219460_adapter_dvd_tv_do_nawigacji_mfd1_rns_d_klucze.html

wydaje się że powinno działać, ale pytanie o jakość. Jedyny plus taki że można oglądać filmy DVD no i MP3.

Jest szansa oglądać TV ale do końca 2014 roku bo wtedy wchodzi TV cyfrowa, ale to jeszcze 4 lata.

Myślę o tym rozwiązaniu bo wychodzi taniej i mam więcej niż stosowanie samego oryginalnego tunera TV z Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...