Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Jednomas czy to bedzie pasic ?


kabanos

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Wiele osob juz przerabialo ten temat ale jeszcze u nikogo nie widzialem takiego moda jezeli chodzi o sprzeglo wiec osmielam sie zapytac. Pomysl jest taki aby wzdluznego AFN czy tez AVG zalozyc kolo jednomasowe 1Z z dociskiem i tarcza z Sharan VR6 228mm.Podobno zestaw ten bylby w stanie zniesc okolo 400Nm chodzi o docisk i tarcze czyli bez cudowania w rozsadnych pieniazkach mozna by miec fajny setup.Jak ktos mial jakiekolwiek doswiadczenia lub moze zrealizowal cos takiego bardzo bym prosil o podzieleniem sie info ...

Pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi

No tak kolo z 1z ok, ale co z dociskiem i tarcza Sharan VR6 chce miec relatywnie rozwojowy komplecik bez ingerencji np.Pana Radzikowskiego wiec z tad moje pytanie ...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ośce bez mocnego cudowania wydoli Ci zwykłe sprzęgło.

hi

No tak ale docisk 1z nie wytrzyma okolic 400Nm jego granice to gdzies 360Nm i to zapewne przy stosunkowo plaskim momencie w A4 moj samochod to A6 wiec troszeczke ciezszy i sprzeglo musi relatywnie przeniesc wiecej.Postaram sie na dniach wybrac do jakiegos sklepu motoryzacyjnego i przyjrzec sie tym sprzeglom ...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są gotowe zestawy:)

VALEO sprzęgło kpl ze sztywnym kołem zamach 228mm

czyli Docisk + tarcza sprzęgłowa + koło zamachowe sztywne ponoć do 530NM

Nr/kat 835005

osobiście zakładałem kilka i sprawują się dobrze. oczywiście są stanowcza głośniejsze i sztywniejsze na pedale ale to nie o to chodzi przecież:) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...