Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Uszkodzony moduł świateł


lukas914

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam pytanko odnośnie modułu świateł a mianowicie gdzie się on znajduje i jakie ma oznaczenie.

Problemem jest brak napięcia na lewym przednim i tylnym świetle pozycyjnym. Po zdemontowaniu lamp okazało się że żarówki są dobre natomiast nie jest podawane napięcie ze sterownika (modułu) na kabelki w lampach. Diagnoza mechanika _ uszkodzony moduł sterujący światłami.

Może któryś z kolegów miał taki problem i może powiedzieć coś więcej o tej usterce i czy mechanik ma rację.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilgoc chyba nie

modul jest szczelnie zamkniety w obudowie

rozbierz tapicerke to zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Mam pytanko odnośnie modułu świateł a mianowicie gdzie się on znajduje i jakie ma oznaczenie.

Problemem jest brak napięcia na lewym przednim i tylnym świetle pozycyjnym. Po zdemontowaniu lamp okazało się że żarówki są dobre natomiast nie jest podawane napięcie ze sterownika (modułu) na kabelki w lampach. Diagnoza mechanika _ uszkodzony moduł sterujący światłami.

Może któryś z kolegów miał taki problem i może powiedzieć coś więcej o tej usterce i czy mechanik ma rację.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Kolego mam identyczną sytuację - jak rozwiązałeś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Domin ale na razie wkrzesiłem moduł do działania i jest OK ... ale nie jestem pewien jak długo pociągnie.

Poza tym nikt mnie nie przekona do tego zrypanego sytemu kontroli żarówek - będę się męczył z tym ustrojstwem jak już z tym kupię auto a tak cieszę się że tego nie mam.

Jak by ktoś chciał rozeznać przebieg wiązki świateł postojowych to ma poniżej (!!! wersja z włącznikiem świateł bez funkcji AUTO !!!):

Zasilanie pozycji jest brane poprzez włącznik świateł i wychodzi z włącznika (zasilanie wychodzi PIN 16 (szary przewód) -i na tym etapie dotyczy to L i P strony świateł postojowych.

Z PIN 16 we włączniku leci do wtyczki T32b PIN25 do MCE i tam ulega rozdzieleniu na L i P stronę. Z modułu MCE wychodzi już na lewą i prawą stronę, lewa strona wychodzi z PIN 3 i po drodze jest rozdzielona na przód i tył, i dalej przód jest puszczony przez czerwoną kostkę w lewym słupku A przez PIN 1 a na tył leci bezpośrednio do lampy, prawa strona wychodzi z PIN 5 i po drodze jest rozdzielona na przód i tył, i dalej przód jest puszczony przez czerwoną kostkę w prawym słupku A przez PIN 1 a na tył leci bezpośrednio do lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...