Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Rezanko podświetlanych klamek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, z racji tego że dziś był nudny dzień,zajełem się podswietleniem klamek u siebie w Audi :kox:

potrzebna nam będzie:

-klej razem z maszynką

-lutownica,cyna,kabelki do przedłużenia diody,opaski termokurczliwe,izolacja

-4szt diód kolor czerwony

-śróbokret gwiazdkowy

-nożyk

-wkretarka

-kabelki

zwykła dioda z opornikiem(plus podłaczamy pod opornik)

33b83d806b6f557b.jpg

prace zaczynamy od zdjęcia boczka dżwi,odkręcamy wszystkie wkręty,odczepiamy linke klamki

cd1a1bcd0e7af9a7.jpg

060b7a048285f971.jpg

958336f04fc81911.jpg

f6b2056fd5866342.jpg

nastepnie wiercimy dziurke w klamce na wymiar diody,oraz montujemy ją na klej(ja użyłem pistoletu z klejem na gorąco

4e800d8ce6355fe6.jpg

5faf6539e06e8ca8.jpg

mocujemy kabelek,zakładamy pianke

79b115e9cdfe0afc.jpg

podłaczamy mase,ja wkręciłem zwykłego blacho-wkręta w ramę dżwi pod silnikiem szyby

plus podlaczyłem pod kabelek doprowadzający prąd do przełaczników el. szyb

ad888bf23f1c0a10.jpg

skłdamy w odwrotnej kolejnosci i cieszymy sie efektem naszej pracy :gwizdanie:

URL=www.fotosik.pl]1d6a8b898de6ca3e.jpg[/url]

296948285e423c67.jpg

103c1b928bfc92ff.jpg

dżwi pasażera robimy tak samo

0d39f4650b8613fc.jpg

tylnych dżwi jeszcze nie robiłem,będzie tam chyba więcej roboty bo nie mam el.szyb

to byl moj pierwszy opis rezania wiec prosze o wyrozumiałość(następnym razem będzie lepiej) :hi:

pozdr.

Opublikowano

Jak dla mnie za mocne swiatlo :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Wiem wiem takie tylko diody były,ale już mam na to patent.

Jak sie uda to wrzuce fotke

Opublikowano

Chyba niepotrzebny gadżet rozpraszający uwagę podczas jazdy. A co do intensywności światła to koledzy wyzej sie juz wypowiedzieli.

Opublikowano

W A6 z tego co wiem jest to w standardzie i wygląda to pieknie :)

Jak zrobi się cieplej i będę wygłuszał drzwi pod głośniki to też tak zrobię :decayed:

Opublikowano

Za mało oporników i razi po oczach :decayed: Robiłem kiedyś w Audi Coupe ale dałem diodę 3mm. i więcej oporników :tongue4: Dioda powinna mieć przyszlifowane czoło żeby nie skupiała światła.

Opublikowano

3mm dioda byla by lepsza, dodatkowo musisz troche przyciemnic te diody, bo podswietlenie jest zaintensywne i moze rozpraszac uwage, powinno byc w dzien wogole nie widoczne, ogolnie fajna sprawa, na forum jest juz watek z montazem podswietlanych klamek, dodatkowo mozna tez o tym poczytac na forum a80,

Opublikowano
  • Autor

już przyciemniłem czarnym cienkopisem i jest jak powinno być,opierałem się właśnie na klamkach z A6 szwagier mniał i było wporzo :evil:[br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 20:57_________________________________________________i na zdjęciach jest o wiele jasniej niż w rzeczywistości,taki już aparat że rozjaśnia :confused4:

Opublikowano

diodka 3mm jest w sam raz + 1 opornik i wg mnie nie razi po oczach, ja np. nie szlifowalem diody, ale to jest kwestia jej umiejscowienia, przeba ją skierować bezpośrednio na klamke wtedy odbija od niej swiatło i się ładnie wszystko podswietla :notworthy: Dobry opis :>

Opublikowano

podpowiedz do jakiego koloru lub nr w kostce kabelka podłaczyłeś przewód + od diody

Opublikowano
  • Autor

w kostce są dwa czerwone kabelki wchodzące w jedną blaszke i pod jeden z nich

Opublikowano

w kostce są dwa czerwone kabelki wchodzące w jedną blaszke i pod jeden z nich

podziekował :hi: w tylnych drzwiach też rezałeś podświetlenie czy tylko z przodu...na tylnich drzwiach ciutek wiecej pracy trzeba było by bo korble pewnie są :gwizdanie:
Opublikowano
  • Autor

tylnych jeszcze nie,nie ma kabelków tam żadnych, poczekam aż się troche ociepli,a jeszcze dołożyłem podświetlaną wnęke boczka na biało wyglada zaje...... kto widział a a6 to wie :gwizdanie:

Opublikowano

chodzi o ten schowek w boczku :mysli: poka jakąs fote jak masz :wink4::decayed:

Opublikowano

Ja to zrobilem inaczej.Kupilem zarowke 12v bez zadnego opornika.Swieci troche mniej.Wyglada bardzo dobrze.Ja zrobilem lepszy patent.Przeprowadzilem kabel od radia wszystko wlacza sie po wlaczeniu swiatel.Jak cos to bialo-niebieski kabel tam idzie.Do tylnych tez poprowadzilem.

Opublikowano
  • Autor

Ale dioda bez opornika niedługo ci się spali a po drugie najpierw wyłaczasz światła i dopiero wysiadasz wiec te klamki wtedy są nie podświetlone i ktos kto siedzi np. obok będzie szukał po ciemku a tu chodzi chyba o to żeby je było widać. :cool1:[br]Dopisany: 13 Styczeń 2010, 17:49_________________________________________________

chodzi o ten schowek w boczku :mysli: poka jakąs fote jak masz :wink4::decayed:

5ede1619fb0f4dba.jpg

Opublikowano

Nie do konca bym stwierdzil ze sie spali.Pomysl z tym schowkiem fajny

Opublikowano

nawet ładnie Ci to wyszło :cool1: 1 dioda starczyła na podświetlany schowek

Opublikowano
  • Autor

nawet ładnie Ci to wyszło :cool1: 1 dioda starczyła na podświetlany schowek

tak jedna,zamontowana na samym dole :przebiegly:

Opublikowano

zasilanie brałeś równiez od tej kostki z czerwonego kabelka...Ciekawie to teraz wygląda :cool1: a nie rozprasza Cie podczas jazdy wieczorem/w nocy . Może i ja sie skusze na montaż :gwizdanie: ale poczekam moze jeszcze troche to dorezasz coś jeszcze :kox: :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.