Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Popiskiwanie na zimnym silniku.


arczito

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam maly problem z jakims lozyskiem i ciezko dojsc mi z ktorym, bo za kazdym razem jak zajade do mechanika i chce mu pokazac ze mi tu piszczy to cisza jak nie wiem co nastaje. problem mam juz od roku. zawsze na zimnym silniku. glupi ja dalem sie na wymiane calego rozrzadu. skrzypienie i tak nie ustalo. bankowo dochodzi to z przodu silnika. dodam ze to jest metaliczny dzwiek, piskniecie jest co obrot tloka, przyspiesza i cichnie przy zwiekszeniu obrotow. nie bede wymieniac wszystkich lozysk bo juz i tak bankructwo mnie spotkalo przy rozrzadzie za 2400zl. mial ktos moze podobne perypetie? moze ktos w alt??

bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerowałbym zdjąć pasek klinowy i pokręcić wszystkim ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie sięgniesz to tylko demontaż przodu ale 2,0 nie zajmuje chyba aż tyle miejsca?

nie wiem bo nigdy nie miałem 2,0 ale w 1,8t piszczało mi łożysko alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rozrządu to tak (problem wzdłużnych silników) ale do pasków klinowych z reguły nie trzeba zdejmować przodu i da się sięgnąć do napinacza lub alternatora w zależności od konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu a jak nie dasz rady to podjedź do jakiegoś warsztaciku

operacaj jest prosta więc mechanik nie musi być magikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie straszyc ale u mnie piszczalo i piszcczalo tez na zimnym, ale po wymianie sprzęgła ustało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi tak piszczalo w silniku w fiescie,,byla na lpg piszczalo i piszczalo i nagle rozwalilo silnik bo zlapalo pierscienie i to one piszczaly,ale to byla wina lpg.ale silnik na zlom poszedl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano jak odpalisz samochód i będzie piszczeć to po kolei polej wodą każdy pasek,wystarczy dosłownie kilka kropel. Jak piszczenie ustąpi natychmiast po polaniu na 100% będzie to ten pasek. Mi rano na chwilkę popiskuje pasek rozrządu niedawno wymieniany na Conti, a doszedłem do tego właśnie polewając go wodą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oczekujesz odpowiedzi tylko od posiadaczy B6 ?

Jesteś pewien że to nie pasek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twierdzisz że to któreś z łożysk, to musisz po kolei zrzucać paski i słuchać kiedy przestanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie pod temat bo mam ten sam objaw:

Piszczy cos pod maską jak odpalam auto z rana. Tak jakby jakis pasek nienasmarowany albo cos, wydaje mi sie ze dzwiek dochodzi z alternatora albo z rozrządu. Piszczenie ustaje po okolo 30 sekundach - w tym samym momencie gdy silnik obniza obroty do 750.

Co to moze byc?

arczito: rozwiazales ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...