Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Brak Ogrzewania


pieckinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam spory problem z moją a4 1.6 adp, problem polega na tym że nie działa ogrzewanie, sprawdzałem węże od nagrzewnicy są gorące, termostat poprawnie działa, na klimie brak błędów, na temperaturze ustawionej na max nie grzeje. Płukałem nagrzewnice i była czysta, ( nigdy nie czyściłem ) . Wkońcu poddałem się i nie wiem co mam dalej robić, więc zwracam się z prośbą do was, zapomniałem dodać, > kiedyś pomagało odpowietrzanie węża idącego od nagrzewnicy, ale teraz to już nic nie pomaga.

ps. szukałem już na forum podobnych tematów i nie mogłem nić znaleźć ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdx czy nie spadła dzwignia sterujaca od silniczka regulacji temp, a dmucha Ci dmuchawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmucha, wszystko działa oprócz ogrzewania ;/ w lato to chłodzi tak jak trzeba, zmarznąć można, a w zime to zimne powietrze ;/ widocznie musze wymienic nagrzewnice, bo może nie oddaje ciepła, albo sprbuje jakiegoś odkamieniacza który jest nie szkodliwy dla aluminium, bo zwykłą wodą płukanie nie dało efektu, tylko poczekam aż troche się ociepli bo teraz nic zrobic się nie da, ręce zamarzają

_________________________________________________

pare dni temu samo załapało i troche grzało ale to było letnie powietrze, potem znowu nic ;/

_________________________________________________

zapomniałem dodać > demontowałem schowek pasażera i wszystko działało ( klapy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem rok temu to samo chciałem wymienić nagrzewnice i nagle ku mojemu zdziwieniu zaczęło grzać.

moim zdaniem to problem z nagrzewnicą czegoś jej brakuje że nie działa tak jak ma.

podjedź do mechanika i się spytaj co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiałbym na to że nagrzewnica jest zakamieniona ? Mechanicy w moim mieście nie wiedzą co może być przyczyną, więc w najblizszym czasie kupie odkamieniacz i sprubuje odkamienić płucząc dużą ilością wody w obie strony

_________________________________________________

tzn poczekam aż się ociepli ;] narazie zostaje mi niezawodna a4 1.9 tdi afn[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 22:21_________________________________________________jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Jeżeli jeździsz na płynie, to nie masz szans na kamień :gwizdanie:

U mnie silniczek krokowy sterujący ciepłym i zimnym powietrzem działa jak chce, i raz ustawiam czy na 18,czy Hi to to samo grzeje. Czasami działa poprawnie. Tak jak Ty zabiorę się do tego jak robi się ciepło. Wymiana nagrzewnicy to nie este prosta sprawa;p sam zmieniałem, bo zaczęła przeciekać.... Zdejmowanie deski i kokpitu.... :thumbdown: Moje spostrzezenie podczas wymiany? Gdy ma się odp. klucze to nagrzewnicę da się wymontować bez ściągania deski..... a co naważniejsze bez spuszczania freonu z klimy.... Szkoda że nie zrobiłem fotek podczas rozbiórki, opisał bym co i jak.

Jutro jak dam radę to zrobię ci foto, gdzie dokładnie i jak się dobrać do tego silniczka, przesuniesz go ręką, i jak zacznie grzać to problem bedzie oczywisty :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to czekam :good: [br]Dopisany: 07 Styczeń 2010, 22:44_________________________________________________silniczki klapy sprawne, stawiałbym na to że nagrzewnica jest zabrudzona, jak inni pisali, po wprowadzeniu kreta do nagrzewnicy i przepłukaniu jej wypływał brązowy szlam, w mojej a4 1.6 adp raz grzeje a raz nie, różnie, jak się ociepli to sprubuje czymś przepłukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...