Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybita szyba i pomoc w kupnie kamery


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kamerki do pc aby nagrać osobę która od jakiegoś czasu bije mi szyby w domu. Może jakąś kamerkę polecicie która by się nadawała do tego ?

Co sądzicie o tej?

http://www.allegro.pl/item847311029_kamera_internetowa_kamerka_12_0_mp_6led.html

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz na allegro mi pokazać taką ? w nocy też potrzeba jest monitoringu

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , nie znam się na tym i nie pamiętam.

W każdej Castoramie masz duży wybór kamer.

Są Kolorowe i Mono , są na dzień i na całą dobę.

Jedne łapią do 5 metrów a inne do 50.

Jutro Casto jest otwarte więc podjedz i popytaj. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w firmie która jest dystrybutorem sprzętu do systemów CCTV.

Za pomocą tego badziewia to nic nie zobaczysz to jest kamera internetowa za pomocą której możesz sobie pogadać przez Skypa, a nic poza tym.

Najlepiej to wejdź sobie na alldrogo i poszukaj sobie kamery przemysłowej z promiennikiem podczerwieni, tylko nie wierz w te odległości że 100 metrów.

Potem poszukaj karty do przechwytywania video takiej na usb z jakimś oprogramowaniem. To jest najtańsze rozwiązanie.

drugie to zakup rejestratora z dyskiem hdd, którego możesz sobie podłączyć pod tv, do tego typu możesz sobie kupić naprawdę jakiś tani np. AVC760.

Wiem że to ogólnie badziew ale do tego typu zastosowań wystarczy żeby złapać gnoja.

Zapis na hdd twojego kompa mija się z celem bo obraz zajmuje dużo danych i nie wiem jaki masz hdd wielkości w kompie swoim.

Koszt dobrej kamery to około 400 zł plus rejestrator za jakieś 500 do tego hdd 250giga i coś tam możesz już nagrywać.

jak masz pytania to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyż nie lepiej zastosować w tym przypadku tradycyjne metody?

Kamery są też na meczach piłkarskich i niewiele z tego wynika.

Niech każdy z domowników poświęci jedną noc ( w potocznym rozumieniu trzyma wartę) a ćwoka namierzycie a może i złapiecie.

Gdyby kamery stuprocentowo się sprawdzały, to na parkingach strzeżonych nie byłoby cieciów tylko monitoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy monitoringu wizyjnego nigdy nie były i nie będą systemami które wyeliminują przestępczość, mają zadanie pomóc je zwalczać.

Choć istnieją inteligentne systemy monitoringu nigdy do końca nie będą one działać właściwie bez interwencji człowieka.

A ja sobie nie wyobrażam siedzenia całej nocy przed oknem przez dwa tygodnie.

Po drugie jak mu udowodnisz że zrobił to po raz kolejny i kolejny.

Materiał video zawsze jest jakimś dowodem, choć są obostrzenia co do specyfikacji tego materiału jeśli chcielibyśmy go użyć jako dowód przed sądem.

Obraz musi zajmować co najmniej 50% wielkości obrazu zarejestrowanego, bo jak nie to mogą taki materiał uznać że to nie dowód. Musi być to obraz zarejestrowany też z min ilością linii tv powyżej chyba 480TVL o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kamera telewizji przemysłowej charakteryzuje się ilością LTV czyli np. w zwykłej telewizji jaką oglądasz masz 625LTV, natomiast kamery mają od 300TVL do 600TVL w kolorze i 700TVL w B/W. I teraz jak podłaczysz sobie taką kamerę 300-420TVL pod TV nie będziesz miał super jakości obrazu.

Co do wielkości 50%, to obiekt musi zajmować taką powierzchnię ekranu, aby mógł być to dowód w sprawie.

Jak chcesz poczytać o tym więcej to google i wpisz sobie: systemy CCTV teoria

zapraszam na moją stronę firmową

www.samsunga1.pl

w dziale technologia krótki opis nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...