Skocz do zawartości
IGNOROWANY

GRECJA - jakie biuro, jaki hotel czym się kierować - prośba o pomoc.


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie ! ;)

Pomóżcie… ;)

Chce polecieć do Grecji na 2 tygodnie.

Przejrzałem chyba ze 100 ofert i w każdej są haczyki.. No ku.. w każdej !

A jak haczyków nie ma to nigdzie nie ma gwarancji, że akurat wyląduje się w odnowionej części hotelu lub nie-piwnicznym pokoju bez klimy. Czyli haczyk jednak jest ;)

Przy tym, po obczajeniu opinii na temat hoteli, okolicy, pokoi czy samego biura zdania ludzi są tak podzielone, że chyba wolę nie ryzykować takiego 14 dniowego pobytu. Jak nie pokoje, to robactwo, to widok na plac budowy, albo meble z komuny.

Znalazłem kilka fajnych ofert, często hotele są „odnowione w części” – no i jaką mam gwarancję, że wyląduje w tej odnowionej strefie ? A nie w hotelu gdzie od 20-30 lat przewinęło się przez pokój 100.000 turystów i każdy dotknął łapą ściany i pierdnął w fotel ? :decayed:

Żeby to była Chorwacja, to bym wziął pieniądze w kieszeń i znalazł co mi się będzie podobało, a tak ?

Podzielcie się doświadczeniami..

Macie może jakieś „znajomości” w biurach podróży, gdzie można coś zagadać i mieć pewność, że będzie tak jak powinno ? Może sami pracujecie w jakimś biurze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co masz na mysli pod słowem Grecja>?

czy może być wyspa czy tylko Riwiera

Grecja - raczej wyspy. Jakoś mi się wydaje, że ma fajny klimat :wink4:

jak wyspa szukaj w ofercie Itaki- mają bardzo dbre i sprawdzone hotele

ale i tak kazdy z hoteli sprawdzaj na

http://www.holidaycheck.pl/?agent=hc.ai.01.54&gclid=CLu2qbfrip8CFYGDzAodZyvhNQ

tu są opinie turystów nie tylko z Polski i są one wiarygodne, do tego są zdjęcia zamieszczane przez turystów

Znam temat, opinie są różne od Dna po Ekstra :) Wiem, wiem, że zawsze się trafi jakiś niezadowolony z bananów rosących pod oknem, ale to stawia miejsce w dziwnym świetle gdzie np. 60-70% jest pozytywnych a reszta argumentuje w sposób, który wylkucza w moim mniemaniu miejsce i wolałbym nie być Tym, który po powrocie napisze to samo :wink4:

A co do hotelu w Grecji, to tam raczej są one małe i kameralne - nie to co w Hiszpanii, najlepiej szukac takiego który jest nowy albo odnowiony w całości. W Grecji raczej nie robią takich myków jak np; na Wyspach Kanaryjskich gdzie hotel ma 500 pokoi z czego 200 odnowionych

Takich szukam :wink4:

Dodam, że interesują mnie 4**** lub wiadomo 5*****

Kameralny hotel niż wielki motłoch z 1000 pokoi i stadem dzieciaków

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 14:47_________________________________________________Sprawdzę jeszcze raz dokładniej Itakę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze itaka ma stasznie drogo mi sie udalo wyrwac taniutko z innego biura ktore bylo posrednikiem i że brałem w pax to miałem 40 % zniżki

ja lece na wyspe Thassos hotel george

http://www.funclub.pl/

poszukaj tu...

czytałem i jest to bardzo spokojna i cicha okolica i fajna wyspa:D elegancko poogladaj fotki

tu mas zinformacje 1 miejsce w biurach średnich turystycznych zajeło

http://www.funclub.pl/?name=news&op=show&id=62;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba dam sobie siana z tymi "biurami"..

Przemyślelismy sprawę i chyba polecimy na własną rękę na Cyklady.

Warszawa - Ateny - metro - promem na wybraną wyspę do wybranego przez siebie hotelu..

Odziwo po zliczeniu szacunkowych kosztów wyszło nam prawie połowe taniej niż z biura.. No i jesteśmy tam gdzie chcemy, mamy wolną rękę, a hotelu jestesmy goścmi w razie jakiś problemów i nikt nie powie nam, że "trzeba kontaktować się z biurem"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosfer, jesli chcesz, to moge poprosic mojego szefa - jego kumpel ma biuro podrozy (a chyba nawet kilka w wawie) + online, to moze cos uczciwe doradzi... Chyba, ze juz sie zdecydowaliscie :wink4:

Dopiero sobie o tym przypomnialem... ze mam taka mozliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić 2 hotele na Krecie (to też Grecja -tylko fajniejsza)

Pierwszy to Chryssana w Kolibarii-co prawda tylko 3*ale żarcie super i ful i jak ktoś bierze na talerzu do pokoju ,to tylko pokojówka przy sprzątaniu talerz zabiera.Basen duży i głęboki -a właściwie 2 ,bo 1 dziecięcy, no i ok.150 m do morza a tam plaża cała Twoja (osób kilka na 100m linii brzegowej) - to dno trochę kamieniste.Tubylcy - o ja pier.. jacy fajni ludzie-widać że nie polacy.Ogólnie super spokój i luz totalny-inny świat.

2- Rethymno hotel Atrium 4* -żarcie ful i jeszcze szerszy asortyment basen mały i tu już nie jest kameralnie bo hotel duży i centrum miasta (przeciwieństwo poprzedniego)plaża piaszczysta wiary tak w miarę (mniej niż nad naszym zimnym ściekiem zwanym Bałtykiem).

Takich szukam

Dodam, że interesują mnie 4**** lub wiadomo 5*****

Kameralny hotel niż wielki motłoch z 1000 pokoi i stadem dzieciaków

Wiem że chodziło Ci o 4 lub 5 gwiazdek i trochę mnie to śmieszy,bo widzę że bentleyem nie jeździsz.Pojeździłem trochę po Krecie i powiem tak :do hotelu wracałem zjeść i spaś.W tych hotelach co opisałem żarcia było rewelacyjne i nie ma możliwości by zabrakło Ci bo to szwedzki stół.Więc chodzi o to by spać w lepszym otoczeniu?

I jeszcze jedno zjechałem ją trochę i jest wiele pięknych miejsc więc jak się przyjeżdża to po pierwsze wypożyczalnia i cabrio lub motor ja z żoną bujałem się tam na BMW GS (dużo górzystych terenów).

To znam -to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że chodziło Ci o 4 lub 5 gwiazdek i trochę mnie to śmieszy,bo widzę że bentleyem nie jeździsz.

Teraz sam się ośmieszasz :D

A do tego trochę źle mnie rozumiesz.. Z resztą to nie temat, żebym Ci to tłumaczył..

Jutro z rana sprawdzę co polecasz :) Ciekawie brzmi..

:cool1::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.itaka.pl/wczasy/grecja/zakynthos/hotel_majestic_spa_2142.php?SEARCH_HOTEL[wyloty]=WAW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=FA4&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=A&SEARCH_HOTEL[month]=5&SEARCH_HOTEL[date]=2010-05-28&

zobacz jeszcze ten hotel, znajomi byli i wrócili zadowoleni

i nie słuchja kolegi ,, od bentleya" bo pierdoły opowiada, nakażdy wyjazd w Europę 4 gwiazdki to niezbedne minimum a Afryka tylko 5 gwiazdek

jedzie się odpocząc w fajnych warunkach a nie sobie nerwy szrapać, a jak kupisz Bentleya to będziesz latał do 7* w Dubaju :>

Dzięki Bryńka! :notworthy: Jak zawsze jesteś na stanowisku jeśli chodzi o jakieś wyjazdy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteście sporo młodsi odemnie a preferujecie odpoczynek antyaktywny .Ja tak jak napisałem do hotelu idę spać i zjeść,resztę czasu spędzam aktywnie no i widzę -tu pewnie się różnimy.Nie będę się rozpisywał o 4 i 5 * (tym bardziej że w 5 nie mieszkałem nigdy)ale według mnie 4/5* może mieć znaczenie podczas takiej pogody jak mamy teraz a nie w takim miejscu gdzie chcesz jechać. W tym 3* mieliśmy lepsze jedzenie niż znajomi w 5*(nazwy h. nie pamiętam)no i przedewszystkim bliskość do morza -to jest ważne.Co z tego że będziesz miał 5*jak woda będzie 1-2km ,wtedy tylko bryczka i codzienne wycieczki.Ten bentley to oczywiście przenośnia i nie nabijam się z nikogo od B5 ale chyba lepiej tą kasę wykorzystać na coś innego. Zobatrz sobie w google earth basen tego hotelu (zawsze miałem w nim miejsce do pływania i do skoków) w porównaniu z nim niektóre 5* mają ,,wanny".Ale oczywiście jak kto woli więc nikogo nie przekonuje,tym bardziej k. Bryja bo widzę że obieżyświat z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brynia została mianowana facetem ;];]

miło nam :D:polew: :polew: poznac KOLEGE Brynie :decayed:

a kamasor widocznie trafił widac na niezly hotel 3* w grecji. bo sa zakatki swiat ai europy ze 3* to naprawde cos reprezentuja, ale grecja i pare innych pańśtw tak sobie lubi dopisywac tych gwaizdek ze ja bym nie zaryzykowal. fakt ze byłem na Halkidiki i był hotel co mial 4 gwiazki ale tylko w/g ich standarow. w przewodniku bylo ze ma 3,5 i nie wyobrazam sobie nizszego standardu. nadawal sie akurat na nocelgownie, a tak to caly dzien na plazy albo wynajetym motocyklem wycieczki po okolicy - jak juz ktos wczesniej zauwazyl to jest IDEALNY srodek transportu w tamtych rejonach...

to, że koledze sie trafiło i miał kameralny hotel z domowa kuchnia nie zmienia faktu ze w grecji trzeba brac poprawke i odejmowac jedna gwiazdke wzgledem naszych gwiazdek. po prostu oni do niektorych rzeczy nie przykladaja wagi i nic nie poradzimy na to. pewnie ze jak najblizej morza, choc nie zrozumialem z tym kilometrem czy dwoma. bo to 10 minut spacerku... to chyba jeszcze nikogo nie zabilo na wakacjach... :kox: gorzej jak jest 5 czy wiecej. ale w tamtych rejonach swiata lepiej polegac na opini kogos kto byl juz w tym miejscu niz na gwiazdkach ktore oni sami traktuja z przymrozeniem oka.

tak samo w tym roku bylismy w bulgarii w prywatnej kwaterze za naprawde smieszna kase i pewnie bylo lepiej niz w okolicznych hotelach co maja po 4 gwiazdki,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...