Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie, adaptacje VCDS`em 9801 PL


zorbus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum, od niedawana mam VCDS w temacie jestem średnio obeznany, w niedługim czasie chciałbym spróbować adaptacji, kodowania sterowników i szukam instrukcji do tych operacji, widziałem kiedyś stronę w języku niemieckim lub angielskim z całą grupą VAG ale gdzieś nie moge tego wyszperać.

Pytanie nr 2. Czy moim sprzętem mogę łączyć się z innymi autami ? za pomocą innego programu oczywiście, co myślicie o współpracy tego kabelka z Polskim VAGiem ? warto ? jak z funkcjonalnością? przejrzystością? waszym zdaniem biorąc pod lupę te dwa programiki

Jak z dokładką oferowaną z VCDSem czyli Lcode ? dobre ?

o co w ogóle chodzi z tym kodowaniem ? :confused4:

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz VCDS'a i wspominasz o POLSKIM VAG'u :shocked:

wszyscy wiemy, że jesteś nowy i z tego powodu poczytaj FAQ w dziale Diagnostyka a napewno się wszystkiego dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominam bo tak jak kolega napisał jestem zielony a na necie nie moge odszukać żadnych procedur i kodować przy użyciu VCDSa a na VAGa jest sporo stąd moje pytania.

VCDS i VAG-COM to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne odpowiedzi !

Teraz tylko to nieszczęsne kodowanie, macie jakieś arty w języku Polskim pomagające w jego zrozumieniu tzn na czym polega ten proces? kiedy się go przeprowadza? co z tym kodowaniem długim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link chyba nie działa, odsyła mnie do strony głównej z której ja już w ogóle nic nie rozumiem...[br]Dopisany: 07 Styczeń 2010, 15:09_________________________________________________Czy ktoś jeszcze posiada jakieś info które mogły by mi przybliżyć trochę istotę kodowania ? adaptacji itd ? wdziałem kiedyś niemiecką stronę z pełnym wykazem, marek itd teraz jej nie widzę na forum. Po Polsku też gdzieś było i też nie mogę odszukać, proszę o pomoc, jakiekolwiek info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie to !

dzięki antonio!

teraz moje drugie pytanie, mój VCDS posiada możliwość kontroli przebiegu edc15, czy istnieje też możliwość korekcji licznika ? jakie auta wyposażone są w edc15 ? produkowane w jakich latach ? z jakimi silnikami? jest jakiś podział ?

co jest najlepsze do korekcji ? waszym zdaniem biorąc pod uwagę cenę i liczbę obsługiwanych samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy istnieje gdzieś wykaz lub inna klasyfikacja samochodów które mają edc15 czy 16 ?

i potrzebuje także informacji na temat liczników stosowanych w grupie VAG chodzi mi o oznaczenia gdzie je mogę odszukać ? jaki model samochodu i jaki model licznika był w nim stosowany? może w jakimś programie ? typu esi itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...