Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Carbon


biahh11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: mam pytanie odnośnie carbony. Chciałbym okleić moje lusterka prawdziwym carbonem nie żadną folią. Na youtube mam filmik jak to sie robi ale do końca nie wiem ponieważ jest on po angielsku i nie rozumiem co klient mówi :kwasny: I mam pytanie jak zrobić to krok po kroku. Wysyłam filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item872638876_wlokno_weglowe_maty_karbon_carbon_zestaw_z_dvd.html

możesz kupić taki film :wink4: a może jest już w sieci, warto poszukać

ciekawe to :mysli: chyba spróbuje kto sie jeszcze pisze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te filmy to sobie można pod parówkę wsadzić :wink4:

Miałem, kupiłem same filmy..koleś drącym głosem opowiada co robi ..oczywiście super sprzęt..zamiast kubeczków i miarek opakowania po margarynie " Kasia"..łopatka do nakładania to niezawodny ułamany nóż obiadowy, którym można było kupi u ruskich na targu :wink4:

W dodatku Pan opowiada jakich materiałów użył..tylko wpiszcie nazwę tych materiałów w google.. 3 odpowiedzi..w tym jedna na jakimś forum gdzie koleś pyta się " Gdzie kupić delaminaż.. bo w filmiku tak mówili..a tego nigdzie nie ma " .. faktycznie chodziłem po sklepach..pytałem..i każdy robił oczy jak pińć złotych :wink4:

Podejrzewam, że więcej dowiecie się z filmików z YT..a za zaoszczędzone pieniążki lepiej kupić włókno i dołożyć do resztę pierdółek :wink4:

Jak ktoś ma dużo cierpliwości oraz zdolności manualne i techniczne to dobra zabawa..dla innych osób to polecam wyprowadzić żonę i dzieci z domu..kupić parę browarów i mocne bez filtra.. i nie krępujcie za***ać sobie liścia ze złości :kox::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co oklejac prawdziwym carbonem ja i tak to zawsze bedzie oklejone.. Jak juz chce sie prawdziwy carbon to lepiej kupic cale lusterka, a jak oklejac to folia i potem jakims bezbarwnym psiknac i po sprawie..

właśnie po to okleja się carbonem, żeby był to prawdziwy carbon, a nie folia (która zreszta carbonu za bardzo nie przypomina - paskudztwo :sick3: ). Jeśli ktoś okleja sobie lusterka carbonem to znaczy, że mu się to podoba, a nie po to by zaoszczędzić na masie :wink4: Folia to jedno wielkie nieporozumienie...

Swoją drogą.. oglądałem sporo tych filmów instruktażowych o okajaniu carbonem - przymierzam się do takiej zabawy :) Nie mówię narazie o niczym do furki.. :wink4:

Zastanawiam się tylko nad tym czego oni tam używają:

- włókno węglowe - różnie plecione

- klej pod tkaninę (zwykle czarny) - jakiego typu?

- żywica epoksydowa (na powierzchnię) -czy jakaś inna substancja? czy akryl bezbarwny

przyjmie się do carbonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to obklej sobie maske samochodu karbonem bo fajnie wyglada.... n/c carbon sie zakalda dla obnizenia wagi a nie dla wygladu, dla wygladu porponuje folie..

Carbonu używa się wedle własnych intencji. Zmienisz obudowy lusterek na carbon po to by zaoszczędzić na masie? Wykańczasz wnętrze carbonem po to by odchudzić furę? O masce specjalnie nic nie pisałem bo to już inna sprawa.. W tym przypadku użycie zamiennika z włókna węglowego pozwala zaoszczędzić parę ładnych kilogramów :)Zresztą takie chyba było pierwotne założenie stosowania carbonu. A to, że przy okazji zaczęło się podobać.. to chyba w niczym nie przeszkadza. Jeśli ktoś chce mieć jakieś elementy wykończone właśnie w ten sposób to proszę bardzo.. ale proszę nie pisz już nic o tej folii mającej przypominać karbon bo to się w ogóle nie umywa do struktury włókna węglowego. Folia nie wygląda! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, folia jaka by nie była to i tak tylko folia :good: nigdy nie będzie się mienić, nigdy nie będzie miała takiej głębi, nigdy nie będzie tak szczegółowa jak prawdziwy karbon, a mówimy tu tylko o walorach estetycznych, nie o odchudzaniu furki

Z tego na filmie może wyjść ciekawy efekt, panowie jak już coś wyrezacie to nie zapomnijcie się pochwalić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chce to zrobić z zawodu jestem malarzem pokojowym i bez problemu zrobiłbym coś takiego na mojej audi czy to by było lusterko czy trochę większy element ale nie mam pojęcia odnośnie materiałów jakich używa ten facet na filmiku :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno coś wymodzę ale nie wiem czy w tym miesiącu czy w lutym. Mam parę pomysłów.. Zrobię fotogalerię i napewno wrzucę na forum :)

Co do materiałów.. Czytałem trochę na ten temat w sieci i już wiem o co biega tylko nie wiem jaki tam na tym filmie zastosowano czarny klej :disgust: Ludzie piszą, że kleją na zmatowiony i odtłuszczony materiał żywicą epoksydową i potem na włókno też żywica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chce to zrobić z zawodu jestem malarzem pokojowym i bez problemu zrobiłbym coś takiego na mojej audi czy to by było lusterko czy trochę większy element ale nie mam pojęcia odnośnie materiałów jakich używa ten facet na filmiku :confused4:

heh..carbon fajnie wygląda na wypasionym już aucie..do serii to tak z doopy trochę :wink4:

I zawód malarza niewiele raczej tu ma wspólnego z robieniu rzeczy z włókna węglowego. :wink4:

Też tak mówiłem..aa obejrzałem filmy..przecież to pestka..a tu niestety rzeczywistość okazała się dużo bardziej brutalna :wink4:

Polecam formowanie carbonu na małych powierzchniach z różnymi wybrzuszeniami..kącikami ect. :wink4:

Stwierdzisz, że wolisz zapłacić niż sam się bebrac :tongue4:

nie wiem jaki tam na tym filmie zastosowano czarny klej

:cool1::tongue4:

Ja jak wykończę swój mały zapas włókna to biorę się za inne materiały :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggaman daj jakąś fotę z oklejania :) i czym smarowałeś powierzchnię przed nałożeniem włókna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggaman[/b] daj jakąś fotę z oklejania

Jasne..tylko zostało mi jeszcze drobne szlifowanie i pomalowanie :wink4:

i czym smarowałeś powierzchnię przed nałożeniem włókna?

Pierwsza podpowiedź..może być sama żywicy...a może być ŻELKOT :cool1::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm :chytry: a druga podpowiedź..? :>

Nie ma :D

Ps. Nie potrzebujesz drugiej :wink4: Resztę masz na filmiku :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepsza jest ta folia termokurczliwa :cool1::mysli:

Lepsza o tyle, że wycinasz..naklejasz i masz w dopie :decayed:

Carbon to zabawa na parę wieczorów :wink4:

hmmm co to carbon? :gwizdanie:

okladka.jpg

:decayed::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...