Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Carbon


biahh11

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety efekt sie popsuje probowałem malować niewielki element i efekt był taki że zerwałem to w piz.. i okleiłem na nowo. A sama folia wygląda lepiej niż ori alu bez dwóch zdań.

Heh..jak będę miał wolną chwilę to zakupie taką folię i pokażę Wam, że się da..amatorzy :decayed::naughty::kox:

amatorzy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem fotki u siebie folii :gwizdanie:

dscn8645.th.jpgdscn8648.th.jpgdscn8646.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to okleiłeś, niestety na pierwszy rzut oka (przynajmniej dla osób mających takie hobby jak ja :>) widać że to imitacja carbonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem 2 tygodnie temu włókno węglowe, żywicę epoksydową z utwardzaczem i czas podziałać :) Zdemontowałem przed chwilą jeden dekor z tylnych drzwi i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem 2 tygodnie temu włókno węglowe, żywicę epoksydową z utwardzaczem i czas podziałać :) Zdemontowałem przed chwilą jeden dekor z tylnych drzwi i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :decayed:

spróbuj najpierw na czymś innym , szkoda dekorów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wody poszły na obudowę starej myszki do kompa ;) popełniłem wtedy jeden błąd.. ale myślę, że teraz będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie foli. Podgrzewaliście opalarka? Czy można suszarka?

suszarką mozesz :good: ja tak robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wody poszły na obudowę starej myszki do kompa ;) popełniłem wtedy jeden błąd.. ale myślę, że teraz będzie dobrze :)

to opowiadaj co i jak :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekor leży i schnie:) może coś z tego będzie:P Jutro wieczorem jak żywica stwardnieje to przelecę ją wodnym, wypoleruję i zobaczymy efekt końcowy :) Jak będzie :good: to zabiorę się za pozostałe listwy i może pomyślę nad jakąś fotogalerią :mysli:

Generalnie trzeba lubić się w to bawić i mieć sporo cierpliwości..

Kolor powierzchni na którą nakładamy carbon powinien być zbliżony koloru włókna węglowego (najlepiej szary bądź czarny). Obudowę od myszki zmatowałem gruboziarnistym papierem ściernym i odtłuściłem acetonem. Posmarowałem ją rozrobioną żywicą epoksydową (Epidian 5 + utwardzacz Z1). Nałożyłem po chwili tkaninę i tu popełniłem pierwszy błąd. Najlepiej jest poczekać, aż żywica zacznie wysychać (po dotknięciu mocno przykleja się do rękawiczki). Z płaskimi powierzchniami nie ma problemu.. najgorzej jest na ostrych załamaniach i wtedy najbardziej potrzebna jest wysoka lepkość wysychającej żywicy. Po wyklejeniu obudowy dwiema warstwami włókna węglowego (dobrze je przesączyłem) położyłem pędzlem wierzchnią warstwę żywicy - to był mój największy błąd.. Użyłem tej samej żywicy, którą smarowałem pod tkaniną. Tym razem była już gęsta i porobiły się malutkie bąbelki powietrza, których już za bardzo nie było jak usunąć. Wszystko robione w pośpiechu przed pracą i stąd efekt dosyć mizerny..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta myszka tez ci fajnie wyszla , a jest moze inny splot wlokna . Jak juz przeszlifujesz te listwy to wrzuc fotki i dokladny opis co ,jak, ile i kiedy ,bo napewno bedzie wielu chetnych ktorzy zrobili by sobie takie dekory , ja napewno :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na myszce widać te paskudne bąbelki powietrza, które psują cały efekt, ale na listwie już tego nie ma i nie będzie - człowiek uczy się na błędach :tongue4: padnięty jestem bo właśnie z roboty wróciłem, ale za chwilę się za to zabiorę

dudi75 widziałem jeszcze ciekawy splot twill - http://www.modbargains.com/images/Products/Power%20Slot/Carbon_Fiber_Fabric_Twill_2x2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...