Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Koła 16" na zapas 15"?


ppaziuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

borykam sie z takim pytaniem ..

na lato chce sobie kupić felig 16, obecnie mam 15 .. i w zaspasie rowniez mam 15 .. .. czy musze miec na zapasie rowniez 16 .. ..

czy w razie czego da rade jechac na trzech 16 i jednej 15 .. .. jak to wyglada ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rade, ponieważ wysokość regulujesz profilem opony

po założeniu 16'' zmniejszysz profil opony tak żeby wysokość koła była taka sama jak 15''

w innym przypadku będziesz narażony na przekłamywania licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego szerokość opony musi być taka sama, z tego co wiem jeżeli na przodzie np będziesz miał założony zapas węższy niż to drugie koło to mechanizm różnicowy może dostać w kość, ale niech ktoś to jeszcze potwierdzi bo nie jestem w 100 procentach pewny :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego szerokość opony musi być taka sama, z tego co wiem jeżeli na przodzie np będziesz miał założony zapas węższy niż to drugie koło to mechanizm różnicowy może dostać w kość, ale niech ktoś to jeszcze potwierdzi bo nie jestem w 100 procentach pewny :przebiegly:

Głupoty opowiadasz a jak auta maja dojazdówki które sa o połowe węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupoty nie głupoty, miałem w golfie 3 kilka lat temu alu 15 205/50 opony i rozwaliłem jedną alufelgę o krawężnik, wrzuciłem na zapas 14' 175/60 i jeździłem tak miesiąc i zaczęła wyć skrzynia szczególnie na 1 i drugim biegu, mechanik powiedział że to przez ten zapas, nie wiem nie znam się na tym mówie o faktach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego szerokość opony musi być taka sama, z tego co wiem jeżeli na przodzie np będziesz miał założony zapas węższy niż to drugie koło to mechanizm różnicowy może dostać w kość, ale niech ktoś to jeszcze potwierdzi bo nie jestem w 100 procentach pewny :przebiegly:

Głupoty opowiadasz a jak auta maja dojazdówki które sa o połowe węższe.

trochę w tym prawdy jest, ale żeby tam od razu w d*pę "dostawał" to nie jest tak do końca, a poza tym to tylko koło zapasowe czy też dojazdowe, ma nam służyć na dojazd, a nie na codzienne wycieczki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj głupot i na zapas wrzuc obojętnie jakie koło i będzie git. Najważniejsze zeby się zacisk hamulcowy zmiescił i tyle. Jak bedziesz miał koło mniejsze o szerokości koła od taczki to mechanizm róznicowy nie ucierpi nawt na takim kole. Bedzie tyklo bardziej piszczeć przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko:

zapas masz pewnie 195/65/15 (oryginalny rozmiar)

16' zakładasz 205/55/16 i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zapas możesz wrzucić co chcesz, byle by wysokośc koła była taka sama.

Ja mam teraz stalowe zimówki 15" a na zapasie letnią alu 18". Kilka dni temu złapałem gume i kilka godzin jezdziłem na trzech 15" i jednej alu 18". ABS i ASR troche "głupiał" ale jako dojazdówka bedzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...