Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Coś buczy podczas jazdy


Pakosław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kiedyś opisywałem mój problem z głośną pracą silnika w przedziale 2200 - 2700 obr/min. Przy pomocy ludzi z forum podejrzenie padło na plecionkę.

Ale ostatnio podróżowałem na tylnej kanapie i doznałem szoku - tam jest jeszcze gorzej niż z przodu. Po przejechaniu 500 km ma się dość.

Jak siedzisz sobie wygodnie na tylnej kanapie to słyszysz buczenie. Myślę może jednak to nie plecionka bo z przody jest ciszej niż z tyłu. Pochylam głowę w dół do podłogi. Im bliżej podłogi tym nagle ciszej aż do całkowitej ciszy przy samej podłodze. To nie tłumik chyba bo z logiki by wynikało , że powinienem słyszeć buczenie bardziej przy podłodze. Głowa idzie do góry i gdzieś na wysokości zagłówka buczenie jest już bardzo intensywne a jak się wyprostowuje to aż mdli od tego dźwięku.

Teraz zgłupiałem , nie jestem pewien czy to tłumik, chociaż sprawdzałem i ponoć jest ok.

Co za cholera psuje mi komfort jazdy ?

Może mi coś znowu doradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy intensywność dźwięku zależy od prędkości, czy tylko od obrotów? Myślę, że warto przyjrzeć się łożyskom z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj popuścić złączke rury wydechowej pod spodem auta na tyle by rura była luźna uruchom silnik przygazuj i następnie dokręć. Z czymś podobnym się spotkałem, opisany zabieg usunął przyczynę powstawania tego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska dawały by taki efekt, że przy podłodze nic nie słychać a powyżej tak.[br]Dopisany: 09 Styczeń 2010, 22:35_________________________________________________wydech chyba orginalnie przykręcony jak z fabryki[br]Dopisany: 09 Styczeń 2010, 22:36_________________________________________________powiem szczerze mam z tym problem z tym buczeniem

[br]Dopisany: 09 Styczeń 2010, 22:38_________________________________________________cholerny dyskomfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska dawały by taki efekt, że przy podłodze nic nie słychać a powyżej tak.[br]Dopisany: 09 Styczeń 2010, 22:35_________________________________________________wydech chyba orginalnie przykręcony jak z fabryki[br]Dopisany: 09 Styczeń 2010, 22:36_________________________________________________powiem szczerze mam z tym problem z tym buczeniem

[br]Dopisany: 09 Styczeń 2010, 22:38_________________________________________________cholerny dyskomfort

Z fabryki wyjeżdżaja nowe auta :tongue4:, Twoje już nie jest nowe. Sprawdź wieszaki tłumika przesuwając je lekko na uchwytach, czy nie są nadmiernie zużyte. Takie byczenie zwykle mogą powodować elementy układu wydechowego bądź koła(opony) co zakładam że sprawdziłeś.

Zastosuj się do porady o której pisałem wcześniej. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...