Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z ESP


wronka

Rekomendowane odpowiedzi

Po nacisnieciu gazu zapala się kontrolka esp i gaz nie reaguje co to jest ktoś moze wie??

mało szczegółów podałeś kolego, jeśli możesz to przybliż nam trochę problem...

ale jak na razie jestem tego samego zdania co Pucek :good:

...a Modowie widzę szaleją :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Tak jeżdziłem dziś po śniegu i pojechałem do marketu . Wyjerzdzajac z marketu nagle brakło gazu i zaswieciła sie kontrolka od esp i za chwile mrygały swiece .Teraz jest tak ze jak zapale jest ok dam gazu na postoju i zaswieca sie esp i gaz nie reaguje co to moze być??? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a Modowie widzę szaleją :gwizdanie:

co masz na mysli,ze sie zapytalem,czy po sniegu jezdzil?

nie nie, to akurat trafne pytanie :good:

bardziej chodziło mi o poczynania Ykk'a :gwizdanie:

EOT

[mod]ten OT tez mogles sobie darowac :gwizdanie:[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k..... no wezcie sie nie nap....z kolesia.....

sam czasem mam problem calkiem prosty dla wielu piszacych na forach a dla mnie niezrozumialy

jesli jedziesz po sliskiej nawierzchni i masz wlaczony esp to system ten odcina doplyw paliwa czy tam cos innego, tak aby kola napedzajace samochod przestaly byc napedzane i uzyskaly ponownie przyczepnosc. jest to odwrotnosc dzialania abs

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jedziesz po sliskiej nawierzchni i masz wlaczony esp to system ten odcina doplyw paliwa czy tam cos innego, tak aby kola napedzajace samochod przestaly byc napedzane i uzyskaly ponownie przyczepnosc. jest to odwrotnosc dzialania abs

dokladnie to ABS ,hamuje kola,kiedy te traca przyczepność-ESP tym steruje :wink4:

ok zgadza się ale dlaczego na postoju nie mam gazu ????

czyli stoisz na parkingu,cisniesz gaz i nie ma zadnej reakcji-tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie w momencie gdy naciskam gaz zaswieca sie esp i brak reakcji gazu !!!!!!!!!!!!![br]Dopisany: 10 Styczeń 2010, 21:26_________________________________________________Oczywiście nie dodałem ze auto stoi na parkingu gdyby jezdziło po sniegu i tak sie działo to dla mnie normalne ale to nie zabardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pedalu gazu lub wilgosc w Ecu.

i dokładnie to miałem napisać... autko wygrzać i po sprawie... ostatecznie czujnik wymienić - miałem to samo - u mnie była woda w ECU bo zamiast na 5 śrub było dokręcone na 4

PS: na tym da się jeździć :wink4: na 6tym biegu coś koło 70 km/h wyciągałem :tongue4:[br]Dopisany: 10 Styczeń 2010, 21:48_________________________________________________

Mozesz troszke jaśniej opisac tą wilgoć w ECU na razie poznaje Audi jestem posiadaczem od miesiaca Wielkie dzieki

woda z poszybia leje się na obudowę komputera (ECU) i jeśli jest coś z nią nie tak (pęknięta, niedokręcona) to wlatuje do środka...

drugim powodem są niedrożne odpływy (2 szt.) w podszybiu...jeden na środku... drugi chyba pod aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jade tyle samo Ale potrzeba troszke wiecej gdzie sie miesci ten ecu w samochodzie??

komputer po prawej... czarny plastik u góry...

a czujnik masz nad pedałem gazu... ale to ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podszybiu po stronie kierowcy jak otowrzysz maske zobaczysz obudowe ECU.Jest tam ecu i kilka przekaznikow.Gdy obudowa jest nieszczelna lub uszkodzona dostaje sie tam wilgoc i wystepuja takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...