Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy to normalne zjawisko?


chudineze

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś siedząc sobie w samochodziku przy temperaturze zerowej i włączeniu zapłonu klimatronik stopniowo zwiększał siłę nawiewu. Moje pytanie jest takie czy to normalne, bo nigdy tego nie sprawdzałem wcześniej. Moim zdaniem normalnym by to było gdyby silnik się nagrzewał, a temperatura wzrastała, a tym samym i nadmuch również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam ten sam objaw, gdzie wyczytałem na naszym forum, że to powoli psuje się panel klimatronika.

U mnie dzieje się tak do jakiegoś czasu od uruchomienia silnika, później już nie wzrastają obroty dmuchawy, mam jeszcze tak, że na przykład wyłączę silnik na jakiś tam obrotach dmuchawy np. na 4 kresce a po uruchomieniu zapłonu obroty dmuchawy wskakują na wyższe obroty niż zostawiłem np. na 5-6 kreskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli macie właczone auto to normalne zjawisko ze obroty dmuchawy będę wam sie podnosic aż do uzyskania danej temp. na jaką nastawialiście klime

mowa oczywiście o właczonej klimie

ale w tym waszym przypadku to sobie sam sprawdze :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli macie właczone auto to normalne zjawisko ze obroty dmuchawy będę wam sie podnosic aż do uzyskania danej temp. na jaką nastawialiście klime

mowa oczywiście o właczonej klimie

ale w tym waszym przypadku to sobie sam sprawdze :mysli:

No oczywista sprawa jeżeli miałbym na AUTO ustawiony nadmuch ale mam na manualu a obroty same rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie tez jest normalny objaw przy nagrzewaniu wnetrza klimatronik sam zwiekszy siłe nadmuchu ale potem bedzie obnizał do poziomu ustawionego wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takiego czegoś nie ma, jeśli mam na manualu ustawioną temperaturę np 21 stopni to oczywiście silnik będzie się nagrzewał i będzie dmuchać 21 stopni ale o takiej sile jak ustawię u mnie nie zwiększa się samo :blink: :blink: :kox:

niemożliwe...a poza tym autor tematu pisze o pracy nawiewu na nie pracującym silniku :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja faktycznie też nie przeczytałem uważnie, że chodzi o nieuruchomiony silnik tylko włączony zapłon. Sorry :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...