Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zawór elektromagnetyczny zbiornika


dritzdeurden

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem na rozgrzanym silniku że Zawór elektromagnetyczny zbiornika z filtrem aktywnym wpływa na obroty silnika na gazie i na benzynie. Gdy odłącze kostkę od owego zaworu to silnik pracuje na biegu jałowym z równymi obrotami a jak ta kostka jest zamocowana to silnik podnosi obroty o jakies 50 do 100 i po chwili (około 2 sekundy) opadaja i tak w kółko. Identycznie jest na Gazie jak na Benzynie.

Ostatnio więcej mi pali – Gazu po mieście około 13 – 14 litrów. Jest możliwość że przez ten zawór więcej pali gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega cobradd w swoim wątku poruszył temat możliwości rozładowywania się akumulatora przez elektrozawór - ponoć problem tkwił w jakimś zwarciu w instalacji - do końca temat nie został wyjaśniony. Spróbuj od tej strony "podejść do problemu" - może w tym tkwi szkopuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jest filtr z węglem aktywnym.W każdym sprawnie działającym silniku działanie tego urządzonka jest właściwie niezauważalne.

Bardziej zastanawiające jest zużycie gazu przez Twój silnik.Ma to zapewne jakieś uzasadnienie.Skoro silnik jest tak bardzo wrażliwy na zassanie niewielkiej ilości obcego powietrza to można przypuszczać, że nie jest to jedyna nieszczelność układu dolotowego.Należałoby sprawdzić dokładnie cały układ dolotowy-ssący, a także odmę.

Elektrozawór zostawił bym w spokoju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma w tym silniku to plastikowa rurka wychodząca z pokrywy zaworów i wchodząca do układu dolotowego powietrza (pomiedzy przepływomierzem a przepustnicą) - bo nie jestem pewny czy to nazywacie odmą

Ponieważ mam tą rurkę zaizolowaną taśmą ale zauważam że taśma zaczyna sączyć olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem nie dawno w ASO w Szczecinie o odmę i za tą rurkę chcieli 170zł ja nie wiem skąd oni te ceny biorą :wallbash: zamiennika pewnie nie robią a używka pewnie taka jak moja.

Dziś zauważyłem że wczorajszy problem z zwiększaniem obrotów ustąpił, może pomogło przeczyszczenie wtyczki elektrycznej przy tym zaworze elektromagnetycznym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...