Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Ubytek oleju - silnik suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Szukam gdzie tkwi problem z ubytkiem oleju. Może ktoś mi podpowie co jest. A mianowicie po przejechaniu 10 tys od wymiany oleju po sprawdzeniu poziomu na bagnecie okazał się cały suchy. Auto ma 228 tys przebiegu. Nie ma widocznych śladów wycieku na silniku. Dolałem ponad litr do poziomu górnej kreski i teraz sprawdze co się będzie działo. Czy mógły mi ktos podpowiedziec co jest przyczyną?

Opublikowano

może turbinka popija :mysli:, nie kopci lekko na biało :?:, chociaż powiem ci że od wymiany do wymiany co 10 tyś i ja potrafię dolać 1 litr oleju, w zależności od stylu jazdy, ale u mnie lekko ubywa uszczelką miski olejowej bo od spodu jest mokry silnik.

Opublikowano

1 litr oleju dolany po 10 tys. km to żaden powód do zmartwień.To standart.Częściej kontroluj poziom oleju,żeby go kiedyś nie zabrakło.Bo wtedy będzie za pózno :wallbash:

Opublikowano

może uszczelniacze w turbince... poza tym to już taka norma w afnach :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za sugestie. Poobserwuje jeszcze troszeczkę i zobacze w jakim stopniu następuje zuzycie oleju. A autko troche kopci na biało. A jaki jest koszt wymiany sugerowanych uszczelniaczy w turbince?

Opublikowano

Mogą też być do wymiany uszczelniacze zaworów...

Opublikowano

dolej do odpowiedniego poziomu i sprawdź ile zrobisz kilometrów nim spadnie poniżej minimum

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Słuchajcie! Jak dla mnie sprawa jest niepokojaca. Dolałem oleju do poziomu max i po przejechaniu około 900 km poziom oleju spadł do min. Wydaje mi się, że to jest sporo. Gdzie tkwi problem. Wycieków w silniku brak.

Opublikowano

Słuchajcie! Jak dla mnie sprawa jest niepokojaca. Dolałem oleju do poziomu max i po przejechaniu około 900 km poziom oleju spadł do min. Wydaje mi się, że to jest sporo. Gdzie tkwi problem. Wycieków w silniku brak.

sprawdź wokół miski czy się nie sączy... w zbiorniczku wyrównawczym czy nie masz "oczek" tłustych... jak nie to tyle Ci po prostu tego oleju żre... :naughty:

Opublikowano

Witam

Szukam gdzie tkwi problem z ubytkiem oleju. Może ktoś mi podpowie co jest. A mianowicie po przejechaniu 10 tys od wymiany oleju po sprawdzeniu poziomu na bagnecie okazał się cały suchy. Auto ma 228 tys przebiegu. Nie ma widocznych śladów wycieku na silniku. Dolałem ponad litr do poziomu górnej kreski i teraz sprawdze co się będzie działo. Czy mógły mi ktos podpowiedziec co jest przyczyną?

cały suchy bagnet? jesteś niezłym hardcorowcem :gwizdanie:

a w AFNach nie wyświetla się kontrolka ze stanym min oleju?

Opublikowano

Witam

Szukam gdzie tkwi problem z ubytkiem oleju. Może ktoś mi podpowie co jest. A mianowicie po przejechaniu 10 tys od wymiany oleju po sprawdzeniu poziomu na bagnecie okazał się cały suchy. Auto ma 228 tys przebiegu. Nie ma widocznych śladów wycieku na silniku. Dolałem ponad litr do poziomu górnej kreski i teraz sprawdze co się będzie działo. Czy mógły mi ktos podpowiedziec co jest przyczyną?

cały suchy bagnet? jesteś niezłym hardcorowcem :gwizdanie:

a w AFNach nie wyświetla się kontrolka ze stanym min oleju?

nie nie wyświetla się :gwizdanie:

Opublikowano

Na serio nie wyświetla jak jest minimum ??? W polifcie z małym fisem też ???

Opublikowano

Na serio nie wyświetla jak jest minimum ??? W polifcie z małym fisem też ???

w polifcie z małym fisem wyświetla się stan min oleju :)

Opublikowano

Na serio nie wyświetla jak jest minimum ??? W polifcie z małym fisem też ???

w polifcie z małym fisem wyświetla się stan min oleju :)

dokładnie...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.