Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odszkodowanie z AC? zwrot VAT?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

W dniu dzisiejszym PZU dostało kare 15.000.000 pln..... Co myslicie, czy warto teraz do nich zwrócić się o zwrot vatu od szkód zaistniałych w ostatnim czasie. W sumie mają już jakiś wyrok, myślicie że nie bedą teraz oddawac co nasze!!!!!!!!!!

Opublikowano

...ale beda sie odwoływać,a dopuki sprawa nie zostanie ostatecznie roztrzygnięta-nikt nie dostanie żadnych pieniędzy... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Myslisz ze bedą dalej tkwili w swojej głupocie?? z? :kox:astanawiam sie czy jutro do nich nie napisze wezwania do zapłaty

Opublikowano

ale z AC?

bo chyba tam kwestia VATu jest jasno okreslona w ogolnych warunkach ubezpieczenia.

chyba chodzi o OC a tutaj juz od dawna bylo wiadomo ze leca w kulki i trzeba sie odwolywac ...

nie kumam jak moga dostac kare za warunki umowy AC ktora jest dobrowolna umowa na okreslonych jasno w OWU warunkach...

Opublikowano
  • Autor

"""Z informacji uzyskanych przez Urząd wynika, że umowy o ubezpieczenie autocasco zawierają postanowienia tożsame z wpisanymi do Rejestru klauzul niedozwolonych. Jedno z nich przewiduje pomniejszenie zwrotu kosztów naprawy pojazdu o podatek VAT. Takie postanowienie jest niekorzystne dla ubezpieczonego, ponieważ za poniesioną szkodę powinien otrzymać odszkodowanie w pełnym zakresie"""

Tak wypowiada sie uokik!!!!!!!

Opublikowano

w/g mnie odwolaja sie do wyzszej instancji i bedzie prawo po ich stronie.

to ubezpieczenie jest dobrowolne i wiesz na co sie decydujesz.jak sie nie podoba to mozna isc do konkurencji albo dokpuic inne wersje ubezpieczniea.

nigdzie chyba w prawie nie jest napisane ze "za poniesiona szkode powinien otrzymac odszkodowanie w pełnym zakresie". bo jak sie do tego ma minicasco czy chociazby zwykly udzial wlasny ktory obniza odszkodowanie ale tez skladke.

zreszta w autocasco moga byc zawarte rozne smieszne nawet zapisy i trudno mowic o korzystnym lub niekorzystnym dla ubezpiecznoego. bo wszystko jest kwestia skladki , wybierasz drozsze opcje to dostaniesz wiecej, jak tansze to mniej.

jak ostatnio czytalem OWU w pzu to jasno bylo okreslone kiedy dsotaniesz netto a kiedy brutto...

nie lubie ubezpieczalni bo z zalozenia staraja sie kazdego oszukac i wywinac od odpowiedzialnosci ale w tym konkretnym przypadku trudno miec do nich pretensje bo wszystko jest zawarte w umowie...

Opublikowano
  • Autor

Warunki, warunkami..... Umowa podpisana, ale nie zgodnie z klauzulą niedozwoloną zawarta w UOKIK...

Bardzo mnie to zastanawia, klauzule niedozwolone poparte są wyrokami sądów, czy mogą sobie tak lecieć w kulki!!!

Opublikowano

Chyba nie ma co się odwoływać ... jeśli przyjeliście odszkodowanie i nie złożyliście odwołania od wyceny (ewentualnie podpisaliście ugodę) to teraz po fakcie nie ma to raczej sensu.

Opublikowano

do 3 lat mozna spokojnie skladac odwolanie liczac od dnia ostatniego stanowiska pzu w przedmiotowej sprawie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.