Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Dziwne odłosy czy to koło dwumasowe


panmalpiszon

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam audi b6 z 2003 roku multitronik przebieg 100 tyś mil czyli 160 tyś kilometrów

skrzynia jest po regeneracji sterownika i wymianie oleju, silnik po wymianie rozrządu i pompy wodnej, dodam że objawy występowały przed wykonanie tych prac,

objawy: odgłosy z silnika są metaliczne tak jakby coś się łamało ale, nie są one regularne tylko co kilka sekund w różnych odstępach czasowych,

autem nie rzuca i silnik nie drży, nie szarpie podczas jazdy i nie traci mocy,

po wciśnięciu pedału sprzęgła i także ruszaniu słychać terkotanie

te odgłosy występują w czasie kiedy klimatyzacja jest wyłączona, po jej włączeniu odgłosy cichną (tak się dzieje na biegu jałowym podczas postoju,

w czasie jazdy jest podobnie, choć nie jestem pewien bo dużo nim nie jeździłem jeszcze od czasu zakupu )

jeden mechanik stwierdził zatarcie pompy od klimatyzacji, drugi że koło dwumasowe zaczyna się kończyć, może tęż być wina sprzęgła w alternatorze

proszę o jakieś rady w ustaleni przyczyny tych odgłosów, może ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem

dzięki wielkie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo jednak nie nie byłem jeszcze z tym u mechanika. Wcześniej jednak byłem u mechanika aby mi sprawdził klime. okazało się, że czujnik wyskiego ciśnienia mi padł i trzeba było wymienić. po wymianie mechanik powiedział, że sprężarka jest do wymiany bo ciśnienie jest bardzo niskie. Troche mnie to przeraziło bo kszta są spore. Zastanawiam się tylko czy nie jest może wida sprzęgła na sprężarce... mam zamiar podjechać do innego mechanika i sprawdzić co jest. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor klimatyzacji - albo skończyło się łożysko koła pasowego, albo pokruszły się gumki stabilizatory (też w kole pasowym).

Gdyby to był dwumas - autem by telepało, a że z tej strony masz spokój - zerknij do klimy... Nowe koło pasowe kosztuje 700zł. Można je jednak rozebrać i naprawić - zarówno łożysko jak i gumki sa wymienialne (każy serwis klimy powinien tymi elementami dysponować). Jeśli nie podam namiary (łożysko to koszt ok 60zł, gumki ok. 2zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...