Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1.8 ADR] Dziwny dzwięk przy odpalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Od kilku dni podczas odpalania samochodu dobiega dziwny dzwiek ktory ciezko okreslic, cos jakby skrzypienie, ton dosyc wysoki. Ten dzwiek ustaje jakas sekunde po odpaleniu. Co to moze byc? Rozrusznik wysiada czy co?

Opublikowano

hmm tak jest ciezko co kolwiek powiedziec. a mozesz to jakos nagrac i wstawic? np w formie filmiku....

PS. uzupelnij profil :bicz:

Opublikowano

a gdzie to nagrywales? chdzi mi o to czy przy silniku czy z tylu. wydaje mi sie ze to pompa paliwowa. ale ogolnie musze ci powiedziec ze ten twoj silniczek nie brzmi zbyt zdrowo...

Opublikowano
  • Autor

a gdzie to nagrywales? chdzi mi o to czy przy silniku czy z tylu. wydaje mi sie ze to pompa paliwowa. ale ogolnie musze ci powiedziec ze ten twoj silniczek nie brzmi zbyt zdrowo...

nagrywalem wewnatrz samochodu siedzac za kierownica.

Opublikowano
  • Autor

no to tak jak mowilem chyba masz pompe do wymiany...

dzieki za wyjasnienia. A wiesz moze ile ta pompa moze kosztowac i czy jest duzo roboty z jej wymiana?

Opublikowano

Sama wymiana to okolo 30 minut, strasznie trudno ją wyciągnąc z kosza.

Zamiennik Boscha moze kosztowac kolo 600 zł + z 30zł wymiana

Opublikowano
  • Autor

Sama wymiana to okolo 30 minut, strasznie trudno ją wyciągnąc z kosza.

Zamiennik Boscha moze kosztowac kolo 600 zł + z 30zł wymiana

Znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/item200599816_pompa_paliwa_audi_80_100_200_a4_a6_a8_s6_filtr.html

Czy ona bylaby dobra? Kosztuje 116zl, cos jakos dziwnie tania, skoro piszesz ze kosztuje ona okolo 600zl.

Opublikowano

Pompa paliwa to zbyt poważna sprawa, aby na tym oszczedzac. Ktos tu juz pisal na forum jaki to szajs z allegro.

Opublikowano

No dzwiek znajomy. Mam cos podobnego, nie zawsze ale czasem sie zdarza teraz jak jest cieplo to wogole tego nie ma. Byc moze sie mysle, ale pompa paliwa to napewno nie jest, bo ona znajduje sie z tylu co nie ?? aa ten dzwiek dochodzi z przodu silnika, zaraz za chlodnica, przynajmniej u mnie. Hmmm... sprobuje to opisac, to jest tak jakby jakies lozysko, w pierwszej chwili obrotu dostalo lekkich drgan, i wtedy wydaje taki dziwny dzwiek (dziwny przyklad, ale chyba kazdemu znany, jakby pokrecic kolkiem od jakiejs auta zabawki to czasem w 1 chwili obrotu tez tak skrzypi dziwnie) u mnie ten dzwiek jest bardzo podobny do tego ktory nagrales. Pytalem mechanika, powiedzial ze moze to byc rolka napinacza, o ile dobrze pamietam. Moze u Ciebie jest podobnie Pakinter ??

Opublikowano
  • Autor

jay_zzA4 posluchalem dokladnie i dzwiek dochodzi z przodu wiec nie jest pompa paliwa. Bylem tez u mechanika ktory na oko stwierdzil ze to raczej napewno rozrusznik

Opublikowano

No wiec dobrze myslalem. Pompa paliwa to nie jest napewno. I pewnie masz racje z tym rozrusznikiem. Daj znac jakbys go tak wymienial, czy ten odglos ustal. Pozdrowka

Opublikowano

szukaj porzyczyny w rozruszniku - nie widzę tutaj innej przyczyny aczkolwiek nie wykluczam opcji, że się mylę.

Opublikowano

no ja bym dal reke obciac ze to rozrusznik stara dolegliwosc :a4fan:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mam to samo i obstawiam bendix :) chyba trzeba go wyjąć i smarnąć . A ten dźwięk każdy sobie może sam usłyszeć wystarczy odpalić auto i znowu spróbować odpalić na zapalonym silniku ale nie POLECAM , podobno coś może się bardzo uszkodzić :)

Pakinter jeżeli już znalazłeś przyczynę pochwal się pls ? ? ? :a4fan::afro:

Opublikowano

Mam to samo i obstawiam bendix :) chyba trzeba go wyjąć i smarnąć . A ten dźwięk każdy sobie może sam usłyszeć wystarczy odpalić auto i znowu spróbować odpalić na zapalonym silniku ale nie POLECAM , podobno coś może się bardzo uszkodzić :)

Nie ma takiej możliwości w audi aby na odpalonym silniku uruchomić ponownie rozrusznik.

Stacyjka ma blokadę.

Bendixa się nie smaruje, tylko wymienia.

Opublikowano

mam to samo... i to jest rozrusznik - tak twierdzi znajomy mechanik - ze przy zapłonie cos tam nie odskakuje prawidlowo i ociera i jest taki dzwiek... znaczy sie do wymiany rozrusznik

Opublikowano

mam to samo... i to jest rozrusznik - tak twierdzi znajomy mechanik - ze przy zapłonie cos tam nie odskakuje prawidlowo i ociera i jest taki dzwiek... znaczy sie do wymiany rozrusznik

Kiepski ten mechanik, skoro z powodu bendiksa chce zmieniać cały rozrusznik.

  • 2 lata później...
Opublikowano

odgrzewam temat. dzis rano wsiadam do auta (troche stalo nieodpalane - jakis tydzien). zapalam i i prawie zaskoczyl ale z trudem wiec puscilem klucz. za drugim razem juz dziwnie rozrusznik buczy. silnik kreci ale jakby wolniej. i ten dziwny dziek rozrusznika. czy padjący bendix moze jeszcze krecic silnikiem?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.