Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy nie mam w aucie immo?


Vendeur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś otworzyłem kluczyk od samochodu i spostrzegłem, że brak w nim jakiejkolwiek elektroniki? Czy to automatycznie oznacza, że nie mam immobilisera?

Zastanawiam się w takim razie, po co mi jakieś liczby (PIN i inne) przy kluczyku serwisowym... Wydawało mi się, że są właśnie do kodowania immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn gdzie?

Jak już pisałem, mam zwykły kluczyk (nie scyzoryk), bez zdalnego otwierania, z plastikową obudową do trzymania, a w środku pusto...

Ewnetualny brak immobilisera bardzo by mnie zdziwił, gdyż auto jest dobrze wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn gdzie?

Jak już pisałem, mam zwykły kluczyk (nie scyzoryk), bez zdalnego otwierania, z plastikową obudową do trzymania, a w środku pusto...

Ewnetualny brak immobilisera bardzo by mnie zdziwił, gdyż auto jest dobrze wyposażone.

pewnie ktos wyjął i odłączył immo ale dla pewności zrób fotke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przyjmijmy, że go tam nie ma, bo prawdę mówiąc, to nie wiem jak ten klucz się trzyma na takim małym występku wewnątrz - i na pewno na tych kilku mm2 w środku nic nie ma :).

Pytanie teraz, czy od początku nie było immo, czy gdzieś jednak jest, lecz nieaktywny... Ale w kluczyku nie widzę, żadnego przebicia w tym plastiku - połączenia z samym metalem klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przyjmijmy, że go tam nie ma, bo prawdę mówiąc, to nie wiem jak ten klucz się trzyma na takim małym występku wewnątrz - i na pewno na tych kilku mm2 w środku nic nie ma :).

Pytanie teraz, czy od początku nie było immo, czy gdzieś jednak jest, lecz nieaktywny... Ale w kluczyku nie widzę, żadnego przebicia w tym plastiku - połączenia z samym metalem klucza.

strzel fotkę :) i ja miałem w poprzednim aucie imo i zwykły kluczyk :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc07944a.th.jpg

Zaznaczyłem tam strzałką coś dziwnego jednak... :) Co się tam kryje?

Pytania ma są w związku z zakupieniem sterownika zdalnego otwierania drzwi. Zakupiłem takie ustrojstwo, mam do tego 2 kluczyki scyzoryki. Zastanawiałem się nad programowaniem (w ogóle najpierw instalacją w nich...) IMMO, a tu nie wiem, czy będzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapalasz samochod to zaswieca sie kontrolka od imo?? w tym miejsu powinna byc pestka chyba ze od 96 montowali jakis drucik w grocie kluczyka(cos mi sie tak obilo o uszy ale nie wiem czy to prawda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc07944a.th.jpg

Zaznaczyłem tam strzałką coś dziwnego jednak... :) Co się tam kryje?

Pytania ma są w związku z zakupieniem sterownika zdalnego otwierania drzwi. Zakupiłem takie ustrojstwo, mam do tego 2 kluczyki scyzoryki. Zastanawiałem się nad programowaniem (w ogóle najpierw instalacją w nich...) IMMO, a tu nie wiem, czy będzie potrzeba.

tam jest pastylka zalana plastikiem :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowali jakis drucik w grocie

uśmiałem się :decayed: Nic takiego nie miało miejsca.A co do fotki to zdjęcie jest troszke nie wyraźnie i nie widac czy jest ten transponder :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 kiedys tez probowałem sie do tego dobrac-nieszło-tam jest pastylka,ale za cholery nie umiałem jej wyjąć,po drugiej stronie grota ,miałem jesszcze żaróweczke i przycisk po środku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, macie drugą fotkę. Na pewno tam jest coś zalane - podobna komora jest w kluczu serwisowym - ale tym razem nie jest zalana i widać tam wewnątrz jakąś kapsułkę (jak w lekach podłużne walcowate kapsułki).

Ale to nie wygląda na połączone w jakikolwiek sposób z kluczem, ani tymbardziej zasilane...

dsc07944b.th.jpg

PS. Ani żadnej diody, ani przycisku nigdzie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że tam jest immo...

Rozumiem, że nie jest on połączony z kluczem i mogę go np. na siłę wydobyć tak? Umieszczając go w nowym kluczu powinno wszystko działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że tam jest immo...

Rozumiem, że nie jest on połączony z kluczem i mogę go np. na siłę wydobyć tak? Umieszczając go w nowym kluczu powinno wszystko działać?

tam napewno jest immo otwierałem u siebie i sprawdzałem kiedyś i pod tą plastikową ori zaślepką jest pastylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory żyłem w nieświadomości, że ten transponder musi się stykać z kluczem i dodatkowo być zasilany... A to jednak on działa bezprzewodowo :)

A gdybym potrzebował taki drugi, aby zrobić sobie zapasowy kluczyk... Wystarczy wyjąć z jakiegokolwiek innego i dodać jego "współrzędne" do komputeraz za pomocą VAGa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wyjąć z jakiegokolwiek innego i dodać jego "współrzędne" do komputeraz za pomocą VAGa?

jestes blisko :wink4: dociąć nowy grot,dokupic czystą kapsułkę,jak masz PIN-vag i da rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...