Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Czy nie mam w aucie immo?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

dziś otworzyłem kluczyk od samochodu i spostrzegłem, że brak w nim jakiejkolwiek elektroniki? Czy to automatycznie oznacza, że nie mam immobilisera?

Zastanawiam się w takim razie, po co mi jakieś liczby (PIN i inne) przy kluczyku serwisowym... Wydawało mi się, że są właśnie do kodowania immo.

Opublikowano

nie masz tam transpondera??

Opublikowano
  • Autor

Tzn gdzie?

Jak już pisałem, mam zwykły kluczyk (nie scyzoryk), bez zdalnego otwierania, z plastikową obudową do trzymania, a w środku pusto...

Ewnetualny brak immobilisera bardzo by mnie zdziwił, gdyż auto jest dobrze wyposażone.

Opublikowano

Tzn gdzie?

Jak już pisałem, mam zwykły kluczyk (nie scyzoryk), bez zdalnego otwierania, z plastikową obudową do trzymania, a w środku pusto...

Ewnetualny brak immobilisera bardzo by mnie zdziwił, gdyż auto jest dobrze wyposażone.

pewnie ktos wyjął i odłączył immo ale dla pewności zrób fotke
Opublikowano
  • Autor

No dobra, przyjmijmy, że go tam nie ma, bo prawdę mówiąc, to nie wiem jak ten klucz się trzyma na takim małym występku wewnątrz - i na pewno na tych kilku mm2 w środku nic nie ma :).

Pytanie teraz, czy od początku nie było immo, czy gdzieś jednak jest, lecz nieaktywny... Ale w kluczyku nie widzę, żadnego przebicia w tym plastiku - połączenia z samym metalem klucza.

Opublikowano

No dobra, przyjmijmy, że go tam nie ma, bo prawdę mówiąc, to nie wiem jak ten klucz się trzyma na takim małym występku wewnątrz - i na pewno na tych kilku mm2 w środku nic nie ma :).

Pytanie teraz, czy od początku nie było immo, czy gdzieś jednak jest, lecz nieaktywny... Ale w kluczyku nie widzę, żadnego przebicia w tym plastiku - połączenia z samym metalem klucza.

strzel fotkę :) i ja miałem w poprzednim aucie imo i zwykły kluczyk :hi:

Opublikowano
  • Autor

dsc07944a.th.jpg

Zaznaczyłem tam strzałką coś dziwnego jednak... :) Co się tam kryje?

Pytania ma są w związku z zakupieniem sterownika zdalnego otwierania drzwi. Zakupiłem takie ustrojstwo, mam do tego 2 kluczyki scyzoryki. Zastanawiałem się nad programowaniem (w ogóle najpierw instalacją w nich...) IMMO, a tu nie wiem, czy będzie potrzeba.

Opublikowano

wydaje się że jest pestka :)

Opublikowano

jak zapalasz samochod to zaswieca sie kontrolka od imo?? w tym miejsu powinna byc pestka chyba ze od 96 montowali jakis drucik w grocie kluczyka(cos mi sie tak obilo o uszy ale nie wiem czy to prawda)

Opublikowano

dsc07944a.th.jpg

Zaznaczyłem tam strzałką coś dziwnego jednak... :) Co się tam kryje?

Pytania ma są w związku z zakupieniem sterownika zdalnego otwierania drzwi. Zakupiłem takie ustrojstwo, mam do tego 2 kluczyki scyzoryki. Zastanawiałem się nad programowaniem (w ogóle najpierw instalacją w nich...) IMMO, a tu nie wiem, czy będzie potrzeba.

tam jest pastylka zalana plastikiem :wink4:
Opublikowano

montowali jakis drucik w grocie

uśmiałem się :decayed: Nic takiego nie miało miejsca.A co do fotki to zdjęcie jest troszke nie wyraźnie i nie widac czy jest ten transponder :)
Opublikowano

w B5 kiedys tez probowałem sie do tego dobrac-nieszło-tam jest pastylka,ale za cholery nie umiałem jej wyjąć,po drugiej stronie grota ,miałem jesszcze żaróweczke i przycisk po środku :wink4:

Opublikowano
  • Autor

No dobra, macie drugą fotkę. Na pewno tam jest coś zalane - podobna komora jest w kluczu serwisowym - ale tym razem nie jest zalana i widać tam wewnątrz jakąś kapsułkę (jak w lekach podłużne walcowate kapsułki).

Ale to nie wygląda na połączone w jakikolwiek sposób z kluczem, ani tymbardziej zasilane...

dsc07944b.th.jpg

PS. Ani żadnej diody, ani przycisku nigdzie nie mam.

Opublikowano

Jeśli to jest szklana kapsułka to to jest transponder od immo.

Opublikowano
  • Autor

Zakładając, że tam jest immo...

Rozumiem, że nie jest on połączony z kluczem i mogę go np. na siłę wydobyć tak? Umieszczając go w nowym kluczu powinno wszystko działać?

Opublikowano

Tak właśnie ale musisz to zrobić ostrożnie, bo jak zbijesz tą kapsułkę to po ptokach.

Opublikowano

Zakładając, że tam jest immo...

Rozumiem, że nie jest on połączony z kluczem i mogę go np. na siłę wydobyć tak? Umieszczając go w nowym kluczu powinno wszystko działać?

tam napewno jest immo otwierałem u siebie i sprawdzałem kiedyś i pod tą plastikową ori zaślepką jest pastylka

Opublikowano
  • Autor

Do tej pory żyłem w nieświadomości, że ten transponder musi się stykać z kluczem i dodatkowo być zasilany... A to jednak on działa bezprzewodowo :)

A gdybym potrzebował taki drugi, aby zrobić sobie zapasowy kluczyk... Wystarczy wyjąć z jakiegokolwiek innego i dodać jego "współrzędne" do komputeraz za pomocą VAGa?

Opublikowano

Wystarczy wyjąć z jakiegokolwiek innego i dodać jego "współrzędne" do komputeraz za pomocą VAGa?

jestes blisko :wink4: dociąć nowy grot,dokupic czystą kapsułkę,jak masz PIN-vag i da rade
Opublikowano
  • Autor

Grot to oczywiste, mam już, problem stanowi tylko immo...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.