Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 TDI] Silnik TDI + quattro - czy to dobre rozwiazanie ?


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzyłem się do kupna Audi B5 1.9 TDI 110 Quattro. Pojechałem takim samochodem do sprawdzenia do serwisu sprawdzałem wiele rzeczy ale głównie chcialem sprawdzić napęd 4x4. Wykonalem taki test wymyślony przeze mnie a mianowicie: wjechałem samochodem na rolki (takie standardowe na których bada się hamulce),układ rolek był wyłączony - chciałem zbadać czy jesli jedna oś ma poślizg to druga przenosi moment. Po wjechaniu na rolki przednią osią próbowałem z nich wyjechać i ... ?? Samochod zachowywał się tak jak taki z napędem na jedną oś. Nie chiał w ogóle wyjechac - przednie koła sie kreciły a tylne stały w miejscu. Tak samo było jak wjechałem tylną osią ?? Czy ktos próbował coś podobnego badać ?? Jaki w takim razie jest sens tego napędu ?? Jeśli staniemy np. tylnymi kołami w błocie a przednie będą stać na suchej nawierzchni to te tylne będą się krecić w tym błocie a pojazd nie wyjedzie ?? Zastanawiam się czy torsen był zużyty czy może dziala dopiero przy większej predkosci (chociaz to bez sensu bo z błota czy sniegu wyjeżdza się przy małej prędkości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...