Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 TDI] Silnik TDI + quattro - czy to dobre rozwiazanie ?


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czytam tematy odnośnie quattro i sam jestem posiadaczem A4 Quattro 1.9TDi AFN i chodzi mi jaki jest rozkład napedu na poszczególne osie. Jak to wszystko wygląda właśnie w tych modelach..

Za odp. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz (luty 2010) w Białymstoku jest pokrywa śniegu około 90 cm. Pozdrawiam wszystkich użytkowników jednoosiówek na parkingach :>. Jak ja się cieszę że mam Q, a jak już widzę kolesi w BMW jak sie bujają w przód i w tył na parkingu to wogóle mam bekę. Tylko quattro. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czytam tematy odnośnie quattro i sam jestem posiadaczem A4 Quattro 1.9TDi AFN i chodzi mi jaki jest rozkład napedu na poszczególne osie. Jak to wszystko wygląda właśnie w tych modelach..

Za odp. Dziękuję

25% przód, 75% tył i odwrotnie

wszystko zależy od przyczepności poszczególnych osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25% przód, 75% tył i odwrotnie

wszystko zależy od przyczepności poszczególnych osi

nie do końca.

50:50 przy normalnej jeździe, od 25:75 do 75:25 przy poślizgu którejś z osi. moment jest rozdzielany płynnie, więc może to być 64:36, 52:48 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem zakres w jakim działa Torsen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawde zalezy to od współczynnika blokowania (TBR)

w przypadku audi jest to 3,5:1

czyli jest mniej więcej 28:72 i 72:28

ale może być 6:1 (17:83, 83:17) i wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wracając do tematu..........

NIGDY WIĘCEJ FWD, RWD.

QUATTRO RULEZ :naughty::kox: :gwizdanie: :> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odświeżę ;)

Posiadam 1,9 Q AFN i powiem tak:

Spalanie w mieście ok 7-8l (krotki odcinek, postój,krótki odcinek, postój i tak cały dzień)

w trasie najmniej udało mi się zejść do ok 5l (Poznań- Wrocław, prędkość ok 100-110km/h + noc)

Przejechałem nim już ponad 20000km i co do napraw to mogę powiedzieć ze nie było nic więcej niż w ośce (wahacze przód,oleje,filtry) teraz tylko muszę zmienić łożysko z tyłu koszt ok 100zł

Poprzednią zimę przejechałem na letnich oponkach i nigdzie nie miałem problemu z ruszeniem czy wjechaniem pod górę,

Na śniegu ze świateł oska się chowa daleko w tyle, jeśli chodzi o suchą nawierzchnie to czuć różnice na korzyść ośki

110KM moim zdaniem za mało, ale daje rade :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko muszę zmienić łożysko z tyłu koszt ok 100zł

to jest koszt samego łozyska,

do tego dochodza koszta demontazu i montazu łozyska ze zwrotnicy

no i koszt geometrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko quattro...no chyba ze moglbym impreze albo evo miec w dieslu gdyby klepali ;)

a tak powaznie, w lato nie czuc roznicy ale jak tylko spadnie deszcz to Q ze swiatel odjezdza a FWD stoi i mieli... ciekawe co bedzie w zime...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie łożyska nie trzeba robić geometrii. Nie musisz rozpinać na dole. Rozpinasz górę, odsuwasz ile się i da i wyjmujesz, zresztą to samo z przodem. Wymieniłem wszystkie łożyska i nie dotknąłem żadnego elementu odpowiedzialnego za geometrę.[br]Dopisany: 06 Listopad 2010, 20:08_________________________________________________A co do q to po przejechaniu 200-300 m i osiągnięci 80/h na zaśnieżonej Puławskiej zaczęliśmy sie rozglądać gdzie są te wszystkie auta które razem z nami ruszały (próbowały ruszyć)spod świateł. Przydałoby się tylko z 50 kucy więcej - dla większej radości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem że uda Ci sie wyrwać łozysko z piasty a potem na nowo je załozyc

ja używam prasy do demontaż, do montazu tez ale na kilka godzin przed montazem wrzucam łozysko w folii do zamrażarki :decayed: :decayed: :decayed:

wówczas wchodzi jak w masło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ściągacz którym po przełożeniu wpycha się nowe łożysko i cała operacja zajmowała ok 2 godzin na koło. Wiem bo robiłem latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 TDI AFN 110 KM '97 (kupiony z jakimś niemieckim boxem) moc ok 125-135KM (nie mierzone)

Lato zima nic dodać nic ująć. Nawet fela 16 i rozmiar 215/55 nie dużo pogarsza inne samochody ogląda się w zimę tylko we wstecznym lusterku.

A co do napraw quattro to jedynie łożyska tył i przynajmniej mi lecą uszczelniacze na wale (jakieś niewielkie wycieki).

Spalanie przy 215/55r16 i tym boxie w lato w mieście 9l/100km (oczywiście korki + ciężka noga kierowcy).

Trasa przy tej samej konfiguracji udało mi się do 5,5l/100km zejść (ale to było mulenie samochodu) normalne prędkości powyżej 120km/h to jakieś 6-6,5l/100km.

Ale nie ma co spalaniem się sugerować bo to nie najważniejsze. Zima to jest pora roku gdzie quattro czuje się jak ryba w wodzie. Dobra zimówka i ten samochód jedzie jak czołg nie ma górki, czy też dużej ilości śniegu którego nie przejedzie.

Więc ja osobiście polecam samochody z napędem quattro. Dla mnie nie ma lepszej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...